Nevíte, jak tomuto účesu říká ? V poslední době tento účes nosí hodně fotbalístů. I Beckham má podobný.

Mně se právě nějak extra nelíbil..

Určitě byl lepší než Jarošík s Gilem...

Bex5

budu se opakovat, ale mě fakt připomíná ožvejkanej Curaprox kartáček!

jeden z nejhorším včera asi byl angažovanej jen pro tento zápas jinak si to nedovedu vysvetlit sparta by to měla tahat furt z vlastních odchovancu jako krejčí,kadlec atd nechapu prichod tohohle loupáka za zenitem

kadlec odchovanec, ještě něco vypoť

pospech11

Ono to k tomu svádí když do áčka prošel v 17 nebo 18, ale je pravda, že než něco takové napíšu zjistím si podrobnosti.

Někdo tu před rokem, či před dvěma psal, že podle pravidel UEFA je Kadlec technicky vzato naším odchovancem. Ale nakolik je to pravda nevím. Já ho jako odchovance určitě neberu.

přišel v patnácti, začal hrát v šestnácti.....takže jako začínající mladší dorostenec, to se dá jako odchovanec brát, i když to neni Sparta, kdo ho učil hrát fotbal.

Losinho

To je dost zvláštní, brát jako odchovance někoho, koho jste koupili za 10 mega.

Vždyť ho tak nebereme. Ale podle pravidel UEFA, to náš odchovanec papírově je.

Losinho

Já tak soudil podle příspěvku, na který jsem reagoval.

já ho tak neberu, pro diskutéry na ef je to stejně jen slovíčkaření. Ale uefa má pravidla pro nasazování odchovanců na soupisku evropskejch poháru a tam to lze uplatnit.

Takže ty jsi to také někde četl, že je Káca technicky vzato naším odchovancem, podle pravidel UEFA?

nijak oficiálně, jen po diskuzích od lidí, který to údajně četli...

Hm, to jsem na tom stejně. Ale když to říká víc lidí, tak to bude třeba pravda.

pospech11

já vím jedno že hráč se stává "odchovancem klubu" pokud je v týmu tři roky před svými 18 narozeninami a nebo pokud zde podepíše před 18 svůj první profi kontrakt.

Carlos Juan Pablo

No, an tom není moc co číst. Mělo by to být tak, že hráč musí strávit v klubu tři sezóny, než dovrší 21 let, aby se stal odchovancem. Takže vlastně přestoupit před plnoletostí. (Z čehož teda taky samozřejmě vyplývá, že může být odchovancem více klubů.)

pospech11

jo máš pravdu trochu jsem se přepsal

Kenneth

Ale kvůli jeho faulu jsme přišli o 3 body. Idiot.

Jedna chyba a hned je to pro tebe idiot. Paráda.

Proč idiot? My jsem hlavně měli vstřelit víc jak 1 gól.

Losinho

2

teoreticky to má správně, když to budeš brát jako tři body (tříbodový zisk)

Losinho

Tak v tom případě ale díky němu máte jeden bod! A to se taky počítá.

JEN jeden bod

Byl to úlet, Dukla dala gól, aniž by si za celej zápas vypracovala šanci, o což se ani nesnažila. Takhle jí to Švejdík přihrál do klína. Ale obránce je dobrej, věřim, že ho Lavička podrží a půjde nahoru.

Hlavně že když sem na začátku přípravy říkal co Švejdík tak mě tu snad pět lidí hejtlo co tu vůbec seru nějaký Švejdíka a hle on hraje základ i když ten faul byl zbytečnej no tak tam se hlavně nechal hrozně voloupat Gil

To jo, Pablo se nechal slušně vyškolit. Snad z toho nebude mít deprese.

Filipow

30 let. Já myslel, že je mu tak 22.

Teď na to koukám. Já myslel, že to byla chyba nezkušeného mladíka.

liga zečne gólem z ofsidu a nesmyslným 5-ti minutovým nastavení pro spartu jestli to takhle půjde dál .........

