11.08.2018, 20:53, aktualizováno 12.08.2018, 20:56
Slovan Bratislava se rozešel smírně s Nitrou. Žilina podlehla Trenčínu. Dunajská Streda letos poprvé nevyhrála, doma jenom remizovala s Ružomberokem. Trnava snadno porazila Michalovce, doma uspěl i nováček Sereď...

Slovan Bratislava - FC Nitra 1:1

12.08.2018 19:00

Góly: 88. Andraž Šporar - 44. Taiwo Abdulrahman

Zaujímavý zápas sa odohral na Pasienkoch, kde Slovan dlho s Nitrou prehrával 0:1. Napokon však stihol v závere vyrovnať a ostáva na čele tabuľky. Hostia siahali po víťazstve, nakoniec sa musia uspokojiť aspoň s prvým bodom v tejto sezóne.

Hoci sa smerom dopredu najprv snažili domáci hráči, boli to hostia, ktorí ohrozili bránu. Vestenický ťažil po získaní lopty Kóňom, ale Greif si poradil. Prvú šancu belasých mal Šporar, ale jeho pokus Hroššo vyrazil na roh. Práve po štandardke sa krásne skúšal do listiny strelcov zapísať Saláta, ale jeho nožničky mierili tesne vedľa. Ešte nebezpečnejšia bola nasledujúca rýchla akcia, no na jej konci Hološko zvolil prihrávku namiesto strely a nenašiel žiadneho spoluhráča. Šporarovi sa nepodarilo prekonať Hrošša ani o niečo neskôr, nevyťažil akciu Cmiljaniča. Šporar mal vďaka vysunutiu od Rabiua aj tretiu šancu, zákrok Hrošša však opäť uchoval bezgólový stav. No ten platil len do 44. minúty, pretože Taiwo po akcii Kóňu dal gól do prázdnej brány - 0:1.

To, že Slovanu to príliš nejde si, samozrejme, všimol domáci kouč Ševela a po prestávke zareagoval striedaniami. Defenzíva Nitry však dlho odolávala, naopak, nebezpečný na druhej strane bol najmä strelec Taiwo. Striedajúci Moha sa po jednom z centrov uvoľnil v šestnástke, Hroššo však zneškodnil jeho tvrdý pokus o vyrovnanie. Ešte väčšiu ofenzívu potom znamenal príchod Čavriča, domáci búšili súpera čo to dalo. Hroššo si však proti bývalému klubu dlho držal nulu na konte. Šancu vyrovnať mal Čavrič, ale po spätnej prihrávke netrafil bránku. Napokon to však domácim spadlo do brány, pretože aktívny Šporar prekonal Hrošša, hoci loptu zasiahol. Vsietil už 4. gól a je na delenom 1. mieste tabuľky strelcov. V závere ešte chcel Slovan aj strhnúť vedenie na svoju stranu, no to sa mu už nepodarilo. Hostia získali v lige aspoň prvý bod, hoci chceli viac.

MŠK Žilina - AS Trenčín 2:3

12.08.2018 17:30

Góly: 24. Eugeniu Cociuc (pen.), 74. Róbert Boženík - 39. Joey Sleegers, 71. Joey Sleegers, 80. Hamza Ćataković

Atraktívny duel plný gólov videli diváci v Žiline vďaka tomu, že s domácim tímom hral partiu AS Trenčín. A tieto dva kluby nesklamali, opäť v ich vzájomnom súboji padli zásahy do každej brány, celkovo ich bolo 5. A tri body si pripisuje pohárový hrdina zo Sihoťa.

Už úvodné minúty naznačili, že brániť pred šestnástkami sa určite nebude. Trenčín nastúpil takmer v najsilnejšej zostave a pri centri El Mahdiouiho po pár minútach mali domáci šťastie, že len preletel nikým nezakončený. Šemrinec mal prácu v 12. minúte, riešil strelu Boženíka. Azango potom na druhej strane nešikovne fauloval v šestnástke a pískala sa penalta. Tú premenil Cociuc a Žilina viedla 1:0. Viac sa potom smerom dopredu darilo šošonom a tu sa lámal zápas. Svoje šance totiž nepremenila a tak udreli hostia, pretože krížnou ranou sa presadil z uhla Sleegers a vyrovnal na 1:1.

