SPARTA PŘEHRÁLA 1. FC KÖLN

21.07.2007, 10:01
Aktuality
Fotbalisté pražské Sparty si v dalším přípravném utkání pro nadcházející sezónu připsali v rámci rakouského soustředění další výhru. V Saint Veitu porazili letenští druholigový německý tým 1. FC Köln 2:0.

Obhájce ligového titulu podstoupil před utkáním s německým mužstvem již tři zápasy. Na úvod svěřenci kouče Michala Bílka uhráli bezbrankovou remízu s Mnichovem 1860, poté však sparťané nedali šanci Dinamu Bukurešť a holandskému klubu ADO Den Haag.

Sparta mohla proti Kölnu už počítat s útočníkem Liborem Doškem, naopak jen na tribuně zůstali zranění Holenda s Bírem. Do branky se postavil Zdeněk Zlámal.

Německý klub vedený známým koučem Daumem v přípravě remizoval s Galatasarayem Istanbul, ovšem na letenské nestačil. Pražané byli od úvodních minut aktivnější a vytvářeli si i gólové šance. Jednu z nich ve 43. minutě využil Došek, který přesně zakončil centr Karola Kisela na přední tyč.

Do druhého poločasu naběhla na hřiště čerstvá akvizice Sparty v podobě Igora Žofčáka, jenž nahradil Davida Limberského. Krátce před hromadným střídáním Sparty přidal zaslouženě druhý gól Miroslav Slepička. Vyměnil si míč se Žofčákem a z hranice malého vápna překonal gólmana soupeře. Hra se v průběhu druhé půle začala vyrovnávat a Spartu musel podržet brankář Zlámal. Nejblíže ke snížení byl McKenna, který nastřelil břevno.

Sparta si tak připsala třetí vítězství na rakouském soustředění a před návratem sehraje v sobotu od 19:30 na hřišti Admiry - Wacker zápas proti tureckému Fenerbahce Istanbul.

Sparta - 1. FC Köln 2:0 (1:0)