Co bylo na tom nastavení nesmyslné? Pokud se nic nezměnilo, tak za každé střídání může rozhodčí nastavit půl minuty. Kromě toho dukláci velmi ochotně zdržovali hru poleháváním po jistě velmi příjmeném trávníku.

krom toho ze za celou minulou sezonu se nastavovalo vic jak 3 minuty mozna jednou, vlastne nic..

To sis to spočítal, nebo střílíš od boku? Navíc fakt, kolik se nastavovalo loni není vůbec rozhodující. Přece se rozhodčí nebude řídit "zavedenými" zvyklostmi, nebo dokonce loňskými statistikami.

Puskas

Takže je dobře, že s ekonečně začíná nastavovat, jak má, ne?

frankiefcb

to ano, ale má pravdu, že minulou sezónu Ti pitomci nastavovali po minutách na nanejvýš 2 minuty. Málokdy 3 minuty a pět minut snad nebylo vůbec.

Puskas

Ale to je minulá sezóny, tím, že se v prvním zápase nastavujue víc, to vypadá na změnu.

frankiefcb

Jak říkám, jsem zvědavý zda v tom trendu pokračovat budou.

Bylo by to logický. To zrušení půlminuty za střídání je hrozná blbost. Samo o sobě ukrojí ze zápasu dost času, navíc když se hráči ze hřiště plouží...nevím, co jim na tom vadilo, že to loni zrušili.

frankiefcb

No spíše chtěli předejít hádkám o tom, jestli to nastavení správné je nebo není, tak ho radši zkrátili na minutu. Jinak samozřejmě jsem to nechápal. Když se člověk podívá na trendy v evropských ligách. (V Anglii se snad po 4 minuty nejde a v evropské lize rozhodčí taky klidně nastaví dost). Ale u nás se to muselo dělat jinak.

goodbay

to je pravda, možná si řekli, že loni na Bazalech s Plzní (2:3) bylo hodně okaté nastavení, tak teď budou dávat víc. Navíc, kdybys sledoval PL či Ev. poháry a když je o co hrát, tak rozhodčí rádi nastavují hodně, jen u nás se pořád nastavuje 1-3 minuty, pak se v pohárech divíme, že dostáváme goly v 95. minutě.

frankiefcb

no právě minulou sezónu Ti pitomci v pravidlové komisi přišli s tím, že se za střídání nebude nastavovat 30 vteřin. A hodně zápasu skončili s nastavením 1. minuta. Jinak já chválím ten trend vyšších nastavení, aby si hráči nezvykli polehávat a samozřejmě takticky minutu střídat. Ale jsem zvědavý jestli to bude pokračovat nebo jestli to nebylo pouze kvůli Spartičky.

Puskas

Já ten zápas neviděl,možná co do střídání to bude stejné, co do ležení změna.

frankiefcb

tak až tak moc hrozné to nebylo na 5 minut to ležení. Ale se střídáním 5 minut oprávněných.

Bože co ty jsi zač? Samý polehávání, nosítka, střídání přes celý hřiště, Gedeon rozehrával přímák přes minutu atd.....ale rozhodčí Spartu samozřejmě neskutečně táhnul, tak jako každej zápas, viď?

klasická tlačenka, sparta si nemůže dovolit potřetí nezískat titul. Předvedenou hrou to asi nepůjde, tak hold musí rozhodčí no.

Viděl jsi aspoň včerejší zápas, nebo tu vaříš z vody?

viděl viděl

Tak potom nechápu, proč tě tak udivuje nastavení 5 minut. Byl to adekvátní počet minut vzhledem k počtu střídání na obou stranách a dukláckému zdržování.

Ty jsi fakt hlupák, nastavení bylo naprosto v pořádku. Samé zdržování, fauly, 6x střídáno a ty tu budeš psát o nějaké tlačence.

Seš klasickej netovej troll nebo opravdu píšeš svoje názory, který myslíš vážně?

Bože.

frankiefcb

prosím Tě Když ccheš kritizovat a rýt do Sparty, tak aspoň v oprávněných věcech a vězm, že těch je dost. A ne ve chvíli, kdy je pravda na jejich straně, vypadáš pak jak pitomec.

dobře, podle pravidel je to asi správně, ale shodněme se na jedné věci, že 5 minut se v české lize dlouho nenastavovalo

frankiefcb

ano, však říkám místo ukvapených závěrů, bych si počkal jestli se bude i nadále v tomto trendu nastavovat. Jinak to nastavení bylo naprosto adekvátní a pokud si viděl zápas, tak víš, že rozhodčí spíše poškodil Spartu, když neudělil jednoznačnou červenou Haškovi.

