Corgoň liga súhrn - 9. kolo

16.09.2007, 00:33, aktualizováno 16.09.2007, 00:33
Deviate kolo Corgoň ligy prinieslo futbalový sviatok v Trnave, kde miestny Spartak porazil majstra zo Žiliny. Nitra využila zaváhanie lídra a po dobrom výkone sa vrátila na čelo tabuľky. Povinnosť v podobe troch bodov si splnili Košice i Artmedia a divákov potešili aj mladíci z Dubnice. Naopak zápasu Banskej Bystrice so Slovanom požadovaná úroveň chýbala.
FC Senec - Artmedia Petržalka 2:3
Branky: 32. Pecha, 81. Ujlaky - 5. Obžera, 5. Halenár, 76. M. Ďurica (z 11 m)
Artmedia si v zápase so Sencom stanovila jasný cieľ: získať povinné tri body. To začala napĺňať Artmedia hneď od úvodu, keď už v piatej minúte otvoril skóre po centri Halenára Obžera – 0:1. Hneď na to Artmedia vsietila aj druhý gól, keď po chybnej rozohrávke Senca trestal Halenár – 0:2. Senčania sa však po inkasovaných dvoch góloch nijako nezložili, a až v trinástej minúte strieľal tesne vedľa Papaj. Po polhodine hry sa Senec dočkal kontaktného gólu, keď sa dokázal dobre zorientovať po priamom kope Pecha – 1:2.

Domáci v druhom polčase ukázali veľké chcenie vyrovnať. Ich najväčšiu šancu spálil v 67. minúte Ujlaky, ktorý zoči-voči Kamenárovi neuspel.. V 76. minúte však Artmedia zvýšila svoje vedenie, keď strieľal gól z diskutabilného pokutového kopu sám faulovaný Ďurica. Senčania sa nevzdávali a v 87. minúte dokázali opäť znížiť zásluhou Ujlakyho – 2:3. V záverečných minútach už Artmedia zubami nechtami dokázala jednogólový náskok udržať, najmä zásluhou skvelého Hýlla.
více informací
Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava 0:0
Branky: -
Zápas plný nepresností a s minimom príležitostí prinieslo meranie síl Dukly so Slovanom. Od tohto stretnutia síce zrejme nikto neočakával veľa gólov, ale rozháraná hra v prvom polčase nasledovaná ešte slabším druhým divákov vyslovene nudila. Hneď na úvod ale mladý Sylvestr pravdepodobne najväčšiu príležitosť zápasu spálil, keď mu predtým dobre prihral Breznaník. V prvom polčase ale predsalen lepší výkon podal Slovan. Udržiaval si optickú prevahu a narozdiel od Vojakov si vytvoril aspoň nejaké gólové príležitosti. V 20. minúte Slovák hlavičkoval tesne vedľa a kapitán Bratislavčanov bol aj pri nasledujúcej akcií hostí, kedy ním založený útok gólovo nezakončil Breznaník. Potom si behom dvoch minút Dukla vytvorila jediné väčšie príležitosti stretnutia. V 32. minúte po rohu Petra Ďuricu a zásahu Muchu nepretlačil lotu do siete Vukovič a Ďuriš opäť po Ďuricovom centri mieril hlavou len mimo brány.

Po prestávke sa viac snažili Vojaci, ich hre ale chýbala presnosť a tak si žiadne gólové šance vytvoriť nedokázala. Po viac ako hodine hry nastúpil na svoj ligový zápas s číslom 300 Semeník, no jeho výkon iba korunoval nemohúcnosť oboch mužstiev a po zápase sa tréner Rehák pýtal sám seba prečo Semeníka na zápas vôbec nasadil. Hra upadala do ešte hlbšej beznádeje a v ďalšom priebehu nestojí za zmienku žiadna z pseudopokusov oboch celkov. Po druhej žltej karte Semana po faule na Ibragimova je posledný hvizd rozhodcu vyslobodením pre všetkých prítomných.
FC Nitra - MFK Ružomberok 3:0
Branky: 45. Karlík, 53. Grajciar, 89. A. Hesek
Prekvapivo nízka divácka kulisa v zápase druhého so štvrtým videla tradične opatrný úvod stretnutia, v ktorom sa hra odvíjala zväčša pri stredovej čiare. Z letargie divákov vytrhli nebezpečnými strelami Ružomberčan Bakoš v ôsmej, a domáci Babic v šestnástej minúte. V prvom prípade prípade vytesnil loptu Hroššo na roh a v tom druhom mieril domáci stredpoliar svoju jedovku tesne nad. Následne sa hra upokojila a Nitrania si vytvorili miernu optickú prevahu. Aktívny bol najmä Grajciar, ktorý sa ešte do polčasu dostal k trom strelám, ale tie buď bránu nenašli, alebo smerovali len do miest kde bol pripravený Hajdúch. Po štyridsiatich minút pripomenul, že na ihrisku hrá aj Ružomberok Macko, jeho prízemná strela ale mierila mimo Hroššovej brány. Dve minúty pred prestávkou sa ocitol vo veľke Šanci Gruber, jeho hlavička ale skončila v náručí Hajdúcha. Už o minútu neskôr ale domáci vsietili vedúci gól zápasu. Roh Erika Hrnčára našiel Karlíka, ktorý z neľahkej pozície volejom vsietil krásny gól došatne a uzavrel prvý polčas.

