SKOTSKO - 11. KOLO

22.10.2005, 21:51, aktualizováno 23.10.2005, 17:36
Aktuality
Česká mafie ve skotském týmu Hearts of Midlothian opět řádila, tentokrát to odneslo předposlední Dunfermline a tým litevského miliardáře Vladimíra Romanova dál kraluje skotské lize. Celtic se udržel tři body za Hearts výhrou v Kilmarnocku. Rangers porazili Motherwell, ale stále zůstávají čtvrtí, protože třetí Hibernian vyhrál na hřišti Aberdeenu.

Hearts zůstávají neporaženi i po jedenáctém kole, fotbalisté Dunfermline jim nebyli vyrovnaným soupeřem. Ve skvělé formě pokračuje Rudolf Skácel, už po třech minutách nastřelil břevno, v minutě jednadvacáté už se trefil, podeváté v sezóně, a poslal svůj tým do vedení. Za dvě minuty přidal druhý gól další Čech, Michal Pospíšil, a Hearts už si tříbodový zisk pohlídali. I když ve druhé půli polevili a dovolili soupeři vytvořit si pár šancí, blíž k dalšímu gólu byli stále oni.

Možná důležitější událostí, než zisk tří bodů, však pro "Jambos" byl nečekaný odchod manažera George Burleyho. Ten se ještě před zápasem rozhodl skončit, ani ne den poté, co litevský mecenáš Vladimír Romanov navýšil svůj podíl v klubu na 55% a dal tím najevo svůj úmysl se úplně zmocnit kontroly nad klubem. Týmu se narychlo ujal trenér juniorky John McGlynn.

Jen tři body zpět zůstává Celtic, kontakt udržel po těsné výhře na hřišti Kilmarnocku. Domácí určitě mysleli alespoň na bod, byli aktivní, ale hosté efektivnější. Zápas jediným gólem rozhodl Stilian Petrov. Třetí místo v tabulce uhájil další edinburgský klub, Hibernian, který vyhrál v Aberdeenu. Vyrovnaný zápas rozhodl jediným gólem Derek Riordan, když využil chyby domácího beka Diamonda. Rangers si trochu spravili chuť po remíze s Artmedií, v poměru 2:0 porazili Motherwell. Po dalších bodech sahal nováček Falkirk, po poločase vedl nad Dundee United 1:0, ale po přestávce třikrát inkasoval, když obrat nastartoval vlastním gólem Glennon.