FC Porto FC

Porč místo něj nehraje radši Zápočonej nebo Brabec?

Zápotočný má prý problémy s krční páteří. Brabec není tak zkušený a Jarošík vedle sebe potřebuje zkušeného hráče, kterému se nerozklepají kolena. Navíc Švejdík nehrál špatně, vysvědčení mu kazí jen ten penaltový zákrok.

Kenneth

A kdy má ty zkušenosti Brabec získat?

Samozřejmě, že je musí získat herní praxí. Ale proč zazlívat Lavičkovi, že upřednostil Švejdíka. Zjevně k tomu má své důvody.

Kenneth

A evidentně se rozhodnul špatně.

Brabec hrál v přípravě hůř jak Švejdík a Zápotočný, takže Lavičku chápu.

To bych neřekl. Švejdík si své uhrál. A penalta nejde na vrub jenom jemu, svůj díl viny nese i Pablo Gil. Ale koukám, že ty sis už tradičně vybral svého oblíbence, kterému budeš do konce sezóny nadávat.

Kenneth

Takovej už jsem. Jestli má Lavička v plánu nechat shnít velkého českého talenta na lavičce a cpát si tam 30ti letého nesympatického Švejdíka, tak to potěš pán bůh.

Ty to píšeš jako by byl Švejdík nějaký dědek. 30 let není pro stopera žádný věk. Pokud bude zdravý, čeká ho ještě několik sezon, kdy může být platným hráčem. Krom toho upřednostňovat někoho jenom kvůli věku je blbost. Hlavní je kvalita a forma. A tu měl zřejmě Švejdík nejvyšší.

Losinho

Ale Zápotočný by prej nehrál, ani kdyby byl v pořádku.

Proč vůbec byl potom Gil vystřídanej? Nám po tý penaltě vypad proud a znova ho nahodili až když běžela nějaká 75tá minuta a to už tam nebyl.

Losinho

Páč byl hodně špatnej.

Ten si odpočine od GL na dost dlouho.

To se lehko řekne, Švejdík byl přípravě nejlepší z pěti stoperu, co by pak měl ještě víc udělat k tomu, aby hrál v základu...Navíc až na jeden moment hrál dobrej zápas. Sparta už uklidnila přestupovou politiku, teď doufam, že se naučí podržet hráče, jinak se pak není čemu divit, že hráči si pod tlakem nic nedovolí a hrajou hůř než v jiných týmech, když chyby se neodpuští.

reakce na špatný Lavičkovo rozhodnutí

Tak nám liga začala náramně Sparta hned -2 body to je krása :-)

Puskas

OT - Baník v Budějovicích v pondělí v ČT . Poliicejní fraška pokračuje aneb televize má zájem o duel dvou aspirantů na sestup. Odkdy? Jako je to fajn, ale příliš okaté.

frankiefcb

Naprosto nechápu jak někdo může slovíčkařit o slovu odchovanec..KDyž někoho koupíš za 10 milionů, jak někdo může říct odchovanec..Odchovanec je, že od mala je vychován v týmu, který investuje do jeho rozvoje..Co se týče nastavení..?6x se střídá každý zápas, to je důvod k 5 minutovému nastavení..?Totální hloupost...A že Dukla furt polehávala, atak..?Dělá to každý tým..Každej máme utkvělí na paměti že se má hrát 95 minut, když potřebuju vyrovnat..Ale to nikde nefunguje, nikde!!!5 minut nastavení jsem neviděl několik let, natož u Nás..Loni byli max.3

Puskas

A co když přestoupí ve 12,13, bude to odchovanec? Nastavení za zdržování je v pořádku.

tam je to nak omezený věkem ne?Myslim ,že to nejde do 16 let Takle to bylo s Kakutou jak za nim borci prijeli do afriky a pojd k nam koupime ti slona a boty

frankiefcb

Tak se někdy podívej na Evropskou ligu, CHL, Bundesligu, La ligu, PL tam je 4-5 minut naprosto normální.

