OGC Nice Francie - OGC Nice - Zprávy

Ohňostroj v Brestu oslavy posunu na druhou příčku nepředznamenal

Brest remizoval ve 20. kole Ligue 1 na vlastním hřišti s Nice 0:0 a nevyužil příležitost vyšvihnout se na druhou příčku tabulky právě před hostující Orly. Na vyložené šance skromné utkání ozvláštnil ohňostroj odpálený v první půli za stadionem, kvůli kterému muselo být utkání na pár minut přerušeno. Na tribunách se však žádné výbuchy gólové radosti nekonaly, a zatímco Piráti tak nepoznali pachuť porážky už 11 soutěžních zápasů v řadě, klub z jihu Francie ovládl jen dvě z posledních pěti ligových klání.

Brest konta Nice. Zastíní tenhle duel večerní Choc des Olympiques?

Je to trochu paradoxní. Pokud bychom ovšem brali v potaz současné postavení v tabulce, je právě tenhle zápas šlágrem tohoto kola. Jakkoli pochopitelně večerní Choc des Olympiques představuje z historického hlediska a kontextu tu daleko prestižnější záležitost. Brest a Nice byly po devatenácti odehraných kolech v popředí a jejich mač slibuje vášnivou podívanou.

Méty si vylámaly zuby na nejsilnější zbrani Nice a pošesté v řadě padly

Fotbalisté Nice zvítězili v 19. kole Ligue 1 nad Métami 1:0. Dominantní družina mladého trenéra Francesca Farioliho pořádně zahrozila až na konci první půle a gólu se dokonce dočkala až v 76. minutě, kdy proměnil penaltu Evann Guessand. To Orlům stačilo k plnému bodovému zisku, opět se totiž v plné kráse ukázala jejich nejsilnější disciplína, a to defenziva. Les Grenats tak prodloužili sérii porážek na šest po sobě jdoucích duelů, během nichž navíc jen jednou skórovali.

Nice bude hájit druhou příčku, venku slušně se prezentující Méty nemíní podcenit

Nice od prosince ukazuje, že je zranitelné. Jeho výsada, tedy pevná defenziva, dostala během uplynulých několika kol spoustu trhlin. A ačkoli se i nadále drží na druhé příčce za vedoucím PSG, ostatní se mu přibližují na dostřel. I proto nesmí doma váhat s Métami, jejichž hlavním cílem je pouze zachránit se na nejvyšší úrovni, aby o svoje současné postavení záhy nepřišlo.

Jindy pevná obrana Nice nezastavila v Bretani nápor ofenzivy Rennes

Rennes využilo v 18. kole Ligue 1 domácího prostředí, ve kterém překvapivě porazilo Nice 2:0. Vítěznou branku si již po půlhodině hry připsal Benjamin Bourigeaud, jenž proměnil nařízenou penaltu. Krátce po změně stran na něj navíc navázal Arnaud Kalimuendo pyšnící se skvělou formou, když zaznamenal čtyři přesné trefy v posledních třech zápasech. Hosté tak teprve potřetí v ročníku inkasovali více než jeden gól a na dálku dali šanci první Paříži se zase o něco více vzdálit v čele soutěže.

Rennes míní v Ligue 1 napravit šedivý podzim, na úvod roku narazí na Nice

Nestávalo se v posledních několika letech často, aby Rennes zůstalo bez účasti v evropských pohárech. Jenomže po nevalném podzimu vlastně hrozí, že k tomu letos skutečně dojít může, tedy pokud se ambiciózní celek z Bretaňského poloostrova v Ligue 1 nezlepší. A jak moc to se svými touhami výběr ze severozápadu Francie myslí vážně, zajisté prověří soupeř z Nice.

Cho se vrací do Francie, Real Sociedad vyměnil za OGC Nice

OGC Nice posílil Mohamed-Ali Cho, za něhož má Real Sociedad vyinkasovat 12 milionů eur. Devatenáctiletý útočník se svému novému zaměstnavateli upsal do roku 2028...

Alžířan Atal dostal za antisemitismus osmiměsíční podmíněný trest

Alžírský fotbalista Youcef Atal dostal za sdílení antisemitského příspěvku na sociálních sítích podmíněný trest vězení na osm měsíců. Obránce Nice navíc za veřejné podněcování k nenávisti na základě náboženství má zaplatit pokutu 45 tisíc eur (1,1 milionu korun).

