Simao řídil zázrak, zásluhy však odmítá

27.10.2008, 12:51
Aktuality
Dvougólový hrdina v dresu Atlétika Madrid odmítá veškeré zásluhy za zázračný zvrat v utkání s Villarrealem. Podle Simaa Sabrosy šlo o týmový výkon. Atlétiko v deseti dokázalo stáhnout dvougólové manko a vydolovat na El Madrigal bod.

Atlétiko mířilo ke své páté porážce v sezóně. Ever Banega byl vyloučen a Villarreal vedl ještě sedm minut před koncem 4:2.

Simao hrál velký zápas od samého začátku. V první minutě poslal hosty do vedení a ve 22. Forlán z jeho centru zvýšil na rozdíl dvou branek. Pak byl ale vyloučen Argentinec Ever Banega a po přestávce se na stadionu El Madrigal odehrávalo žluté peklo. V rozmezí 47. a 67. minuty nastříleli domácí čtyři branky a Atlétiko bylo na kolenou.

Sedm minut před koncem mu ale pomohl vstát Simao svou druhou brankou v zápase a čtyři minuty před koncem další přihrávkou vybídl k vyrovnání Raúla Garciu.

Všechny zásluhy ale Simao vehementně odmítá: "Jsem profesionál a také jsem tu od toho, abych týmu pomohl. Mé dva góly pomohly k remíze, ale nic víc, jsem jen jeden ze spousty hráčů v mužstvu."

"Na konci jsme ukázali opravdový charakter a získali za to bod. Většinu zápasu jsme hráli o jednoho muže oslabeni, takže jsme do toho museli dát opravdu všechno," uzavřel Simao.

Autor: Jiří Fišara / goal.com