LIGUE 1 SOUHRN - 26. KOLO

24.02.2007, 19:22, aktualizováno 25.02.2007, 22:59
Olympique Lyon zaznamenal další ztrátu, i když bod proti Sochaux nakonec může brát jako zisk, jednou brankou se o to přičinil i Milan Baroš. Nedařilo se ani druhému Racingu Lens a ještě hůře si vedl Olympique Marseille, jemuž se prohrou v Toulouse opět vzdálila Liga mistrů. Po dvou zápasech se na vítěznou vlnu opět vrátilo Monako, PSG naopak doma překvapivě pohlehlo St. Etienne...

Hrdinou utkání v Toulouse byl Johan Elmander. Domácí útočník nejprve svůj tým poslal v závěru utkání do vedení, těsně po návratu z kabin pak svou druhou trefou zvýšil již na 2:0. Toulouse bylo lepší a jeho výkon ozdobil ještě Emana. Odměnou za výhru 3:0 je týmu, jehož barvy hájí také Pavel Fořt, posun na prozatimní třetí příčku.

I další zápasy přinesly zkázu velikánů, což jenom dokumentuje velkou vyrovnanost soutěže. Lyon, povzbuzen cennou bezbrankovou remízou z utkání Ligy mistrů s AS Řím, přivítal na Stade Gerland Sochaux. Podzimní neporazitelný vůdce francouzské nejvyšší soutěže na jaře ztratil svoji suverenitu. Někdo to může přičítat velké soustředěnosti na Ligu mistrů, ale Olympique Lyon by si ani tak tolik výpadků dovolit neměl. Dnes proti Sochaux oproti očekávání nastoupil od začátku český útočník Milan Baroš a byl to právě on, kdo ve 40. minutě snížil na 1:2. Lyon ovšem i tak po brankách Santose a Zianiho dlouho v zápase prohrával. Závěr utkání se ale na Stade Gerland zvrhl ve velkou přestřelku. Když Grax v 86. minutě zvýšil na 1:3, zdálo se, že si hosté odvezou všechny tři body, ale Lyon góly Wiltorda a Juninha v nastaveném čase dokázal vyrovnat, a vybojoval tak alespoň bod. Výsledek je po průběhu utkání ztrátou spíše pro Sochaux.

Další francouzský zástupce v milionářské Lize mistrů Lille v týdnu prohrál zápas s Manchesterem United kontroverzní brankou Ryana Giggse, a proto si chtěl zpravit chuť na půdě podprůměrného Nice. Jenomže tento plán dostal vážnou ránu chvíli před poločasem. Koné dostal domácí do vedení. Lille se snažilo zápas zvrátit a v 62. minutě se vyrovnat povedlo Cabayemu, ovšem muž zápasu Koné vrátil na konci utkání vedení na stranu Nice, a tak tři body získali domácí.

Nečekáné překvapení na účet favorita viděli diváci také v Rennes. Tam přijel poslední Sedan a ten většinou slouží soupeřům k posílení sebevědomí. Povinná výhra se čekala i od Rennes. Ovšem outsider tentokrát nedal svoji kůži lacino. Nedal ji vlastně vůbec. Pujol načal domácí gólem již ve 14. minutě a zkázu dokonal v samém závěru utkání Boutabout. Sedan tak senzačně porazil Rennes 2:0.

Monako začalo až na jaře naplňovat očekávání odborníků a fanoušků. Tabulkou začalo stoupat vzhůru a tento trend chtěli jeho hráči potvrdit na hřišti Le Mans. V 15. minutě otevřel skóre zápasu Piquionne. Po přestávce zvýšil Perez. Poté se již nic zásadního na hřišti nedělo, a Monako tak porazilo Le Mans 2:0.

Po výprasku, který v předehrávce musela zkousnout Marseille, se stejného potupení dočkal Lorient. Ten si pro prohru 3:0 zajel do Troyes. Domácí načali soupeře již v 1. minutě, když skóroval Danic. Druhý gól přidal Gigliotti a na rozdíl třídy dotvořil výsledek znovu Danic.

V posledním sobotním zápase remizovalo Nantes s Auxerre 1:1.