Ruská Premier liga - souhrn 31. kola

18.11.2011, 19:26, aktualizováno 20.11.2011, 17:24
Dinamo porazilo Kubaň a potrestalo páteční zaváhání Zenitu a CSKA. Moskevské derby zvládl Sparta. V boji o záchranu si připsal hodně důležitou výhru Perm, který otočil duel v Novgorodu. Těrek remizoval se Samarou, Krasnodar porazil Nalčik. Pokračuje mizérie Tomsku...

Góly: 36. Seydou Doumbia (pen.) - 16. Alan Kasajev, 61. Aleksandr Rjazancev

Rubin Kazaň potřetí v řadě porazil CSKA Moskva na stadionu Lužniki. Hostující tým z hlavního města Tatarstánu vyhrál 2:1.

Utkání začalo v ospalém tempu. Fotbalisté CSKA kontrolovali míč a dávali tím příležitost Kazani podnikat rychlé protiútoky. Jeden z nich se ujal v 16. minutě, gólman Ryžikov rozehrál rychlé míč rukou na Natcha, který unikl po levé straně a předložil přesnou přihrávku na Kasajeva. Nikdo z obránců CSKA se nestihl vrátit a Kasajev přesnou střelou na vzdálenější tyč rozvlnil síť - 0:1.

Po vstřelené brance Rubin zalezl zpátky do obrany a tato taktika se dlouho vyplácela, Ryžikov byl v brance prakticky bez práce. Se začátkem 30. minuty se však Moskvané začali výrazněji prosazovat. Honda z přímého kopu těsně minul tyč a Ignaševič po rohovém kopu málem přehodil špatně vyběhnutého Ryžikova.

Drtivý tlak CSKA korunoval vypracovaným pokutovým kopem. Ansaldi se opřel do zad Mamajeva a nařízený pokutový kop. Ten vzal na sebe nejlepší střelec soutěže Doumbia a Ryžikov se natahoval marně - 1:1. Poté měli domácí ještě několik slibných momentů, ale do poločasového hvizdu už branka nepadla.

Po změně stran CSKA ještě přidal na aktivitě a kopala se druhá penalta po jasné faulu Kalešina na Hondu. Míč si postavil opět Doumbia a poslal míč za záda Ryžikova, sudí Bezborodov ale nařídil opakování a podruhé kanonýr z Pobřeží Slonoviny přestřelil branku.

Pravidlo, nedáš - dostaneš, se opět potvrdilo. V 61. minutě chyboval brankář CSKA Gabulov při slabé střele Rjazanceva a Rubin se opět dostal do vedení - 1:2. Nutno uznat, že při následné nebezpečné střele Natcha Gabulov podržel svůj tým.

Za nepříznivého stavu se Rubin opět zatáhl do defenzívy a tentokrát už hráči CSKA na pevnou obranu hostujícího týmu recept nenašli. Jedinou šanci měl na kopačce Honda z přímého kopu, ale jeho střela s nebezpečným odskokem k brance nevedla.

Zenit Petrohrad - Anži Machačkala 0:0

18.11.2011 16:30

Góly: -

Fotbalisté Zenitu Petrohrad přehrávali hostující Machačkalu, ale z bohatého množství šancí žádnou neproměnili. Duel na stadionu Petrovskij tak skončil bezbrankovou remízou.

Už od úvodního hvizdu chtěl Zenit dagestánskému protivníkovi ukázat, kdo je na stadionu Petrovskij doma. Hráči Anži měli plné nohy práce s ofenzivními lídry Zenitu, do šance se prodral Bystrov, ale neproměnil. Lépe postaveného hráče hledal v gólové šanci Širokov. Anži úvodní patnáctiminutovku ustálo a postupem času vyrovnalo hru. Hodně práce odvedl Žirkov, který se překvapivě ve středu zálohy podílel na tvorbě hry. V prvním poločase měl ale blíže vedení domácí Zenit, v jednom momentu už pomalu stadion Petrovskij slavil, ale Bucharov vzal v gólové pozici míč z nohy Širokovovi.

Druhý poločas začal stejně, jako ten první - útoky Zenitu. Machačkala ale opět dokázala vyrovnat hru a vytvořila si i několik šancí z protiútoků, které musel gólman Malafejev hasit. Výkon Zenitu pozvedl v 70. minutě Portugalec Danny, který šel na hřiště za velkého potlesku.

Deset minut před koncem šel pod sprchy po druhé žluté kartě Bussufa, kterému ujely nervy. Závěr utkání se nesl ve znamení obrovské převahy Petrohradu, ale ani jedna ze šancí domácího týmu se neujala. Anži si veze z Petrohradu cenný bod.