Za tohto stavu vybiehali tímy na druhý polčas a vyrovnanie hosťom pomohlo. Povzbudilo ich zároveň do ďalších minút a išli za víťazstvom. Obrana MŠK na čele s Holecom síce dlho odolávala, no nepremenené pokusy a šance, ako napríklad v prípade Ubbinka, Trenčanov napokon nemuseli mrzieť. V 72. minúte však Sleegers pridal ďalší gól a opäť po krížnej rane z uhla - 1:2. Dlho sa AS síce neradoval, pretože o pár minút po zmätkoch napokon všetko pred sebou prestrelil Boženík a začínalo sa odznova - 2:2, no tir body napokon zobrali hostia. Čatakovič a Mance z lavičky urobili prievan po svojom príchode na trávnik a po priamom kope si tečom do vlastnej brány zrazil center Škvarka - 2:3. Domáci ešte chceli vyrovnať, ale veľkú gólovú šancu si už nevypracovali. Čatakovič ešte mieril prudkú ranu v závere, no Holec už neinkasoval. Trenčín tak vsietil v tomto týždni v dvoch zápasoch dohromady sedem gólov.

FK Senica - Železiarne Podbrezová 1:1

11.08.2018 19:00

Góly: 62. Frank Castañeda - 69. Dávid Leško

Vo štvrtom kole Fortunaligy remizoval FK Senica na Záhorí s FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:0).

V piatej minúte vystrelil vedľa brány Tešija. Úspešný nebol ani center po priamom kope Leška. V 33. minúte Herrera centrom našiel Azankpa a jeho hlavičkový pokus mieril tesne vedľa ľavej žrde. Prvý polčas bol pomerne podpriemerný. Diváci nevideli gól a ani veľa vážnejších príležitostí. Oba celky bránili a snažili sa o rýchle protiútoky. V 48. minúte si na odrazenú loptu nabehol Sedláček a napálil tesne vedľa pravej tyčky.

V 55. minúte sa gólmana z väčšej vzdialenosti snažil prekvapiť Nirennold. V 62. minúte Tešija vysunul Castaňedu, ktorý sa dostal do šestnástky a chladnokrvne zakončil - 1:0.

V 68. minúte Sedláček poslal prudkú loptu do šestnástky. Leško už iba trafil odkrytú bránu Senice - 1:1. V 70. minúte mal veľkú šancu na ďalšiu zmenu skóre Herrera v samostatnom úniku. No nielenže neprekonal gólmana, ale netrafil ani bránu. V 73. minúte Azankpo takmer preloboval brankára súpera. V 78. minúte prudko a tesne vedľa vystrelil Asmah. V 88. minúte striedajúci Njire zakončil spoza brániaceho Nirennolda, ale ten na poslednú chvíľu dokázal strelu zblokovať. Senica bola v druhom polčase aktívnejšia, no víťazstvo na svoju stranu nepriklonila. FK Senica remizovala so Železiarňami Podbrezová 1:1.

Spartak Trnava - Zemplín Michalovce 3:0

Góly: 11. Fabian Miesenböck, 67. Ivan Hladík, 82. Anton Sloboda

Spartak Trnava zvíťazil na Štadióne Antona Malatinského v slovenskom Ríme nad MFK Zemplín Michalovce jednoznačne 3:0 (1:0).

Trnava nenastúpila v plne sile, čo je vzhľadom na jej úspešné pôsobenie v Lige majstrov pochopiteľné. Ani to však nebolo prekážkou vysokého víťazstva domáceho celku. Vo štvrtej minúte zasiahol Rusov po hlavičke Sulleya. Snaha hráčov Zemplína sa už potom v prvom polčase končila len pred domácou šestnástkou. V jedenástej minúte po centri Jirku Miesenböck strelou od ľavej žrde prekvapil Kiru a bolo 1:0. Trnavčania mali i ďalšie šance, ale skóre sa nemenilo. V 21. minúte Kira zasiahol pred Dangubičom. O tri minúty neskôr nováčik v trnavskom drese Vantruba hlavičkoval nad bránu. V 37. minúte zakončil Jirka šancu Spartaka strelou do Dangubiča. V záverečnej minúte prvého polčasu po chybe obrany hostí išiel Vantruba sám na bránu, ale trafil iba do vybiehajúceho brankára.

V druhom polčase mali domáci územnú prevahu, do šestnástky však smerovali nepresné lopty. Hostia zas hrali iba po šestnástku domácich. V 67. minúte po rohu Jirku zvýšil Hladík hlavou - 2:0. Pekárovu strelu kryl brankár Kira. Kadlec minul ľavý horný roh brány. V 82. minúte po rohu Pekára zvýšil Sloboda, hrajúci za Trnavu 50. ligový zápas, na 3:0. V závere kryl Rusov strelu Turika a striedajúci Grendel namieril tesne vedľa brány Michaloviec. Trnavčania v jubilejnom 50. zápase na novom štadióne porazili v nekompletnej zostave Michalovce vysoko 3:0. V utorok ich čaká odveta tretieho predkola Ligy majstrov proti Crvenej Zvezde. Michalovce iba podčiarkli veľmi zlý vstup do tejto sezóny, keď po troch odohraných zápasoch naďalej ostávajú bez bodu.

DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok 2:2

Góly: 42. Máté Vida, 59. Erik Pačinda (pen.) - 17. Ismar Tandir, 72. Kristi Qose

Štvorgólový zápas videli diváci v Dunajskej Strede. Domáci tím to nemal s húževnatým Ružomberkom ľahké a hoci prehrával aj vyhrával, napokon sa duel skončil remízou 2:2.

Ide teda o prvú stratu bodov DAC-u v novej sezóne. V úvode sa pritom mohol ujať vedenia, ale strela Baya nemierila presne, len o kúsok mieril vedľa. Neuspel ani Gál-Andrezly so svojím pokusom, preto sa skóre nemenilo ani po tejto šanci. No neskôr prišla šanca z ľavej strany, Tandir si našiel miesto na zakončenie a opäť potvrdil inštinkt strelca - 0:1. Zblízka nedal šancu brankárovi ďalším góom v lige. Šance sa kopili na oboch stranách, mal ich aktívny Gál-Andrezly či Pačinda na druhej strane. Macík si však poradil so šancou druhého menovaného a takisto aj so šancou Vidu. V 25. minúte mal gól na kopačke Herc, ktorého strelu opäť bravúrne chytil brankár hostí. Dunajská Streda sa snažila o vyrovnanie, ale obrana Ružomberka obstála. Nepresne mieril pár minút pred koncom polčasu Šimčák, ale v 42. minúte Vida z prvej nedal šancu obrane po centri Pačindu, čím vyrovnal na 1:1.

Takto sa skončil aj prvý polčas, ktorý bol bohatý na šance a zaujímavý pre diváka. Tandir pridal gól aj po zmene strán, ale pískal sa ofsajd. Na druhej strane takmer strhol vedenie na stranu DAC Vida, ale jeho rana šla v 54. minúte do žrde. O minútu neskôr Kostadinov poslal strelu vedľa. V 58. minúte brankár Macík chcel rozohrať loptu, vypichol mu ju K. Vida a brankár Ružomberka ho zastavil len faulom. K penalte sa tak dostal kto iný ako Erik Pačinda a DAC sa radoval z gólu na 2:1. Lenže hostia ešte nezložili zbrane a smerom dopredu podnikli kroky Takáč či Daniel. Oni neuspeli, podobne na tom bol po rohu aj Tandir. Dvadsať minút pred koncom však peknou strelou z diaľky namieril do čierneho Qose a vyrovnal na konečných 2:2. A to aj preto, lebo Bayo hlavičkou v závere zápasu vedľa a Šatka nad. DAC prvýkrát zaváhal, no stále neprehral.

ŠKF Sereď - FC Zlaté Moravce 2:0

Góly: 41. Tidiane Djiby Ba, 88. Adam Morong

Nováčik Fortunaligy ŠKF iClinic Sereď zdolal vo štvrtom kole najvyššej slovenskej súťaže ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0).

Tempo diktovali v prvom polčase domáci. Už v druhej minúte Morong išiel do súboja s brankárom Chovanom a Ulrich mal pred sebou odkrytú bránku. Chren tečoval jeho pokus na rohový kop. Rovnaký hráč zakončoval na konci úvodnej desaťminútovky; jeho pokus kryl Chovan. V prvej polhodine bol ViOn nevýrazný a významnejšie nezaujal. Richnák vysunul do úniku Moronga. menovaný hráč pri pokuse o lob ponad vybiehajúceho brankára netrafil priestor troch žrdí. Päť minút pred prestávkou prudký priamy kop Hučka vyrazil Chovan pred seba, Michalík prihral odrazenú loptu pred bránu a Ba hlavou rozvlnil sieť - 1:0.

Moravce urobili cez polčas v zostave jednu zmenu. V 48. minúte Čögley odcentroval a v páde zakončil Ďubek, avšak Penksa snahu hostí eliminoval. Sereď mala aj po zmene strán loptu naďalej častejšie na kopačkách. V 65. minúte sa neuchytil Ďubekov priamy kop. Na druhej strane sa po rýchlom brejku dostal do pokutového územia Morong, ale ani z tohto mráčka nezapršalo. Hostia sa viac tlačili dopredu, ale ich snahu pokazil Banovič, ktorý v 83. minúte videl druhú žltú kartu a musel pod sprchy. Proti oslabenému súperovi skóroval domáci celok druhýkrát v 88. minúte, keď presne vystrelil Morong - 2:0. ŠKF Sereď porazil Zlaté Moravce 2:0 a prilepšil si v tabuľke tromi bodmi.