RUSKO - 29. KOLO

10.11.2004, 22:38
Aktuality
Už jen jedno kolo a v Rusku bude znám vítěz Premier Ligy. Ve 29. kole se všechna utkání hrála v pondělí, aby byla zajištěna regulérnost, kvůli možnému ovlivňování výsledků. Oba vedoucí týmy z Moskvy sehrály malé derby proti městským rivalům...

Vedoucí CSKA Moskva se střetlo s Dynamem Moskva a do utkání vstupovalo jako jasný favorit, protože její soupeř figuroval až na 11. místě tabulky. Lokomotiv měl mít boj o body o něco těžší, Torpedo bylo před zápasem na 4.místě. Třetí Zenit Petrohrad si doma proti FC Moskva chtěl spíše udržet třetí místo, jelikož měl před předposledním zápasem ligy na vedoucí CSKA ztrátu tří bodů a na Lokomotiv ztrácel body dva.

Nejzajímavějším utkáním 29. kola byl duel Lokomotiv - Torpedo. Domácí tým hrál od začátku aktivně a už v 9. minutě otevřel skóre Sichev. Poté se ale střelci obou týmů na dlouhou dobu odmlčeli a tempo hry se zpomalilo. Až v 62. minutě padl další gól. Tentokrát to byl ale hostující hráč Kormiltsev. Za nerozhodného výsledku se ale nehrálo dlouho, v 64. minutě strhnul vedení na stranu Lokomotivu Loskov a pár minut před koncem zpečetil na konečných 3:1 Khoklov.

Zajímavé podívání také sliboval zápas Zenit - FC Moskva. Zaplněné hlediště petrohradského stadionu zmrazil ve 22. minutě Beleckin, ale ve těsně před poločasem vyrovnal Denisov. Domácím šlo o hodně, v tabulce je Zenit ohrožován Torpedem a Samarou. Ale přesto dovolil Zenit hostům skórovat. V 65. minutě se trefil Meleshin a 85. minutě dal na uklidňujících 3:1 Budunov. V závěru snížil na 2:3 pro domácí Lukáš Hartig, ale na vyrovnání už Zenitu zbývalo moc málo času. Zenit tak doma podlehl týmu FC Moskva 2:3.

Ve zbývajících zápasech doma prohrál Vladikavkaz s Permem 1:2, Samara doma zvítězila nejtěsnějším výsledkem 1:0 nad Volgogradem, stejným výsledkem udolal Krasnodar Jaroslavl a též 1:0 skončil zápas Rostov - Kazaň ve prospěch Rostova. Slavný Spartak pak v domácím prostředí podlehl Saturnu Ramenskoje 0:2.