Ruská Premier Liga - souhrn 21. kola

15.03.2013, 18:00, aktualizováno 17.03.2013, 19:24
CSKA si poradilo s Krasnodarem a vede už o sedm bodů, protože Machačkala jen remizovala se Samarou. Petrohrad zdolal Saransk, v moskevském derby mezi Spartakem a Lokomotivem branka nepadla, nerozhodný výsledek se zrodil i v duelu Kubaně s Dinamem a zápase Grozného s Kazaní. Alanija si veze debakl z Permi.

16.03.2013 13:00

Góly: 10. Aleksandr Kolomejcev, 16. Martin Jakubko, 29. Martin Jakubko, 90+2. Konstantin Vassiljev (pen.), 90+3. Maksim Kanunnikov - 63. Ognjen Vranješ

Spartak Moskva - Lokomotiv Moskva 0:0

16.03.2013 10:30

Góly: -

FK Rostov - Volga Nižnij Novgorod 1:2

15.03.2013 16:00

Góly: 80. Dmitrij Kiričenko - 31. Artur Sarkisov, 63. Artur Sarkisov

Překvapení na úvod jednadvacátého kola. Navzdory všem předpokladům Voga Nižnyj Novgorod veze z Rostova všechny tři body. Hrdinou utkání se stal Sarkisov, který vsítil oba góly.

Začátek utkání se nesl v bojovném duchu. Obě mužstva chtěla hrát, ale jejich snahy většinou skončily na finální přihrávce, která se buď nepovedla nebo ji pevná obrana odvrátila. První nedobrou zprávou pro Rostovany byla situace z 27. minuty, kdy se vlastním přičiněním po skluzu zranil klíčový obránce Saláta a musel střídat. Možná i díky tomu se hosté dostali o pár minutek později do vedení. Neustále faulovaný Karjaka zahrával rohový kop a balon poslal na zadní tyč, kam nedoskočil gólman Pletikosa a Sarkisov hlavičkoval z úhlu do odkryté brány. 0:1.

První půle toho již více nenabídla, a tak šla obě družstva do šaten za stavu 0:1. Hráči Rostova a Volgy se sice snažili hrát útočný fotbal, ale obrany první půli jasně dominovaly.

Druhá půle se od té první moc nelišila v bojovnosti a faulování. Jedno se ale přeci jen změnilo, týmy začaly střílet. Za domácí to hodně zkoušel Česnauskis, ale netrefoval bránu. Na druhé straně se pro změnu snažil Sarkisov a opět dal branku. Běžela 63. minuta, když po centru z vlastní půle Artur uháněl vstříc Pletikosovi a tváří v tvář brankáři Rostova nezpanikařil a nemýlil se. Volga se tedy dostala do dvougólového vedení.

Hra se poté začala kouskovat častými střídáními, ale domácí se nevzdali a snažili se něco s nepříznivým skóre udělat. Dokonce snížili. V 80. minutě se po závaru ve vápně dostal k balonu Kiričenko a tvrdou střelou k tyči nedal gólmanovi hostí šanci. 1:2.

Konec zápasu můžeme označit za nervózní. Domácí se na poslední chvíli snažili zvrátit skóre a aspoň vyrovnat, hosté jen bránili a omezovali se na časté fauly, ale jejich hra přinesla ovoce. Kromě žluté karty pro střídajícího Salugina je nic zlého v podobě gólu nepotkalo a mohli se tak radovat z důležité výhry v zápase o 6 bodů.