1. FC Köln Německo - 1. FC Köln - Zprávy

Leverkusen chce na půdě Kolína odčinit debakl s Bayernem Mnichov

Bayer musí především zapomenout na hrůzostrašný zápas s vedoucím Bayernem Mnichov. Přestože šlo o duel prvního s druhým týmem ligy, mnichovský velkoklub utkání naprosto dominoval a svého konkurenta z Leverkusenu ponížil výpraskem 5:1. "Neměli jsme dobrý den. Nedokázali jsme se dostat do zápasu, neměli jsme potřebnou agresivitu a nedokázali jsme soupeři vůbec čelit. Ve všem jsme byli pozadu," nešetřil po utkání kritikou kouč Leverkusenu Gerrardo Seoane.

Hoffenheim s velkým přehledem porazil Köln

TSG v úvodu sezony předváděli nevyrovnané výkony. A vlastně ani tento jednoznačný výsledek nic nedokazuje, protože proti Kozlům se celku, který hraje domácí zápasy v PreZero Areně, daří získávat pohodlná vítězství poměrně často.

Hoffenheim na Kolín nad Rýnem umí. Prodlouží vzájemnou sérii výher na číslo sedm?

Už šestkrát za sebou Hoffenheim skolil Kolín nad Rýnem. Porazit ovšem tohoto soupeře také posedmé nemusí pro něj v nynějším případě představovat snadnou hádanku, poněvadž výběr trenéra Steffena Baumgarta do této chvíle padl pouze jednou, a to s mnichovským Bayernem. Domácí mají v tabulce o čtyři body méně, čili ani ziskem tří bodů hosty předskočit nemůžou.

Fürth překvapivé vedení neudržel a domácímu Kolínu podlehl 1:3

Fürth sahal po nečekané výhře, když se v 7. minutě prosadil hostující Meyerhöffer. Dalších šancí ale hosté nevyužili a Kolín v druhém poločase zápas dokonale otočil na svojí stranu. Po vyrovnávací brance Anderssona z 50. minuty se o pět minut později šťastně trefil Shkiri a stejný hráč skóre uzavřel v 89. minutě na konečných 3:1. Domácí Kolín se po dnešním vítězství posunul v neúplné tabulce na 6. pozici a pokračuje ve skvělém tažení Bundesligou. Fürth naopak popáté v řadě vyhořel a s jedním bodem na kontě je už nyní hlavním favoritem na sestup.

Zaútočí 1. FC Köln na první čtyřku? V předehrávce vyzve poslední Fürth

V loňském ročníku se 1. FC Köln musel prát o udržení v Bundeslize až v dodatečné baráži, letos zatím každopádně prožívá o dost jiný příběh. Suma sumárum prohrál jenom v jednom případě, a to o gól na půdě obhájce titulu Bayernu Mnichov, jinak ve všech zbývajících případech vždy bodoval. Formu tak bezpochyby hodlá potvrdit proti poslednímu Fürthu.

Zápas mezi Frankfurtem a Kölnem vítěze nepoznal

Tenhle duel neměl jednoznačného favorita. Naopak se dalo čekat, že skončí remízou 1:1. Kozli tak zopakovali výsledek, jaký uhráli už proti Freiburgu a Lipsko. A Eintracht? Ten si se soupeřem rozdělil body pošesté v řadě (včetně jednoho střetnutí v rámci Evropské ligy), přičemž hned pětkrát padly v daném mači právě dva góly.

Eintracht stále nevyhrál, dočká se proti Kolínu?

V sobotu odpoledne se v Deutsche Bank Parku utkají Eintracht Frankfurt a 1. FC Köln. Hosté si zatím vedou překvapivě lépe a v minulém kole vydolovali bod za remízu s Lipskem. Podobně si vedl i Frankfurt, který hrál na hřišti Wolfsburgu 1:1.

Kolín nad Rýnem se rozešel s Lipskem smírně

Lipsko v souboji s Kolínem nad Rýnem potvrdilo, že i nadále hledá především samo sebe a že pouze pořád výrazně zaostává za svými úspěchy z loňských ročníků. Po šestigólové nadílce v Lize mistrů proti Manchesteru City a přechozí čtyřgólové od Bayernu v Bundeslize uhrálo pouze jeden bod, který mu k výraznému posunu v průběžném pořadí jednoduše nepomohl.

Ozvěny z Bundesligy: Karneval u dómu již začal

Nešlo odtrhnout oči. Člověk se snažil sebevíc, ale i pauza na toaletu musela posečkat. Neutuchající touha Antonyho Modesteho vsítit gól, panická snaha Lipska konečně uspět nebo energií přebývající Steffen Baumgart zkrátka nenechali diváky ani na chvilku vydechnout. A když už si jeden konečně mohl dojít alespoň k lednici pro pivo, opět se zarazil do sedačky při pohledu na opravdu ostré Nordderby.

Kolín chce Lipsku uštědřit čtvrtou soutěžní porážku v řadě

Po třech soutěžních porážkách si Lipsko potřebuje spravit chuť. Účastník Ligy mistrů zavítá v rámci 5. kola do Kolína nad Rýnem, který má v tabulce o čtyři body více. Navzdory tomuto rozdílu zůstávají velkým favoritem hosté a cokoliv jiného, než jejich vítězství, bude považováno za překvapivý výsledek.

Freiburg a Köln se nakonec rozešly smírně

V úvodu sezony předvádí oba celky velmi dobré výkony. Zvláště Kozli zatím dělají všechno proto, aby se po čtyřiatřicátém kole tentokrát vyhnuli ošemetné baráži. Proti SC dlouho vedli, přestože posledních dvacet minut měli početní nevýhodu. Ve finále rozhodla o remíze vlastní branka, kterou si vsítil Rafael Czichos.

SC Freiburg i 1.FC Köln chtějí rozšířit bodovou sbírku

Ve Freiburgu se potkají dva týmy, které aktuálně okupují pohárové příčky. Freiburg dokonce nenašel přemožitele a neporazitelnost hodlá uhájit i proti 1. FC Köln, s nímž si v loňské sezoně dvakrát krutě pohrál.

Köln se zásluhou pozdní trefy raduje z vítězství nad Bochumí

Dvě výhry ze tří zápasů nové sezony, to je bilance, se kterou dost možná ani kouč Kölnu Steffen Baumgart nepočítal. Nicméně do závěrečného kola zbývá odehrát ještě spoustu duelů a i obyčejná reprezentační pauza může tým vyvézt z rytmu. VfL naopak zřejmě přijde vhod.

Bochum zkusí v Kolíně zlepšit tristní bilanci s domácími Kozly

Sobotní odpoledne bude pro Köln příležitostí, jak odpovědět na poslední porážku z minulého kola. "Kozli" k tomu budou mít nespornou výhodu domácího prostředí, protože na RheinEnergieStadion dorazí Bochum.

Bayern nakonec zápas proti Kölnu zvládnul a připisuje první výhru v sezoně

Jednou brankou k ní tradičně přispěl Robert Lewandowski, nicméně tentokráte měly větší význam dva zásahy Serge Gnabryho, který tak dokázal vynulovat dva slepené góly soupeře, pod které se podepsali Anthony Modeste a Mark Uth.