Ruská Premier Liga - souhrn 20. kola

08.03.2013, 12:41, aktualizováno 10.03.2013, 15:25
CSKA uspělo v Samaře a navýšilo vedení v tabulce, protože Machačkala neuspěla v Saransku. Spartak vyzrál na Těrek, první moskevské derby tohoto roku zvládlo Dinamo proti Lokomotivu. Vstup do jara vyšel oběma krasnodarským týmům stejně jako Kazani, která doma udolala Petrohrad...

Góly: 27. Márcio Abreu, 57. Wanderson - 25. Nikita Burmistrov

Zajímavý duel byl sehrán v Krasnodaru. Zdejší FK přivítalo permský Amkar. Hosté sice díky Burmistrovovi otevřeli skóre, ale Abreu s Wandersonem zápas otočili a domácí tak berou tři body.

Perm začala zápas o poznání lépe. Chuzinovi hoši do zápasu vlétli a v 17. minutě mohli vést, když Georgijevův přímý kop mířil proti očekávání všem na bránu. Filcov měl co dělat, aby balon vytěsnil nad břevno. Co se nepovedlo v 17. minutě, to se povedlo o 8 minut později. Dlouhý centr z vlastní půlky propadl až za obranu domácích a zde se zjevil Nikita Burmistrov. Potáhl balon do vápna a neddal Filcovovi šanci.

Amkar byl daleko lepším týmem, jenže krasnodařanům se podařilo hned o dvě minuty později vyrovnat. Vlastně z první větší šance. Perreira uháněl k bráně, přihrál Wandersonovi a ten z první nabil Abreuovi. Ten vystřelil také z první a jeho rána zpoza vápna letěla přesně k tyči tyče. Brankář byl bezmocný. Poté se toho již moc nedělo, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Stav 1:1 v druhé půli moc dlouho nevydržel. Hned ve dvanácté minutě druhé půle se totiž domácí dostali do vedení. Joazinho dostal balon na kraji vápna, nacentroval a Wanderson hlavičkoval na Geruse, jenže ten míč neudržel, vypadl mu a dokutálel se do brány. Brankář Amkaru tedy své spoluhráče moc nepodržel. Zápas se potom vlekl. Domácí se zatáhli a hosté již neměli sílu na zvrat. A když poté neuspěl Šipicin tváří v tvář proti Gerusovi, tak zápas skončil vítězstvím FK Krasnodar v poměru dva ku jedné.

Volga Nižnij Novgorod - Kubaň Krasnodar 0:2

08.03.2013 10:30

Góly: 20. Aras Özbiliz, 90. Artur Tlisov

Úvodní duel jarní části nejvyšší ruské soutěže obstarala nižněnovgorodská Volga a favorit z Krasnodaru, Kubaň. Hosté v boji o pohárovou Evropu nezaváhali a vezou výhru 0:2.

Utkání se odehrálo na Mezinárodní den žen, což je v Rusku státní svátek, nicméně moc fanoušků si cestu na stadion nenašlo. Přišlo zhruba 7500 diváků. Ti viděli od počátku aktivní hru zejména hostujícího celku, který do Nižného Novgorodu přijel s jasnou taktikou - vyhrát. První gól si žlutozelení připsali hned ve dvanácté minutě, kdy po rychlém protiútoku Pizzelli krásně vyslal Ozbilize a ten utíkal sám na Keržakova. Bombou pod víko mu nedal žádnou šanci. Kubaň se tedy dostala do vedení. Hosté i nadále na ne zrovna kvalitním trávníku vládli a domácí obrana odvracela jeden útok za druhým. Po půl hodině hry se ke střele zpoza vápna odhodlal Pizzelli a Keržakov se vší námahou vyrazil jeho střelu na břevno. První půle pak již nic zajímavého nenabídla, a tak šli hráči do kabin za stavu 0:1.

Druhá půle moc fotbalovostí neoplývala. Ve zkratce se dá řici, že hosté drželi míč a snažili se tvořit a domácí bořili. To je docela s podivem, protože právě Volga prohrávala a každý by očekával, že právě Volžané budou útočit, leč nestalo se. Za zmínku stojí jen akce Ionova, který si přiťukl míč se spoluhráčem a sám proti Keržakovovi neuspěl a poté břevno Baldého, který propálil brankáře domácích, ale gól neslavil. Když se již tedy zdálo, že zápas skončí hubenou výhrou Krasnodaru, tak hosté přidali ještě jeden gól. Stalo se tak v 90. minutě, když Tlisov utekl po pravém křídle a střelou z úhlu překonal do té doby dobře chytajícího Keržakova. Kubaň tak zcela zaslouženě bere 3 body za výhru 0:2.