LIGUE 1 - 21. KOLO

11.01.2006, 23:44, aktualizováno 12.01.2006, 23:41
Aktuality
Olympique Lyon v taháku jednadvacátého kola francouzské Ligue 1 porazil Marseille a zvýšil svůj náskok v čele na 14 bodů. Druhé Auxerre prohrálo v Bordeaux a v tabulce před sebe pustilo právě svého přemožitele, které hrálo bez Vladimíra Šmicra. Dalším Čechům se nedařilo, Jaroslav Plašil sice za Monako nastoupil, ale jeho tým doma jen remizoval s posledním Strasbourgem, Rozehnalovo PSG ve čtvrteční dohrávce prohrálo v Toulouse a propáslo šanci posunout se na druhou příčku.

Lyonu nevyšel úvod utkání s Marseille, nová akvizice týmu z jihu Francie Mickael Pagis hlavou našla Sabriho Lamouchiho a ten v 19. minutě otevřel skóre. Domácí udeřili až ve druhé půli, o vyrovnání se v 54. minutě postaral střelou z hranice šestnáctky Tiago a vítězství zařídil sedm minut před koncem parádním volejem Sidney Govou. Lyon zvýšil svůj náskok v čele ligy už na čtrnáct bodů a o titul už by jej mohl připravit snad jen zázrak.

O to víc se však bojuje na dalších místech. Za Lyon se díky těsné výhře nad Auxerre posunul Girondins Bordeaux, taktický souboj s málo šancemi rozhodl až tři minuty před koncem střídající Alonso. Auxerre je třetí, šanci posunout se vzhůru totiž nevyužil Paris Saint-Germain, když ve čtvrteční dohrávce prohrál v Toulouse. Porážce nezabránil ani český obránce David Rozehnal, zápas dohrával se žlutou kartou.

Od pátého místa níž je pořádná tlačenice, šest týmů dělí jediný bod. Ještě nedávno druhé Lens doma překvapivě podlehlo Nancy a patří mu pátá příčka, prohrálo i šesté Lille. Úvod jarní poloviny sezóny nevychází podle představ ani Monaku, po porážce v Auxerre nedokázal tým Jaroslava Plašila naplno bodovat ani doma s posledním Strasbourgem, uhrálo jen remízu 1:1.