EA Guingamp Francie - EA Guingamp - Zprávy

Zápas Guingampu s Amiens dopadl lépe pro hosty

Ti se tak - i vzhledem k odloženým utkáním sedmnáctého kola - dostali prozatimně mimo sestupové pásmo. Naopak bretaňský klub zabředává do stále větších potíží.

Guingamp i Amiens se pokusí najít cestu ze dna tabulky

Oběma nejbližším soupeřům zatím patří devatenáctá a dvacátá příčka, což mrzí zvláště příznivce bretaňského klubu, ze kterého se stala zavedená prvoligová značka.

Dijon FCO - EA Guingamp 2:1

Dijon poprvé od konce sprna konečně zvítězil a v záchranářském souboji porazil poslední Guingamp 2:1. O výhře domácích rozhodla obrovská hrubka brankáře Johnssona,který neudržel nákop Haddadího a balón na okamžik přešel celým objemem brankovou čáru. To vše pouhé čtyři minuty před koncem zápasu, navíc v době, kdy Dijon hrál bez vyloučeného Lautoy.

Preview: Dijon FCO - EA Guingamp

Na stadionu Gastona Gérarda v Dijonu přivítají domácí Hořčice poslední tým tabulky Guingamp. Ryze záchranářský duel může být velmi důležitý i na konci sezony, ovšem i teď potřebují oba celky naplno bodovat. Dijon konečně věří, od přeruší dlouhou sérii bez vítězství.

EA Guingamp - OGC Nice 0:0

Po třech ligových porážkách se podařilo Guingampu konečně bodovat. Nestál proti němu přitom nejpříjemnější protivník, Nice totiž zajíždělo na bretaňskou půdu s bilancí pěti vítězných utkání v řadě. Nakonec oba týmy mohly být spokojeny s konečnou plichtou, neboť směrem dopředu toho ani jeden z nich moc nepředvedl.

Preview: EA Guingamp - OGC Nice

Guingamp urval stále jen jedno vítězství a i nadále se v této sezóně velmi trápí. Je také dosud jediným celkem, který má na kontě získaných bodů pořád pouze jednociferné číslo. Aby se mohl tým s nejhorší defenzívou v lize jen tak snadno odrazit v utkání s Nice, to se říci určitě nedá. Jeho soupeř má totiž aktuálně nadstandardní formu a stoupá tabulkou výše.

Stade Reims - EA Guingamp 2:1

Guingamp zůstane i po čtrnácti kolech na posledním místě, navíc jeho ztráta na nesestupové pozice ještě vzrostla. Naopak spokojena může být Remeš, která se díky výhře 2:1 vyhoupla už na sedmé místo!

Preview: Stade Reims - EA Guingamp

Přes sedm let nedokázala Remeš porazit na vlastním stadionu Guingamp a nyní má všechny předpoklady k tomu, aby se jí to povedlo. Domácím patří solidní deváté místo, zatímco Guingamp je i pod staronovým trenérem poslední.

EA Guingamp - Olympique Lyon 2:4

Guingamp sice doma skvěle začal a ještě po hodině hry vedl na favorizovaným Lyonem, ale na body mu to přesto nestačilo. Lyon totiž ve druhém poločase začal s parádním obratem, který režíroval mladý útočník Memphis Depay. Tomu se povedlo dát dvě branky.

Preview: EA Guingamp - Olympique Lyon

Poslední Guingamp doma přivítá Olympique Lyon a rád by favorita zaskočil. U kormidla týmu už není Antoine Kombouaré, kterého od 12.listopadu nahrazuje starý známý Jocelyn Gourvennec. Proti Les Gones však bude na trenérské lavici ještě scházet.

Guingamp se pokusí nastartovat jeho někdejší kouč Gourvennec

Jocelyn Gourvennec bude znovu pracovat pro EA Guingamp. Francouzský klub nezvládl první třetinu nové sezony a v tabulce Ligue 1 je až na posledním místě, kvůli špatným výsledkům a výkonům byl tento týden propuštěn Antoine Kombouaré...

FC Nantes - EA Guingamp 5:0

Guingamp zatím neprožívá dobrou sezonu a FC Nantes toho dokonale využilo. Protivníkovi nasázelo pět branek a rázem uzavírá horní polovinu tabulky.

Preview: FC Nantes - EA Guingamp

Ne moc často se stává, aby poslední tým soutěže držel pětizápasovou neporazitelnost. Ve Francii se takovou bilancí může pyšnit Guingamp, který se navíc před zápasem na půdě Nantes posílil postupem v ligovém poháru. Jenže formu mají i domácí Kanárci.

EA Guingamp - Racing Strasbourg 1:1

Guingamp doma neudržel nadějné vedení, které mu pomohl získat Nicolas Benezet už v šesté minutě. Racing Strasbourg naopak zabral a dvě minuty před koncem srovnal Kévin Zohi, takže domácí zůstávají na poslední příčce.

Preview: EA Guingamp - Racing Strasbourg

Poslední tým soutěže Guingamp se za jistých okolností konečně může v tabulce posunout, bude však k tomu potřebovat body proti Štrasburku a to nebude nic jednoduchého. Racing si naposledy poradil s Monakem a celkově za pět utkání prohrál jen jednou.