Vilanova spokojen s vítězstvím, Mourinha potěšila druhá půle

24.08.2012, 19:41
Aktuality
První El Clásico v této sezóně vyšlo lépe Barceloně, její vítězství 3:2 nad Realem Madrid ale nechává do odvety Superpoháru vše otevřené. Domácí trenér Tito Vilanova i přes soupeřovo pozdní snížení výsledek bere, jeho protějšek José Mourinho se pochvaloval zlepšení výkon ve druhé půli...

"Nelíbila se mi první půle. Někdy zkrátka hrajeme tak, jak bychom hrát nechtěli. Soupeř nás donutil změnit způsob hry, ale ve druhém poločase jsme hodně presovali a předvedli dobrý výkon," řekl Mourinho.

"V první půli jsme dobře bránili, ale neútočili jsme. Barcelona byla lepší, ale po přestávce to byl úplně jiný zápas," dodal portugalský kouč, jehož svěřenci budou jednogólové manko dotahovat ve středečním zápase na domácím Santiago Bernabéu.

Bílý balet se na Nou Campu dostal v pětapadesáté minutě do vedení zásluhou Cristiana Ronalda, už za minutu ale vyrovnal Pedro a nastartoval barcelonský obrat. V sedmdesáté minutě se z penalty trefil Lionel Messi a o sedm minut později přidal další branku Xavi. Madridské akcie do odvety pak značně pozvedl pět minut před koncem gól Ángela Di Maríi.

Trenér katalánského celku Tito Vilanova byl s výsledkem spokojen, přesto ho ale mrzí, že si jeho mužstvo neveze do španělské metropole větší náskok. "Byli jsme na tom dobře fyzicky a takřka v každém okamžiku hry jsme měli míč pod kontrolou. Dominovali jsme hře a vytvořili si víc šancí. Mohli jsme zvýšit na 4:1 a z protiútoku jsme inkasovali na 3:2, i tak jsme ale s vítězstvím spokojeni," prohlásil.

Nástupce úspěšného Pepa Guardioly zároveň odmítl kritiku na adresu brankáře Víctora Valdése, jehož hrubka umožnila Di Maríovi vstřelit druhý gól Realu Madrid. "Mnohokrát nás Valdés podržel. Pokud by pokaždé nakopl míč dopředu, nemohli bychom hrát takovou kombinační hru. Musíme ho povzbudit, aby nadále hrál tímto stylem," uvedl Vilanova.

Autor: Petr Vaněček / fifa.com