Eredivisie souhrn - 2. kolo

27.08.2007, 10:34
Nizozemská nejvyšší soutěž má zatím tři suverénní lídry. Na první příčce se vyhřívá Ajax Amsterdam, v jehož případě nahání strach především drtivý útok. Další dva kluby spojily vynikající ofenzivu s precizní defenzivou. Druhý je Feyenoord Rotterdam, třetí pak obhájce titulu PSV Eindhoven...

Vstup do nové sezony se nevydařil Heraclesu, který nebodoval ani na druhý pokus. Loňský nováček měl přitom bod na půdě Rody na dosah, deset minut před koncem mu ho však sebral Kah.

Na stadionech ve Venlo a Tilburgu viděli diváci po čtyřech brankách, méně spokojení však byli ti druzí jmenovaní. Jejich tým jenom remizoval se Spartou Rotterdam, Venlo doma přehrálo Excelsior.

PSV Eindhoven má zatím vynikající závěry zápasů. V prvním kole díky skvělému finiši vyhrál na hřišti Heraclesu, tantokráte pořádně zvýraznil triumf nad Nijmegenem. Na tříbodový zisk zadělali již v první půli Lazovič a Addo,v poslední desetiminutovce pak mířili přesně znovu Lazovič, Fagner a Bakkal.

Potvrdit výhru z prvního kola se naopak nepodařilo Alkmaaru, AZ překvapivě prohrálo v Arnhemu. Jedinou branku utkání dal v jeho 26. minutě domácí Kolk.

Heerenveen znovu bez kanonýra Alvese sice na půdě Ajaxu vedl 1:0, to ale bylo z jeho strany vše. Na trefu Sulejmaniho odpověděli v samém závěru první půle Suarez a Vermaelen, chvíli po návratu z kabin pak o osudu utkání definitivně rozhodli Schilder a Suarez. Autor čtyř branek z prvního kola Klaas-Jan Huntelaar tentokráte vyšel střelecky na prázdno.

Huntelaarovo řádění před týdnem odnesl De Graafschap, který v neděli mile překvapil. Z debaklu 1:8 před vlastními fanoušky se totiž hodně rychle oklepal a veze výhru z půdy favozizovaného Groningenu. Přesnými trefami se o to po změně stran postarali De Groot a Powel.

Ve Feyenoordu se znovu blýská na lepší časy a po loňském propadáku z toho letos může být i titul. Celek z Rotterdamu dobře posílil a vyplácí se především kanonýr Roy Makaay. Toho tentokráte zastínila další letní posila z bundesligy - turecký záložník Sahin, který zaznamenal dvě branky a velkou měrou se tak podepsal pod konečný výsledek 5:0.

Roli favorita naopak nepotvrdilo Twente. To sice dokázalo otočit stav utkání s Utrechtem z 0:1 na 2:1, poslední slovo však měli hosté. V 56. minutě zařídil konečnou remízu Gregoor Van Dijk.