Guangzhou FC Čína - Guangzhou FC - Zprávy

Guangzhou prodalo hvězdu Elkesona rivalovi kvůli "slávě národa"

Čínští mistři Guangzhou FC prodali nejlepšího ligového střelce Elkesona rivalovi Šanghaj SIPG za rekordních 20 milionů eur (541 milionů korun). Ne však pouze kvůli zisku, ale údajně také proto, aby posílili šance vicemistra v asijské Lize mistrů.

Atalanta na hostování získala Diamantiho

Alessandro Diamanti po šesti měsících předčasně končí nevydařené hostování ve Watfordu, za Guangzhou Evergrande však nastupovat nebude. Zkušeného útočníka si do konce sezóny vypůjčila Atalanta...

Třetí místo na MS klubů vybojovalo Sanfrecce

Brazilec Douglas dvěma góly v 70. a 83. minutě pomohl otočit zápas s čínským Kuang-čou a zajistil Sanfrecce konečné třetí místo na letošním MS klubů. Svěřenci Luize Felipeho Scolariho vedli přitom už po třech minutách hry po trefě Paulinha, jenže těsné vedení neudrželi. Nakonec udeřilo právě mužstvo Hajimeho Morijasua.

Preview: Sanfrecce Hiroshima - Guangzhou FC

Mistrovství světa klubů v Japonsku vrcholí dvěma nedělními zápasy a jako první bude na programu souboj o 3. místo. V něm se podle papírových předpokladů utkají domácí Sanfrecce Hirošima s čínským Guangzhou Evergrande, které přeci jen bude mírným favoritem. Domácí výběr sehrál v Osace už tři utkání a musel dokonce projít předkolem, zatímco svěřenci trenéra Luize Felipe Scolariho odehráli jen dva zápasy.

Suárez hattrickem posunul Barcelonu do finále MS klubů

Barcelonští podle očekávání postoupili do finále mistrovství světa klubů. Největší favorit japonského turnaje díky hattricku Luise Suáreze porazil v semifinále Guangzhou 3:0 a v neděli si o titul zahraje proti River Plate.

Luis Suárez hattrickem poslal Barcu do finále MS klubů

Tuhý kořínek mělo Kuang-čou proti Barceloně. Katalánský celek se nedokázal dlouho prosadit, když se však šest minut před přestávkou trefil Luis Suárez, obrana čínského celku povolila. A uruguayský forvard stačil po přestávce přidat ještě dva góly. Ten poslední zaznamenal z proměněné penalty.

Barcelonu čeká v semifinále MS klubů čínský soupeř

Barcelona v semifinále MS klubů narazí na čínského giganta z desetimilionového města Kuang-čou. Bohatý asijský celek, vedený ostříleným koučem Luizem Felipem Scolarim, ve čtvrtfinále dokázal vyřadit středoamerického šampióna Club Américu. Kdyby se mu povedlo něco obdobného i nyní, rovnalo by se to velkému zázraku.

Club América - Guangzhou FC 1:2

První čtvrtfinálový souboj Mistrovství světa klubů v japonské Osace vyzněl lépe pro čínské Guangzhou, které v samém závěru otočilo duel s mexickým Cruz Azul a po výhře 2:1 postoupilo do semifinále, kde se utká s věhlasnou španělskou Barcelonou. Na mexický výběr čeká boj o 5. místo s poraženým z druhého čtvrtfinále, kde se utkají Mazembe s Hirošimou. Čínský výběr vsítil vítěznou branku až ve třetí nastavené minutě.

Preview: Club América - Guangzhou FC

Mistrovství světa klubů v japonské Osace začalo ve čtvrtek předkolem a nyní už jsou na programu dvě nedělní čtvrtfinále. To první obstarají mexický Cruz Azul s čínským Guangzhou a dá se očekávat nesmírně vyrovnaná bitva. Oba dva celky se spolu ještě nikdy na mezinárodní úrovní neutkaly a čeká je tak vzájemná premiéra.

Scolari dovedl čínské Guangzhou k triumfu v Lize mistrů

Trenér Luiz Felipe Scolari dovedl Guangzhou Evergrande k druhému triumfu v asijské Lize mistrů během tří let. Mistři čínské ligy porazili v dnešní domácí odvetě finále 1:0 tým Al Ahlí a v součtu s bezgólovou remízou z prvního duelu ve Spojených arabských emirátech získali titul.

Scolari dovedl Guangzhou k pátému titulu v řadě

Guangzhou Evergrande se pod vedením slavného brazilského trenéra Luize Felipe Scolariho stalo popáté v řadě čínským mistrem. Titul si úřadující šampioni zajistili v posledním kole díky vítězství 2:0 na hřišti týmu Peking Guyon.

Gilardino se znovu vrací do Itálie, zdarma ho získalo Palermo

Za další italský klub si zahraje Alberto Gilardino. Již 33letý útočník se definitivně rozloučil s čínským celkem Guangzhou FC a zamířil na Sicílii, kde bude hájit barvy Palerma. To celý transfer potvrdilo a dnes hráče představí médiím, veřejnosti a fanouškům...

Diamanti zamířil z Číny do Watfordu

Italský fotbalista Alessandro Diamanti odešel z čínského klubu Guangzhou FC na roční hostování do Watfordu. V týmu nováčka anglické ligy bude dvaatřicetiletý záložník, vicemistr Evropy z roku 2012, spoluhráčem českého útočníka Matěje Vydry a zadáka Daniela Pudila.

Slavného kouče Hitzfelda nezlákal do Číny pohádkový plat

Ani plat 25 milionů eur za rok a půl nepřiměl slavného kouče Ottmara Hitzfelda, aby se vrátil k práci a usedl na lavičku čínského mistra. Klub Guangzhou Evergrande s nabídkou pohádkové mzdy neuspěl i proto, že se Hitzfeld chystá na novou roli dědečka.