Text článku byl v souladu s podmínkami smlouvy s autorem článku, agenturou ČTK, ze systému vymazán.

Komentáře (50)

božský John

Spatny rozhodnuti. Aby tam postupovaly ruzny Hully a podobny sracky, ktery bud na EL dlabou nebo nejsou konkurenceschopny, tu uroven EL rozhodne nezvednou

Usty

Tomu se teď právě zamezilo... Hull byl poražený ve finále, takže kdyby se to letos opakovalo, nejde ani do předkola. Vítěz poháru byl v Anglii vždycky přímej postupující.

božský John

To je potom dobre. Hull byl jenom priklad tymu z tech velkejch lig.

F.Torres

Souhlasám, že to je zlé rozhodnutí. Takhle tam bude naoko větší konkurence, ovšem v reálu, až všichni nasází své B a C týmy, tak ta kvalita půjde do kytek. Nehledě na to, že se tam dostane menší množství překvapivých týmů, což je rozhodně špatně.

Maverick 65

Čo ja viem.....možno sa skôr mohlo zrušiť to, že keď mužstvo vypadne v predkole LM tak končí celkovo, nie ako teraz ešte má možnosť ísť do EL, tie 2 súťaže sú moc prepojené mám pocit. Ale to že porazený finalista pohára nejde do Európy je dobré, radšej to posunúť na tabuľku

exse

Těžko soudit, prvních 12 zemí bude mít automaticky 2 týmy ve skupinách, ale zase budou trochu lehčí kvalifikace a tím pádem možnost získat více bodů do koeficientu pro ostatní země. Uvidíme až v praxi, jestli to byl dobrej krok.

Takhle mi to připadá, že chtějí, aby náhodou nevypadavali favoriti v předkolech EL jako třeba (Twente a Lyon) a rovnou je šoupnou do skupiny. A mě právě ty překvapení nejvíce bavily.

pospech11

S tím pohárem to je pěkně na hovno.

To vítězství v poháru jako přímý postup je dobrý nápad, akorát jsem trochu doufal, že se to dotkne třeba i ČR, kde se na ten pohár dlouhodobě dlabe. Ve vyspělých zemích je ten pohár jaksi brán vážněji, proto mohli tu místenku přes vítězství v poháru dát na 16 míst. Zase tam naserou místenku pro první tři ligy, kde prostě umístění na 5. místě znamená přímou účast v EL, to mi přijde jako brutální výsměch. Ale chápu, že potřebují zajistit poháry i pro Liverpool a Manchetser United no

tak Anglie bude mít furt 7 účastníků, na tom se nic nemění.

johnik

co to meleš? Lpool pujde do LM.....tohle je kvuli kohoutum.....

Z pohledu českých klubu to jsou pěkně blbé změny. Profitovat z nich budou jen kluby z top lig.

to rovnou můžou udělat UEFA A pro 12 top a UEFA B pro zbytek

Rarášek

To zas ne, v předkolech budou zase lehčí soupeři ..

Jo, týmy zbohatlíků s kupou legionářů - typu rumunské Astry, proti kterým si Slavia, Jablonec nebo Boleslav ani neprdnou.

Rarášek

Pořád mi to příjde lepší než dostat Lyon, Neapol, nebo Tottenham.

Z hlediska atraktivity soupeře určitě ne

nejdražší MMO hra na světě, tak proč ji neaktualizovat,že.....

Tak Čechům to může být jedno, stejně jsme v prdeli a poháry se nás 100 let týkat nebudou.

*Baníku

Jako záleží. Jestli dobře uvažuju, pokud české kluby budou hrát 4. předkolo, bude záležet, jestli budou mezi nasazenýma, nebo ne.

Nenasazené kluby by měly mít relativně lehčí výběr soupeřů, protože odpadnou Intery, Tottenhamy apod. Na druhou stranu nasazené to budou mít relativně horší, protože mezi nenasazenýma nebude pravděpodobně tolik potenciálních průchozích, ale tipupu samí Rumuni, Řeci apod. A taky bude větší konkurence ve 3. předkole a níž...

Minister

No pre slovenske kluby je to este horsie ako doteraz, pretoze vsetky budu zacinat uz od 1. predkola.

Snad lepsi ne?? Kvuli koeficientu. Muzu to prvni kolo celkem v poho postoupit. Teda myslim ,že to tak je.

Doufal jsem, že to bude znamenat jistotu pro první 15 + vítěz a ono je to takhle Takže ty top ligy budou mít jistých 5 klubů a od 15 místa ani jedno, to už je skutečně velkej rozdíl. Přitom tyhlety týmy z 5,6 místa PL, SA, BL, L1 a tak si té soutěže zdaleka nebudou tolik vážit jako vítěz rumunskýho, dánskýho nebo českýho poháru. Taky by se tim zvýšila prestiž těch domácích pohárů, takhle je to o ničem, když je to stejné jako 4. místo v lize

Od 13

já nevím, ať přemýšlím jak přemýšlím, ten poslední odstavec si nemůžu převést do reality... může mi tady někdo napsat názorný příklad, kdyby třeba měli Španělé 5 míst v LM?

To máš snadný, stačí aby vyhrál EL někdo, kdo nebude v top 4. Takže letos Sevilla by byla ta 5. kdyby už to platilo.

I když to by možná nahradila Bilbao. Ale kdyby skončil Real čtvrtej v lize a Sevilla patá třeba tak je...to tam.

to by podle tvý logiky nahradila třetí tým.

jo počkat, on vítěz LM má automaticky jistou účast i v příštím roce, že? takže i kdyby Sevilla spadla, tak by hrála LM ano? sranda by byla, kdyby na tohle fakt někdy došlo

už chápu, díky

a je tedy jasné, že už se nemůže opakovat situace z před dvou 2 let, když to vyhrála CFC, jako vítěz se kvalifikovala, v lize ale nebyla v TOP 4, na 4. místě byli Spurs a těm to sebrali, protože tehdy si mohl mít v LM jen 4 kluby.. nj, sem to ale tupec

Určitě spravedlivější systém,takto to nebude tolik o náhodě

Liquid

špatný a špatný rozhodnutí

Já jsem napočítal 6 možných míst z jedné země, 4+vítěz LM za předpokladu, že skončí třeba 5 a vítěz EL, když by skončil třeba 5., není to tak možné?Třeba takhle(teoreticky!) ManCity, Chelsea, Arsenal, Liverpool z ligy, ManU vítěz LM a Tottenham vítěz EL.