LETNÍ PŘÍPRAVY ČESKÝCH TÝMŮ

22.07.2007, 16:00
Aktuality
Obhájce ligového titulu Sparta poprvé v přípravě před novým ročníkem prohrála. Ve Vídni podlehla Fenerbahce Istanbul 0:1. Svému soupeři podlehla i Slavia, kterou přehrál druholigový německý klub Koblenz 2:0. Naopak dařilo se Liberci. Severočeši v jeden den přehráli Drážďany i anglický Leeds.

Sparta Praha – Fenerbahce Istanbul 0:1 (0:0)
Na hřišti se odehrával vyrovnaný zápas. Obě mužstva si dokázala vytvořit v prvním poločase brankové příležitosti, ovšem bez gólového efektu. Díky bouřlivým tureckým fanouškům se na trávníku pěkně jiskřilo. Nepěkný byl zejména faul útočníka Kežmana na sparťana Kladrubského.

Druhý poločas byl pro diváky zajímavější, ale Kežman, jenž nastřelil břevno Poštulkovy branky ani Rezek se Žofčákem skóre neotevřeli. Sparta byla o něco málo aktivnější, ovšem v 73. minutě přišel centr do vápna a letenská obrana nedokázala zabránit Turaciovi ve skórování. V závěru ještě mohl vyrovnat Kulič.

Ani tentokrát se v dresu Fenerbahce na hřišti neukázal Roberto Carlos, který do Turecka nedávno přestoupil z Realu Madrid.

Branka: 73. Turaci
Diváci: 7500
Sparta: Poštulka - Limberský (71. Zabavník), Řepka (46. Mareš), Kadlec, Kladrubský - Kisel (46. Žofčák), Abraham, Hušek (51. Sylvestre), Kulič - Horváth - Došek (46. Rezek)

TUZ Koblenz – Slavia Praha 2:0 (0:0)
Do utkání nenastoupil lehce zraněný Vladimír Šmicer, naopak kouč červenobílých Karel Jarolím testoval proti druholigovému německému klubu obránce Pardubic Kopřivu.

První poločas patřil Pražanům. Po půlhodině těsně minul branku soupeře Vlček. Stejný hráč měl šanci v závěru první půle, ale gólman Eilhoff jeho pokus zneškodnil. Celé utkání rozhodla poslední desetiminutovka, kdy skórovali Mavric a Pektürk.

Branky: 84. Mavric, 86. Pektürk
Slavia: Vaniak - Krajčík (46. Volešák), Šourek, Švec, Aračič (46. Kopřiva) - avares, Belaid, Kalivoda, Vrzal - Vlček (70. Zelinka), Gaúcho (46. Necid)

Liberec – Leeds 1:0 (0:0)
Pod Ještědem se hrálo především bojovné utkání s minimem brankových příležitostí. Po změně stran přišli i šance. Ovšem Nezmar ani Constantine míč do sítě nedopravili. Neuspěl ani Pudil se svojí dělovkou. Na druhé straně zase musel zakročit Hauzr po střele Howsona.

V 67. minutě solidně zaplněné tribuny křičeli gól. Hodúr vysunul Lišku, který přihrál před branku Dortovi, jenž poslal míč do sítě třetiligového anglického klubu.

Branka: 67. Dort
Diváci: 3000
Liberec: Hauzr - Krátký, Holeňák, Košťál, Liška - Bílek, Bejbl, Pudil (89. Šíranec) - Robin Dejmek (66. Dort), Nezmar, Hodúr (84. Broschinský)

Dynamo Drážďany – Liberec 1:3 (0:1)
Branky: 79. Boltze - 62. a 68. Hudson, 36. Brezinský
Diváci: 1642
Liberec: Bolek - Radek Dejmek, Brezinský, A. Petrouš, Jonáš (88. Vít) - Hudson (79. Broschinský), Polák, Diego (86. Šíranec), Hochmeister (88. Smetana) - Jales (58. Petřík), Jirouš (78. Pýšek)

Příbram – Zlín 2:0 (2:0)
Branky: 20. Nechvátal, 31. Polodna
Zlín: Kořínek - Vidlička (75. Janča), Kroča, Zbožínek, Pazdera - Kraus (46. Vyskočil), Zúbek (46. Vrtělka), Opiela, Zapletal (55. Elšík) - Žůrek, Šmahaj (46. Bača)

Kladno – Sokolov 3:2 (3:1)
Branky: 5. Šilhan, 31. Cigánek, 41. Dočkal - 40. Mlika, 63. Frohna
Kladno - 1. poločas: Kostolanský - Williams, Farbák, Killar, Hoffmann - Dočkal, Hlava, Šelicha, Cigánek - Jeslínek, Šilhan (23. Zachariáš)
2. poločas: Miski - Gross, Farbák, Beneš, Čáp - Kábele, Holub, Bayer, Zoubele - Kousal (62. Dočkal), Zachariáš (77. Jeslínek)

Výběr Valašska – Brno 1:12 (0:8)
Branky Brna: Pacanda 3, Pavlík, Wagner a Smutný po 2, Polách, T. Došek a Simr
Brno: Bureš (46. Lejsal) - Hanák, Pavlík, Kuncl, Siegl (46. R. Mezlík) - Besta, Polách (46. Schneider), Holek (46. Večeřa), Vrána (46. Smutný) - Wagner (46. T. Došek), Pacanda (46. Simr)

Energie Chotěbuz – Bohemians 1905 0:0

Autor: Petr Hašek / idnes.cz