LIGUE 1 SOUHRN - 23. KOLO

03.02.2007, 20:11, aktualizováno 04.02.2007, 22:59
Lyon pokračuje v trápení, v Troyes prohrál třetí ze čtyř zápasů v novém roce a jeho náskok v čele se ztenčil na jedenáct bodů. Již podvanácté v řadě nevyhrálo PSG, to si ale veze cenný bod z Marseille. Velkým překvapením skončil i souboj o poháry bojujícího St.Etienne s posledním Sedanem, tým Ivana Haška prohrál 1:2. Tento výsledek se stal ve Francii sobotním trendem - skončilo tak hned pět z osmi utkání.

Na Stadium Lille Métropole zavítal 17. tým tabulky Nantes. Podle přepokladů mělo Lille soupeře snadno zdolat, ale to se nepovedlo. V utkání dominovala defenzivní hra obou mužstev, a hlavně kvůli tomu se soupeři rozešli smírně. Lille – Nantes 0:0.

Monako, za které v základní sestavě nastoupili Jan Koller i uzdravený Jaroslav Plašil, doma přivítalo Auxerre. Tým z daňového ráje se výsledkově zvedá a postupně stoupá tabulkou vzhůru. Proti Auxerre dostal Monako do vedení ve 36. minutě Gakpé. Po poločase zvýšil nový muž sestavy Monaka Piquionne. Auxerre v závěru stačilo pouze korigovat zásluhou Akaleho.

Favoritem souboje St. Etienne - Sedan byli bezesporu domácí. Také první skórovali, jmenovitě Gomis, ovšem Sedan ve druhé půli utkání překvapivě otočil. Góly Joba a Marina znamenají pro Sedan cenné tři body. Za Saint Etienne odehrál celé utkání Marek Heinz.

Další obrat skóre byl k vidění v Lorientu. Grafite sice brankou do kabin dodal sebevědomí do řad Le Mans, ale domácí zásluho Le Pena srovnali a v samém závěru strhl výhru na stranu Lorientu Marlet.

Od 15. minuty vedlo Nancy nad Toulouse. Skóroval Curbelo. Klid domácím dala druhá branka, kterou vstřelil Fortune. Nancy celý zápas kontrolovalo hru, a přes snížení Bergougnouxe v nastaveném čase na rozdíl jediného gólu, zůstavájí nakonec všechny body v Nancy. V dresu hostí nastoupil v základní sestavě také Pavel Fořt.

V pořadí již čtvrtý zápas, při kterém po konečném hvizdu ukazovala světelná tabule skóre 2:1. Bordeaux si dělají zálusk na evropské poháry, ale zápasv Nice se Girondins nevydařil. Ederson do 26. minuty stihl vstřeli 2 branky. Za Bordeaux se sice ještě do poločasu trefil Micoud, ale vyrovnat se hostům již nepodařilo. Vladimír Šmicer sledoval zápas pouze z tribuny.

V utkání Sochaux - Rennes se útoky prosazovali těžko. K vidění nebyly téměř žádné velké příležitosti. Také se nakonec týmy po bezbrankové remíze o body podělily.

Hráči Lens, nabuzeni vydinou posunutí na druhé místo, se ujali vedení zásluhou Carriéreho. Keita brankou do šaten zdvojnásobil náskok. Po snížení, o které se postaral Savidan, se hosté museli obávat o výhru, ale v 90. uzavřel utkání Jemaa, a proto se Lens vyhouplo na druhé místo před Lille.

Po nepřesvědčivých výkonech v dosavadním průběhu jarní části zavítal Olympique Lyon do Troyes. Čekalo se, že favorit by měl konečně zabrat naplno, proti outsiderovi se měl vzpamatovat a odvézt si z Troyes tři body. V základní jedenáctce Lyonu se objevil Fred, a tak Milan Baroš začal na lavici náhradníků. Lyon byl lepším týmem, ale žádnou z příležitostí nedokázal využít. V 74. minutě Houllier poslal na hřiště Baroše. Ten znovu rozhýbal hru a dostal se i do příležitostí. Lyon se snažil strhnout výhru na svoji stranu. Když už se zdálo, že utkání nebude mít vítěze, udeřil v 94. minutě Nivet a zařídil tak další porážku Lyonu.

Utkání dvou známých klubů bylo od 21:00 k vidění na Stade Velderome, kde domácí Olympique Marseille hostil Paris Saint Germain. Pařížané se v lize trápí a zdá se, že budou bojovat o záchranu. To Marseille se chce prosadit na druhé místo. Favoritem tedy byli zajisté domácí. Utkání, které bylo bohaté na brankové příležitosti, mělo tempo a muselo se divákům líbit. První branku zápasu vstřelil v 69. minutě Djibril Cisse. Ovšem z vedení se domácí neradovali dlouho. Hned o 6 minut později vyrovnal kanonýr Pauleta. I přes viditelnou snahu obou mužstev převážit skóre na svoji stranu se žádnému z hráčů vstřelit rozhodující branku nepodařilo, a proto každý z týmů získal po 1 bodu. Za PSG odehrál celých 90. minut stoper David Rozehnal.