Didier Drogba

a při zápasech United je dokonce "until we score"

MacekKlacek

Teda čekal bych leccos, ale že se budete tak křečovitě držet těch pěti minut nastavení . Jen mě tak napadá, když ti teď vadí pět minut a bereš to jako pomáhání Spartě...co jsi říkal, když v zápase Sparty s Lausanne nastavil rozhodčí 6 minut a hrálo se tak dlouho, dokud Švýcaři nevyrovnali na 3:3 (rámec šesti nastavených minut byl překročen odhadem tak o 20-30 vteřin). Pokud jde o Kadlece, tak toho za odchovance nepovažujeme. Jen jsme se tu bavili, že podle regulí UEFA odchovancem je. Nevidíš ten rozdíl?

Jasně ale něco jiného je odchovanec v právním a faktickém smyslu.

Tak zrovna v evropských pohárech to tak bývá, že jsou české týmy spíš ty bité. Viz třeba ten váš zápas s PSV (nevím to jistě, ale holandský tým to byl určitě), hráli jste pěkný fotbal, já to prožíval a pak taková pencle.

Však Kadlece za odchovance nebereme. Ani Sparta ho tak neprezentuje. Ten zápas byl proti PSV a UEFA si na nás vyzkoušela brankového rozhodčího, který nás potopil. Ale je třeba říct, že Bony šel do toho souboje poněkud nešikovně.

Jo, ale myslím, že na opačné straně by se to nepískalo.

Posledni Kovboj

Tam jsem byl, krasnej zapas. Nasranyho Blazka tleskajiciho rozhodcimu za tu pentli nezapomenu asi uz nikdy.

88. pro Spartu

To jsi byl ty, ten falešnej skinhead s německým vojclem na triku ?

Nene, já jsem se bohužel nemohl zúčastnint

V Jablonci si to můžeš vynahradit.

Přesně tak. A osobně se těšim na Slovácko

Sparta plná nácků je, Sparta Praha ku*va je!

?

takhle zahodit důležitý milník

to je dobře at kosí aspon budou penalty proti spartě

Dost mě překvapilo, že dostal v přípravě tolik šancí. Vypadalo to, že si nekopne ani v béčku a hle je v základu, jako nedávno Voříšek. 4 roky po hostováních a pak hráč základu.

Voříšek byl dokonce i kapitán.

Ano, zastupující..byl to i velmi sympatickej člověk:)

Jinak působil tak nějak průměrně. Archaickej typ beka co nevyveze balón a nezaútočí nwm, nwm jak to bude zvládal v EL. Jak říkám radši bych tam viděl Hejdu nebo časem mladýho Brabece. Gila bych podržel, stejně tak Kadeřábka. Až přijde čas bude ovoce:)

Hlavně nechápu, proč tam furt Sparta cpe toho Holka, pokud chce hrát moderní fotbal, tak on není správná volba viz třeba Plzeň, která pochopila že s podobným tragédem Trappem nemá šanci a jde jim to náramně.

Trapp neni špatnej hráč, ale je to hráč čistě do obrany. Nepoužitelnej směrem dopředu, Holek je hroznej. Na DZ se mi nejvíc líbil Hušby. Nahoru-dolu a schopnost útočit.

Hušbauer je fámozní, vím, že všichni stříkají především z Krejčího, ale Hušbauer je podle mého jednoznačně nej. hráč Sparty.

Hádá, že se brzo objevím v repre, jen se trošku bojím té jeho povahy.

Nemůžu, než souhlasit. Loni jednoznačnej nej hráč, kterej snad nikdy nezklamal a uměl na sebe vzít odpovědnost. Měl bejt na Euru.

jenže Holek to v sobě má, ale po tom, co se mu nepovedl začátek, se začal schovávat mezi stopery a posouvat míče na nejbližšího spoluhráče.

To se mu stává skoro pořád, že si nadělá do kalhot a pak se bojí něco udělat. S Holkem hrajeme prakticky na tři stopery.

já právě myslel začátek angažmá

"Obránce Ondřej Švejdík prožil emotivní zápas: nejprve se podepsal "penaltovým" faulem pod první inkasovaný gól Sparty..."

