SERIE A SOUHRN - 21. KOLO

27.01.2007, 20:23, aktualizováno 28.01.2007, 23:12
Palermo zřejmě bude mít na jaře co dělat, aby udrželo místo zajišťující účast v Lize mistrů, po domácím debaklu s Laziem (0:3) se jeho náskok snížil na devět bodů. Inter uspěl na hřišti Sampdorie, Řím jen těsně zdolal Sienu, stejně jako Milán Parmu a Fiorentina Livorno. Ascoli dvěma brankami v závěru otočilo utkání v Messině.

Udinese se pod novým trenérem Malesanim daří a vyhrálo již druhý zápas v řadě. Již v 61. minutě byl stav 0:3 a nebylo co řešit. Domácí ještě stihli dvakrát korigovat, druhá branka Abbruscata však přišla příliš pozdě.

Rovněž ve druhém sobotním utkání byl stav 0:3, narozdíl od Udinese ho ale hráči Lazia dokázali udržet. Římané deklasovali třetí Palermo a opět tak zvýšili své naděje na účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Dvěma góly se o to postaral Rocchi, třetí zásah přidal Siviglia.

Inter Milán ani počtrnácté v řadě nenašel přemožitele, zvítězil v Turíně nad Sampdorií a v čele tabulky si udržuje jedenáctibodový náskok. Tentokrát měl situaci výrazně usnadněnou, domácí totiž hráli už od sedmé minuty bez vyloučeného Delvecchia. Ten si zřejmě vzpomněl na finále mistrovství světa a napodobil Zinedina Zidaneho, "pozdravil" hlavičkou Marka Materazziho a šel do sprch. Inter svou územní převahu ještě do poločasu přetavil ve vedení, o které se zasloužil Ibrahimovič, vítězství pak čtvrt hodiny před koncem pojistil obránce Maicon. Příští víkend Inter hostí druhé AS Řím, a jestli jej dokáže porazit, bude o titulu s velkou pravděpodobností rozhodnuto.

Favorité ani v nedělních odpoledních zápasech nezaváhali, přestože žádný jednoznačný výsledek se nezrodil a všude se rozhodovalo až ve druhém poločase. AS Řím se bez suspendovaného kapitána Tottiho trápilo se Sienou, ale nakonec jednu z šancí proměnilo - v 62. minutě dal svůj první gól v sezóně černohorský útočník Mirko Vučinič.

Trápili se i fotbalisté AC Milán, a to ještě o několik minut déle, než AS Řím. Parma nájezdům rossoneri odolávala až do 76. minuty, kdy nepovedený Pirlův přímý kop dopravil do branky Filippo Inzaghi. Milán natáhl svou ligovou neporazitelnost už na deset zápasů, a přestože je stále až devátý, na čtvrté místo mu chybí jen tři body. Fiorentina s Livornem dokonce prohrávala po brance Lucarelliho, ale po přestávce dokázala zásluhou Toniho a Jörgensena otočit.

Velké věci se děly v Messině. Ta hostila poslední Ascoli a zdálo se, že si připíše v boji o záchranu tolik potřebné tři body, po Parisiho proměněné penaltě ze 77. minuty vedla 1:0, jenže hosté v nastaveném čase dokázali malý zázrak. Michele Paolucci dvěma góly otočil skóre a radost hostům nemohlo zkazit ani vyloučení veterána Di Biagia, který se ze hřiště pakoval za stavu 1:1.

V záchranářských bojích uspěla také Reggina, veze tři body za výhru 2:0 z Cagliari, dvěma góly v úvodní čtvrthodině druhého poločasu se o ní postaral Luca Vigiani. Před sezónou odepisovaný tým, kvůli patnáctibodovému odečtu, je sice stále předposlední, ale do bezpečné zóny mu chybí už jen čtyři body. Starosti o udržení v Serii A se jistě nevyhnou ani Chievu, které doma uhrálo jen bezbrankovou remízu s Empoli. V souboji vysoko postavených nováčků remizovalo Bergamo 1:1 s Catanií.