LIGUE 1 - 16. KOLO: LYON DÁLE BEZ PROHRY

27.11.2005, 18:08, aktualizováno 27.11.2005, 22:11
Aktuality
I když tentokráte jen remizoval 1:1 na půdě nevýrazného Nice a o jeho neporazitelnosti rozhodl vyrovnávající brankou Govou až čtvrthodiny před koncem. Na suverénní vedení ve francouzské nejvyšší soutěži to však obhájci titulu pohodlně stačí, především proto, že skupina pronásledovatelů pokračuje v nevyrovnaných výkonech.

Například PSG, které si před týdnem odvezlo cenné body z Bordeaux, doma nečekaně prohrálo s Lens. Hosté šli rychle do vedení již ve druhé minutě zásluhou Thomerta, chvíli později stav srovnal elitní kanonýr Ligue 1 Pedro Pauleta. V prostřední části hry však Racing nasázel bezradné domácí obraně, v níž nastoupil i David Rozehnal, tři góly a nad hlavním městem se rozprostřel mrak hrozivého debaklu. Znovu Pauleta a Yepes ho sice v samém závěru rozehnali, ale porážce Paříže 3:4 již zabránit nedokázali.

Na druhé místo se proto vyhouplo Auxerre, které dokázalo uspět v páteční předehrávce v Le Mans 2:0. Hostům přitom stačilo využít svých jediných dvou šancí: nejprve se krásně trefil z přímého kopu Pieroni, pojistku přidal v 67. minutě Lachuer.

V dalším souboji týmů z čela tabulky se Saint-Etienne rozešlo smírně 1:1 s Bordeaux. AS se bleskově ujalo vedení už v prvních sekundách zápasu Ilungou, bod pro Girordins zajistil v 74. minutě Faubert. Vladimír Šmicer byl po prvním poločase střídán Denilsonem.

Poslední Štrasburk šahal po třech bodech v Nantes a nakonec nemá ani jeden. V napínavém utkání Racing vedl před přestávkou penaltovou trefou Pagise a střelou Dianeho 2:0. Hned po změně stran sice snížil Delhommeau, jenže hosté odpověděli opět Pagisem a zvýšili na 3:1. Domácím se však povedl netušený obrat: během deseti minut srovnali a v nastavení jim vítězství zaručil Frederic Da Rocha.

Ve šlágru kola udolalo Marseille Monako 2:1 (což se mu povedlo po čtyřech letech) a oba velkokluby teď mají shodných 24 bodů. Do vedení šel nejprve soupeř pražské Slavie v poháru UEFA hrající tentokráte bez Jaroslava Plašila, ve druhé pětačtyřicetiminutovce však Olympique zabral a brankami Orumy a Lamouchiho zaslouženě strhl vítězství na svou stranu.