SKOTSKO - 4. KOLO

19.08.2006, 21:29, aktualizováno 20.08.2006, 17:18
Horní polovina tabulky skotské Premier League je po čtyřech kolech velmi vyrovnaná. Rangers totiž porazili dosud vedoucí Hearts a vystřídali je s osmi body v čele, hned pět dalších týmů má bodů sedm. Včetně Celtiku, který nevyužil šanci dostat se do čela a jen remizoval na hřišti Inverness.

České minikolonii v týmu Hearts se tentokrát nedařilo. Roman Bednář nenavázal na dvě branky, jimiž ve druhém kole poslal do kolen Celtic a o přestávce byl střídán Pospíšilem. Ani ten se neprosadil, navíc se zranil a na hřišti pobyl jen čtvrt hodiny. Když musel ze hřiště, už jeho tým prohrával 0:2 - během prvních pěti minut druhé půle se totiž dvakrát trefil nejlepší ligový střelec minulé sezóny Kris Boyd. První branku dal z penalty, pojistku přidal hlavou.

Celtic s Jiřím Jarošíkem vedl v Inverness po trefě Pearsona a těsný náskok držel téměř do konce zápasu. Deset minut před posledním hvizdem se však prosadil domácí Munro a vyrovnal na konečných 1:1.

Dva týmy, které se po prvních dvou kolech překvapivě držely na čele tabulky, poslední dva nováčci St.Mirren a Falkirk, tentokrát zaváhaly. St.Mirren doma remizoval s Aberdeenem, jehož zápas již potřetí ze čtyř kol skončil 1:1, Falkirk doma nezískal dokonce ani bod, podlehl Kilmarnocku.

Jediným týmem, který dosud nebodoval, zůstává Motherwell. Na hřišti Hibernianu prohrál 1:3, čestný úspěch zaznamenal až v závěru rozhodnutého zápasu. V utkání Dundee United podruhé v řadě nepadl gól, remíza 0:0 se udála v souboji s Dunfermline.