20.11.2011 15:30

Góly: 56. Roman Adamov (pen.), 70. Michal Papadopulos, 88. Roman Adamov - 22. Maksim Kanunnikov (pen.)

FK Krasnodar - Spartak Nalčik 3:2

19.11.2011 15:30

Góly: 8. Jura Movsisjan, 18. Jevgenij Šipicin, 79. Márcio Abreu - 41. Miodrag Džudović, 56. Arsen Gošokov

Těrek Groznyj - Křídla Sovětů Samara 0:0

19.11.2011 13:15

Góly: -

Velkou nudu přinesl souboj mezi Těrekem a Samarou. Kdo čekal góly a napětí, ten se nedočkal. Zápas skončil bez branek a fanoušek pláče.

Zápas měl slibný začátek. Joseph Reinette z hostujícího celku ve třetí minutě hlavičkoval jen těsně vedle tyče. Na druhé straně pálil ze šesti metrů Legear, stál sám před Věremkem, ale ten ho fantasticky vychytal. Poté útočili jen domácí, Kobenko v souboji jeden na jednoho neuspěl. Věremko měl prostě svůj den. Jinak byli hosté takřka neškodní a domácí bezzubí. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Fotbal to byl hrozný.

V padesáté druhé minutě otevřel druhou půli Gvazava, jenže jeho střela z hranice vápna dolétla pouze do náruče hostujícího brankáře. Na druhé straně se konečně ozvali hosté. Jakovlev dostal přihrávku od jednoho ze spoluhráčů a bez přípravy vypálil. Do střely se na poslední chvíli postavil záložník Vlasov a zabránil gólu. Poté se opět přestalo hrát, až v 87. minutě vyplašil hosty Vlasov, ale jeho bomba z třiceti metrů si cíl nenašla. Zápas tak skončil nejhůře, jak mohl - nudnou remízou. Oba týmy si tak moc nepomohly, ale s takovouhle hrou to daleko nedotáhnou. Musí se rapidně zlepšit, jinak body na jejich konto nepřibudou.

Volga Nižnij Novgorod - Amkar Perm 1:2

19.11.2011 11:00

Góly: 7. Aleksandr Belozerov - 60. Vitalij Grišin, 61. Nikita Burmistrov

Zajímavý průběh měl první zápas o udržení v ruské lize. Domácí Volga se rychle dostala do vedení, ale Amkar v druhé půli dvěmi slepenými brankami otočil skóre. Domácí pro změnu obdrželi dvě červené karty.

Domácí zachytili úvod zápasu lépe a již v sedmé minutě se dostali do vedení. Stalo se tak po Adžinžalovu centru, který do sítě uklidil kapitán domácího družstva Belozorov. Hosté ještě reklamovali ruku, ale rozhodčí ukázal směrem doprostřed. Volga se tak rychle a snadno dostala do vedení.

Poté hra za moc nestála. Svůj díl viny na tom má i matka příroda, která v Nižném Novgorodu nadělila dost sněhu a trávník byl nekvalitní, nekvalitní byly zejména přechody do útoku obou mužstev. V čem byli soupeři kvalitní, to byly fauly. V první půli padly 4 žluté karty (v druhé dokonce 7 karet). Do kabin se tak odcházelo za stavu, s kterým byli domácí spokojeni.

Druhou půli načal "nejlépe" Grigalava, který se vší vervou a silou málem zlámal nohy Michajlovovi a dostal druhou žlutou kartu. Nad čím asi přemýšlel a jestli vůbec, to nikdo neví. V 60. minutě hráči Permu poprvé udeřili. Volkov po rohu potáhl balon po pravé straně a po zemi přihrál na hranici vápna, kde se míče ujal obránce Grišin, elegantně si udělal dva obránce a v nouzi poslal míč k tyči. Byl z toho vyrovnávací gól.

O minutu později bylo v klubu z Uralu ještě veseleji. Sirakov nacentroval před bránu, kde měl domácí golman Keržakov chytit v pohodě balon, jenže ten si výlet z brány rozmyslel a balon proletěl až k Burmistrovi, který s pomocí tyče otočil vývoj zápasu v prospěch Permu - 1:2.

V 85. minutě šli domácí do devíti. Bujvolkov ve vápně stáhnu Džaloviče, dostal červenou a kopala se penalta, kterou Volkov neproměnil! Keržakov jej vychytal, ale i to nebylo domácím nic platné. Prohráli a Amkar je přeskočil v tabulce.