RAKOUSKO - 27. KOLO

21.03.2006, 03:47
Aktuality
Tým Red Bull Salzburg se rychle oklepal z porážky, kterou utrpěl v minulém kole od poslední Admiry, a dokázal vyhrát nad průběžně vedoucím týmem tabulky Austrií Vídeň. Díky výhře se opět Salzburg vrací do hry o titul. Zajímavé je, že mezi třetím a osmým týmem v tabulce je rozdíl pouhé čtyři body, což svědčí o velké vyrovnanosti.

V Innsbrucku domácí FC Wacker Tirol přivítal Mattersburg. Hosté byli zpočátku aktivnější, ale jejich převaha trvala pouze v úvodní desetiminutovce. Hru domácích oživilo trio hráčů Pacanda, Koloušek a Brzeczek. Poloprázdný stadion poprvé vykřikl gól ve 41. minutě. Milan Pacanda dostal nádherným pasem od skvěle hrajícího Hannese Aignera balon až před bránu a nemýlil se - 1:0 pro domácí. Po přestávce se hra nakrátko vyrovnala, ale šance hostí na dobrý výsledek utnul v 64. minutě opět Aigner, který tentokrát sám zakončil. Mattersburg stále zůstává na předposlední příčce a Innsbruck se vyhoupl na šesté místo.

V UPC Areně se střetli dva sousedé ze spodních pater tabulky Sturm Graz proti SV Ried. 7 200 fanoušků vytvořilo pěknou kulisu a dopomohlo domácím k těsnému vítězství 1:0. Rozhodující okamžik zápasu se udál ve 32. minutě, kdy střelou bez přípravy rozhodl Amadou Rabihou.

GAK Graz byl hostem v Paschingu. Celý zápas byl vyrovnaným soubojem, ale přeci jen se štěstí naklonilo k domácím, a to především v 18. minutě, kdy dal branku Pichlmann. Zápasu by slušela remíza za sympatický výkon obou mužstev, ale tři body vybojovali domácí a Graz se vracel s prázdnou.

Neděle byla v Salzburgu opravdu sváteční. Šlágr kola mezi první Austrií a druhým Salzburgem si na Wals-Sienzeheim stadionu nenechalo ujít 17200 diváků, kteří určitě nečekali, že uvidí Austrii odvážet si z rodiště W.A.Mozarta třígólový výprask. Zápas byl v úvodu opatrný na obou stranách, ale první odvážný krok znamenal gól pro tým Red Bullu - ve 20. minutě se přesně mezi tyče trefil Alexander Zickler. Pět minut na to uviděl za faul žlutou kartu Roland Linz, napomenutí od rozhodčího však asi nebral v potaz a tři minuty nato se nad jeho hlavou objevila i druhá. Ani nečekal na červenou a šel předčasně pod sprchu. Vídeňští hráči statečně bojovali až do 72. minuty, kdy je znovu potopil muž zápasu Zickler. Minutu před koncem zápasu se tým fialových definitivně smířil se svým osudem, na 3:0 pro Rudé býky přidal Janko.