LIGUE 1 SOUHRN - 32. KOLO

14.04.2007, 22:04, aktualizováno 15.04.2007, 22:58
32. kolo francouzské nejvyšší soutěže bylo neuvěřitelně chudé na góly, v deseti zápasech jich padlo jenom osm. Jednou se trefil Lyon a díky zásahu Ben Arfy ho od titulu dělí jenom krůček. Za to, že Olympique již neslaví, může výhra Toulouse nad Auxerre...

Paris Saint Germain si veze ze Stade Chaban Delmas cenný bod. V zápase s domácím Girondins Bordeaux nebyli hráči PSG horším týmem. Nebezpečný byl hlavně kapitán Pauleta. Pro Bordeaux znamená bezbranková remíza již šesté utkání v Ligue 1 v řadě bez prohry. Pro Paris Saint Germain další vzdálení od sestupových příček.

O zápas Le Mans Rennes se dalo tvrdit, že bude hodně vyrovnaný ještě před jeho začátkem. Bylo to vidět také z pouhého pohledu na tabulku francouzské nejvyšší soutěže. Předpoklady se nakonec ukázaly být pravdivými a Rennes po vyrovnaném průběhu utkání remizovalo s Le Mans 0:0.

Další bezgólová remíza se zrodila v Lorientu, kam v rámci dvaatřicátého kola přijelo Monako. Za knížecí klub nemohl nastoupit nejen český obr Jan Koller, ale také několik dalších ofenzivních opor. Proto se dalo čekat, že Monako se nebude vrhat bezhlavě do útoku a spíše bude vyčkávat. Nepříliš atraktivní zápas skončil v tomto kole typicky, tedy 0:0.

A znovu bezbranková plichta. Tentokrát na půdě posledního Nantes. Tam zjížděl celek, který má vyskoké ambice, ale v poslední době se mu vůbec nedaří. Tím je Racing Lens. Hosté se na hřišti hodně podprůměrného soupeře nezmohli ani na jedinou branku a s tím se zápas samozřejmě vyhrát nedá.

Ofenzivní smršť nespustila v tomto kole ani Marseille. Olympique zavítal na stadion Valenciennes a jeho hráči chtěli po minulém kole, ve kterém srazili na kolena Lille, znovu přiživit naděje na vstupenku do Ligy mistrů pro příští rok. Remíza není to pravé ořechové, ale zase taková ztráta to po dnešních výsledcích také není.

Konečně poslední nerozhodný výsledek se urodil v Troyes. Tam v sobotu hrálo Nancy. Ani jeden z celků ještě není úplně mimo ohrožení sestupu a tak dělba bodů zřejmě pomůže oběma týmům.

Olympique Lille, účastník letošního ročníku Ligy mistrů, po minulém černém víkendu potřeboval nutně bodovat v sobotním zápase proti Sochaux. První půle se hrála bez vážnějších šancí. Za to do druhého poločasu vlétli hráči domácího týmu honě ostře. V devětačtyřicáté minutě je poslal do vedení Nicolas Fauvergue. Výhru ještě o dvacet minut později pojistil brankou Kevin Mirallas, a Lille tak vyhrálo nad Sochaux 2:0 a bodově se znovu dotáhlo na příčky, které zajišťují evropské poháry.

Toulouse přehrálo stejným výsledkem Auxerre hlavně díky rychlému gólu Achilleho Emany, který rozradostnil vlastní příznivce již v sedmé minuty. V minutě třicáté se pak ještě trefil Mansare a hosté se již na žádný velký tlak a vstřelení alespoň kontaktního gólu nezmohli.

Nice v neděli překvapilo doma proti Saint Etienne. Výhrou 2:1 nad favoritem se odpoutalo na čtyři body od sestupové zóny. Večer Davida Belliona i tak by se dal popsat tento zápas. Domácí sice prohrávali po brance Lamine Diatty, který se trefil nedlouho po začátku druhé půle, ale Bellion góly ze sedmdesáté a jedenaosmdesáté minuty zápas otočil a zařídil výhru Nice. Druhou branku vstřelil Bellion z penalty, která byla rozhodčím nařízena po faulu právě na hrdinu zápasu.

Olympique Lyon i bez Milana Baroše porazil o záchranu bojující Sedan a od titulu ho dělí malinkatý krůček. Díky brance Ben Arfy ze závěru prvního poločasu nyní před druhým Toulouse vede o sedmnáct bodů a mistrovské jistotě mu stačí už jenom jeden. Ten může získat již ve středeční dhrávce proti Stade Rennes.