LIGUE 1 SOUHRN - 27. KOLO

03.03.2007, 19:32, aktualizováno 04.03.2007, 23:00
Předposlední zápas tohoto kola v Ligue 1 se hrál v Sochaux. Na hřišti favorizovaného týmu dokázalo vyhrát Nantes. Po úvodním zápase, v němž si Olympique Lyon poradil se Saint Etienne v poměru 3:1, upoutal svým výkonem také další účastních osmifinále Ligy mistrů. Lille doma deklasovalo 4:0 Troyes a zvedlo si sebevědomí před zápasem s Manchesterem United.

V prvním zápase 27. kola Ligue 1 na sebe narazili dva nesmiřitelní rivalové. Derby Saint Etienne – Lyon mělo být již podle předzápasového napětí mezi oběma stranami hodně vyhecované a aktuální výkonnost poukazovala na vyrovnanost těchto dvou soupeřů. Nakonec tento prestižní zápas vyrovnaný rozhodně nebyl. Rozhodčí Teddy Chapron ale musel kvůli dýmovnici se slzným plynem zápas ve druhém poločase na téměř 45 minut přerušit.

Tým Ivana Haška St. Etienne v posledním zápase vyhrál na půdě PSG, a tak si věřil také na lídra soutěže Olympique Lyon. Jean-Michel Aulas, prezident Lyonu, tvrdil, že sestava, která nastoupí do zápasu s Les Verts rozhodně nebude ta nejsilnější, kterou má Lyon k dispozici. Houllier měl údajně šetřit některé opory pro odvetu osmifinále Ligy Mistrů s AS Řím, to se nakonec nepotvrdilo a jediná z velkých hvězd, která nebyla v základní sestavě, byl kapitán Juninho.

Hosté se do svého soupeře zakousli již od začátku a měli převahu. Gólové vyjádření přišlo ve 28. minutě. Kim Kallström rozvlnil síť střelou ze středu vápna a poslal Lyon do vedení. O devět minut později to bylo 0:2. Tiago Mendes napřáhl za hranicí velkého vápna a skvělou střelou zdvojnásobil náskok Lyonu. Poslední hřebíček do rakve St. Etienne zapíchnul nedlouho po přestávce brazilec Fred, když zahrál ideálně přímý volný kop a vymetl pravý horní roh branky St. Etienne. Olympique Lyon si, i přes snížení Gomise z 80. minuty, připsal další výhru v Ligue 1. Český útočník Milan Baroš vystřídal Freda v 70. minutě, Marek Heinz na druhé straně odehrál celý druhý poločas.

Hráčům Lille se v poslední době nedařilo tak, jak by si sami představovali. Proti podprůměrnému Troyes ovšem znovu naplno ukázali svoji sílu. Po celý průběh zápasu bylo Lille lepším týmem. Již v 16. minutě dokázal vstřelit úvodní branku Keita. Hned tři minuty nato byl stav již 2:0. Trefil se Dumont. Tito dva hráči přidali ještě každý po jednom gólu. Ve druhé půli již Lille polevilo úsilí, a hlavně proto se skóre již více nezměnilo.

Paris Saint Germain znovu upadá do krize. Po viditelném vzestupu formy ve 26. kole prohrál na domácím stadionu se Saint Etienne a náladu si jeho hráči jeli zlepšit na půdu posledního Sedanu. To se jim ale v žádném případě nepovedlo. Zápas značně ovlivnil vlastní gól Landreaua ze 7. minuty. Poté zvýšil Boutabout, a PSG tak po špatném výkonu prohrálo 2:0. Sedan se vítězstvím minimálně do zítřka odpoutal ode dna tabulky Ligue 1.

Auxerre doma hostilo Rennes. Zápas byl hodně vyrovnaný. Jediným úspěšným střelcem byl v 65. minutě Jelen, a proto se z vítězství radují domácí. Jestliže bylo utkání Auxerre – Rennes vyrovnané, tak stejný přívlastek se hodí také na další čtyři utkání. Ve střetnutích Valenciennes – Toulouse , Monako – Bordeaux a Lorient – Nice nedokázal nikdo vstřelit gól a ani jedno z těchto utkání proto nemělo vítěze. Souboj Nancy s Le Mans sice začali lépe domácí, Macaluso dostal Nancy do vedení, ale čtvrt hodiny před koncem vyrovnal Grafite. Také tento zápas skončil nerozhodně.

V neděli bylo na programu od 18:00 střetnutí Sochaux – Nantes. Kanárci se po překvapivé sobotní výhře Sedanu nad PSG propadli na poslední místo a to chtěli rychle změnit. Zápas s favoritem, který stále bojuje o vysněné druhé místo, začali lépe hosté. Po 20 minutách hry se trefil Payet. Sochaux se rychle otřepalo, ve 34. minutě vyrovnal stav z penalty Santos a domácí měli ještě celý druhý poločas, aby potvrdili roli favorita a vstřelili vítězný gól. Jenomže pět minut po pauze rozhodl utkání Keseru a Nantes tedy získalo 3 body a znovu se odpoutalo ze dna tabulky.

Kolo zakončil nedělní večerní zápas dvou ambiciózních klubů. Olympique Marseille přivítal druhý celek tabulky Racing Lens. Hosté chtěli zvýšit náskok na druhém místě. Marseille se naopak potřebovala dotáhnout zpět na místa, zajišťující poháry. Utkání mělo velkou kvalitu, bylo hodně vyrovnané a v prvním poločase divácí na Stade Veledrome branku neviděli. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Žádný z týmů si příliš šancí nevypracoval. V 59. minutě ovšem rozhodčí nařídil pokutový kop ve prospěch hostů za faul Taiwa a kanonýr Aruna Dindane se nemýlil. Lens si do konce zápasu svůj jednobrankový náskok uhlídalo, vyhrálo v Marseille 1:0, a před třetím Lille má proto po 27. kole náskok šest bodů.