LIGUE 1 – 17. KOLO: ŠMICER NAHRÁL NA VÍTĚZNÝ GÓL

06.12.2005, 21:03
Aktuality
Podobné brankové hody jako před týdnem se sice v nejvyšší francouzské soutěži nekonaly (20 oproti 28 úspěšným střeleckým zásahům), přesto bylo na co koukat. Zájem fanoušků se soustřeďuje především na boj o druhé místo – vždyť o mistrovi se zdá být dávno rozhodnuto, Lyon vede o jedenáct bodů!

Nezastavila ho ani Paříž, která patří k okruhu týmů pokukujících po stříbrné příčce zajišťující přímý postup do Ligy mistrů. Olympique (bez porážky v jakémkoliv soutěžním zápase už téměř osm měsíců) vyhrál krásnou střelou Freda po Juninhově rohu v páté minutě a další parádou Carewa v nastavení 2:0. David Rozehnal odehrál celý zápas, PSG kleslo na šestou pozici.

Konkurenti Saint-Germainu nezaváhali. Auxerre rozdrtilo Nantes 4:0, když o jasné výhře rozhodli již v prvním poločase střelecky disponovaný Luyindula (ve 3. a 39. minutě) a Pieroni. Výprask kanárků pak dokončil úžasnou ránou v nastavení Cheyrou.

Třetí Bordeaux hrálo s Lille vyrovnaný zápas, který rozřešil devět minut před koncem Fernando. Za tři body mohou Girordins děkovat především Vladimíru Šmicrovi, který až v samém závěru nahradil Denilsona, rozhýbal domácí ofenzívu a nakonec to byl také on, kdo Brazilcovi na jedinou a rozhodující branku přihrál.

Zvítězilo i Lens, jeho nedělní výhra 2:1 nad Saint-Etienne se však nerodila lehce. Hosté totiž vedli od 25. minuty brankou Perrina, zvrátit vývoj zápasu se Racingu povedlo bombou Thomerta z přímého kopu a Cousinovým zakončením pěkné kombinační akce celého týmu.

Dobrou formu posledních dní potvrdilo Monako, když zdolalo Le Mans 2:0. Jaroslav Plašil kvůli zdravotním problémům způsobeným v zápase poháru UEFA proti Slavii nenastoupil. Marseille naopak jen remizovala 1:1 v Nancy.

Poslední stále zůstává Strasbourg, byť získal bod za bezgólovou domácí plichtu se Sochaux, v mizerné situaci zůstávají i Méty (19.), které taktéž remizovaly – 2:2 s Toulouse – a Ajaccio (18.), to doma dokonce podlehlo nováčkovi z Troyes 0:1.