Co to jako je to slovíčko penaltovým v uvozovkách? Snad tím autor nechtěl naznačit, že to penalta být neměla..

Třeba tím nic naznačovat nechtěl. Lidi dneska prostě neumí moc používat uvozovky.

Třeba to, že žádný penaltový faul neexistuje? Že je to prostě faul, po kterým byla nařízena penalta?

S Holkem a chodcem Vidličkou hrajeme v devíti. Jinak bych se nebál, jako žolíka zkusit Skaláka.

Kerič je takovej matnej

Včera to náhodou rozhýbal. Ale překvapilo mě, že ho Lavička nasadil. Čekal jsem spíš Kadlece, Balaje, či Skaláka.

Balej s Kadlecem nebyli ani na lávce.

To jsem potom také zjistil. Kadlec je zase nemocný, Balaj se asi nevešel do nominace na zápas.

kerič a vidlička to právě rozhejbali naopak krejčí a otrávnej hušbauer z toho ta arogance přímo číší šašek se ukazuje ,že stačí sezona a z osobnosti jinyho ligovyho týmu je lidská nula

Co to meleš?

Tak s tím Hušbauerem má pravdu, ne, že by byl lidská nula, ale zbytečně sebou nechává cloumat emocema viz včera ta naprosto zbytečná žlutá.

Aspoň je vidět, že tím zápasem žije. Emotivní typy hráčů mám raději, než studené psí čumáky.

Jasně, ale nesmí to toho hráče pak znechutit natolik, že přestane hrát a začně se starat o jiné věci, jako např. Matějovský

Zrovna Hušbauer není jako Marek Hušby je frajer, už v Příbrami jsem si ho děsně oblíbil

Tak ve 12,13 přestup je něco jiného než případ Kadlec, kterej šel z Bohemky za 10 mega..Ano, v zahraničí je to normální 5 minut, ale ne v české lize a kor jako důvod dávat 6 střídání, což je každý zápas, je total provar..To jsou prostě nastavení dokud se nevyrovná prostě..Jinak Krejčí přecenovanej hráč jako prase..Asi jako Kušnír!

Kvuli jednomu nepovedenymu zapasu je precenovanej jako prase nebo proc?a k tomu nastaveni,v zahranici je to normalni a u nas to znamena dokud se nevyrovna?aha..

Nemluvím kvůli o včerejším zápase přece..Zazářil na devatenáctkách..A lize odehrál kolik super zápasů..?U nás se strašně přecenujou mladý, začínající hráči...To že se 6x střídá je důvod k nastavení 5 minut..?To snad ne..Prostě Sparta přece nesmí prohrát na Dukle, dáme 5 minut..

soukup

achjo, všude jinde by se řešily výkony hráčů a fotbalový akce, tady se po prvním kole řeší, že se někde nastavovalo 5 minut místo 3 a kdo na to tlačí. Pak má ta liga za něco stát, když fanoušky víc zajímají konspirační teorie kdo koho jak tlačí než fotbal

r.mrazik

lidi jsou bud pitomi,nebo neskutecne zblbli...

jinak...plzen i liberec vstup do sezony dost suverene...sparta presne tak,jak skoncila...

Sw!fty

na "novou" Spartu jsem se hodně těšil, ale bohužel z toho nakonec nebylo zas nic .... pár nováčků, kteří mě osobně nepřesvědčili (Gil, Kadeřábek, Švejdík), pak dvě stálice, který tam dávno nemají co dělat (Holek, Jarošík) a nakonec celou tragedii zachraňovalo pár hráčů, jako celý jaro (Leo, Hušby a asi Vaclík)

uvidíme, co bude dál - jedním zápasem liga nekončí a svět taky ne :)

jinak souhlas, Plzeň potvrdila sílu - Liberec možná překvapivě po nepřesvědčivých výkonech s Karagandou taky a Bolka dopadla tak, jak jsem čekal

Jaký akce chceš v tom zápase řešit.. To by mě zajímalo...Sparta strašná..Dukla kombinačně dobrá, pak zbytečně jen odkopy..