Germainova pohádka u protinožců: Šumění vln zlákalo do Austrálie usedlíka ze Lvího zálivu

Po dlouhá léta si Ligue 1 v podstatě nemohla představit dění bez Valéra Germaina. V květnu roku 2011 si zapsal svůj první profesionální debut v dresu Monaca, od té doby rovněž v dresu Nice, Marseille a Montpellieru odehrál přes 450 utkání ve všech soutěžích. V létě ale opustil místa Lvího zálivu a vyměnil ho za to neméně krásné. Angažmá ve slunné Austrálii si užívá.

Nice se vrátilo do zajetých defenzivních kolejí. Zamlžený útočný výkon osvěžil žolík Moffi

Nice ve šlágru 17. kola Ligue 1 zvítězilo na domácím hřišti nad Lens 2:0. Nejzajímavějším momentem zápasu dlouho zůstávalo krátké přerušení způsobené zhoršenou viditelností od pyrotechniky neukázněných fanoušků. Dění na samotném hřišti oživil až příchod Terema Moffiho, jenž během pěti minut na trávníku proměnil penaltu a orazítkoval výsledek přesnou hlavičkou. Nigerijský útočník si připsal dva góly v rámci jednoho soutěžního utkání Orlů již počtvrté v aktuálním kalendářním roce a zasloužil se o setrvání domácích na druhé příčce tabulky. Ti tak zároveň po třech zápasech bez čistého konta opět potvrdili roli nejlepší defenzivy soutěže.

Nice je k poražení, ukázal prosinec. Využijí hráči Lens slabších chvilek soupeře?

Tenhle zápas představuje jakýsi šlágr posledního kola Ligue 1 v roce 2023. Nice v prosinci trochu ztratilo svůj elán a svou nezlomitelnost a v uplynulých třech kolech zapsalo vůbec první dvě porážky v této sezóně. Neztratit další body proti Lens přitom bezpochyby nebude žádným snadným úkolem. Hosté totiž neustále postupují kupředu po zpackaném začátku.

Nice prožilo na půdě nováčka nevídaný zkrat. Le Havre zasypal nejlepší obranu ligy třemi góly

Hráči Nice překvapivě podlehli v 16. kole Ligue 1 domácímu Le Havru 1:3. Duel nejlepší defenzivy s druhou nejhorší ofenzivou se vyvíjel naprosto opačně, než se dalo předpokládat. Už v páté minutě totiž otevřel skóre Emmanuel Sabbi, jenž na svou premiérovou trefu ve francouzské nejvyšší soutěži navázal o půlhodiny později fantastickou dělovkou. Orli tak teprve podruhé v sezoně inkasovali v jednom utkání dvě nebo více branek. Poprvé to bylo při výhře nad PSG, kterému ovšem nyní dali šanci odskočit na náskok sedmi bodů v čele tabulky.

Nice se může přiblížit vedoucímu PSG na rozdíl bodu, musí vyhrát na půdě Le Havru

Čtyři body dělí Nice od vedoucího PSG. A jestli se míní ještě do konce kalendářního roku porvat o titul podzimního mistra, musí dobře zvládnout poslední dva zápasy, včetně toho nynějšího na půdě Le Havru. Nováček francouzské nejvyšší soutěže zatím může hodnotit své působení pozitivně, určitě by však velmi rád napravil předešlá dvě nepovedená vystoupení.

Nice se ke sběru čistých kont nevrátilo, přesto slavilo. V bitvě nejmladších trenérů se radoval Farioli

Manko Nice na vedoucí PSG zůstalo i po 15. kole Ligue 1 čtyřbodové, protože Orli porazili na vlastním hřišti Reims 2:1. Domácí dlouho předváděli tradičně fantastickou defenzivní práci, když od souboje z Parku princů z poloviny září obdrželi jediný gól, a to v minulém zápase proti Nantes. Defenzivní taktika 34letého Francesca Farioliho nakonec nevedla k čistému kontu ani tentokrát, jelikož svěřence o tři roky mladšího Willa Stilla vrátil v 78. minutě do hry Yunis Abdelhamid. Krátce po něm ovšem strhl vítězství na stranu favorita Jérémie Boga.

Nice se chce vrátit na druhou příčku, doma uvítá vždy urputnou Remeš

Když se bojuje o čelo tabulky, umí být jakékoli zaváhání, byť jen jedno jediné, opravdu velmi nekompromisní. Nice kvůli porážce na půdě Nantes aktuálně přišlo o druhou pozici v tabulce, poněvadž Monaco v sobotu dokázalo vyhrát v Rennes. Domácí se každopádně můžou vrátit na své místo zpátky. Do cesty se mu nyní postaví rovněž o přední příčky usilující Remeš.