Nitra vybehla aj do druhého polčasu aktívnejšie, čo sa jej aj v podobe navýšenia vedenia vyplatilo. V 53. minúte namieril po Hesekovej prihrávke Grajciar konečne presne a krížnou strelou prekonal Hajdúcha. Po druhom inkasovanom góle sa hostia snažili hrať aktívnejšie, no nebezpečnejšia bol aj naďalej Nitra. V 57. minúte už mohlo byť 3:0, ale Hesek po krásnej kľucke na brankára Liptákov nedal do prázdej brány. O osem minút neskôr bol osud Ružomberka spečatený, pretože Kúkoľ nešetrne fauloval Grubera a musel predčasne opustiť trávnik. V 71. minúte napriek tomu nebezpečne strielal Bakoš, no Hroššo loptu bravúrne vyrazil. Deväťdesiata minúta priniesla zavŕšenie skvelého prestavenia zo strany Nitranov. Hesek zužitkoval Grajciarovu prihrávku a vďaka víťazstvu Trnavy nad Žilinou sa domáci vrátili na čelo tabuľky.
MFK Košice - AS Trenčín 4:0
Branky: 48. Pavol Majerník, 49. J. Majoroš ml., 78. Piatka, 90.+ Kolbas
V Košiciach sa hral v prvom polčase hral futbal medzi šestnástkami, bez výraznejších príležitostí na zmenu skóre. Zaujala iba hlavička Cicmana v tretej minúte , a volej Kamenského o pätnásť minút neskôr. Po polhodine hry sa domáci osmelili, pekne strieľal Piatka, no gólman Hodál stihol vyrážať na tyč. Dobre strieľal aj Majerník, no bez úspechu.

V druhom dejstve neubehli ani tri minúty, keď sa po rohu presadil na dvakrát Majerník a dal na 1:0. V 66. minúte nepremil čistú príležitosť Jašurek, a tak sa potvrdilo povestné nedáš – dostaneš, Majoroš dobre prebral prihrávku a tvrdou strelou nedal Hodálovi šancu – 2:0. V 78. minúte prišiel mäkučký center Kolbasa, po ktorom nemal problém Piatka usmerniť hlavou loptu do siete. V samom závere nedokázal pridať Piatka svoj druhý gól v zápase, no v nadstavenom čase sa z odpískaného pokutového kopu presadil Kolbas a stanovil výsledok na 4:0.
ZŤS Dubnica - FC Zlaté Moravce 4:1
Branky: 1. J. Zápotoka, 29. a 52. Seye, 88. M. Filo - 86. Kuračka
Raketový štart do stretnutia zaznamenali domáci hráči, keď sa po góle Jána Zápotoku mohli radovať zo skorého vedenia. Mladý Dubničan šikovne premenil roh Ondráša, ktorý vybojoval Obert. Hostia chceli odpovedať v deviatej minúte, Perniš ale Chrenka ustrážil. Hra pokračovala v svižnom tempe, oba celky sa snažili vytvoriť si viacero gólových príležitostí. Najväčšie mali Dubničania Držík a krátko po ňom Zápotoka, či Adámik, ale ich pokusy končili na Peškovičovi, alebo mimo brány. Aktivitu domácich zužitkoval Seye v 31. minúte, kedy pekne zvýšil po prihrávke Oberta ponad Peškoviča. Onedlho chceli hostia znížiť, Perniša ale na čiare zastúpil Zimen. Do polčasu si oba celky dokázali vytvoriť ďalšie náznaky šancí, do ničoho vážnejšieho sa ale navzájom nepustili.

Mladíci z Dubnice podávali skvelý výkon aj v druhom polčase, Tomáš Zápotoka najprv zakončil svoje sólo len do siete bočnej, no po ňom už Seye nadvakrát rozvlnil sieť tým správnym spôsobom. Domáci tak vyhrávali nečakane už 3:0 a Zlatomoravčania sa s aktívnou hou mladého mužstva nevedeli vyrovnať, hoci ich výkon by na Slovan alebo Banskú Bystricu nepochybne stačil. V 68. minúte sa v obrovskej šanci ocitli Tóth a Kuračka, lopta však opečiatkovala len žrď Pernišovej brány. Kuračka dokázal znížiť až v 86. minúte, k čomu mu výrazne dopomohol Zimen. Kto ale bude brať tri body hosťom opäť pripomenul už o dve minúty striedajúci Filo a Dubničania tak získavajú ďalšie dôležité body a preskakujú v tabuľke Slovan i svojho dnešného súpera.
Spartak Trnava - MŠK Žilina 4:1
Branky: 4. Hruška, 45. Kopúnek, 75. M. Tomčák, 83. M. Kožuch (z 11 m) - 36. Devátý
Pred skvelou diváckou návštevou, vo futbalovej atmosfére sa hral zaujímavý futbal, ktorý bol azda kvalitnejší, ako zbabraný zápas reprezentácie Slovenska pred pár dňami s Walesom. Spartakovci zatlačili hneď na začiatku obhajcovia titulu pred vlastnú šestnástku, z čoho pramenil i prvý gól, ktorý prišiel už v štvrtej minúte. Exžilinčan Barčík poslal presný center na Hrušku, a ten popod padajúceho Kuciaka dal na 1:0. Hostia sa sústredili na pozornú defenzívu a vyrážali do rýchlych brejkov. V 27. minúte otestoval brankára Kamescha delovkou spoza šestnástky Lietava. O necelých desať minút však Žilinčania poterstali chybu v obrane Trnavy, keď po centri Štyvara vyrovnával Devátý. O niekoľko sekńd napálil loptu hosťujúci Litava, iba do žrde. Trnava v samom závere prvého polčasu podarilo streliť gól "do šatňe", keď dokázal Kopačkovu strelu jemne tečovať Kopúnek a bolo 2:1.

Po zmene strán už Žilinčania Trnavu viac pritlačili na ich vlastnú polovicu. Hneď na začiazku druhého dejstva strieľal šikovne Štyvar, Kamesch však jeho strelu dokázal vytlačiť na roh. V 75. minúte bolo prakticky rozhodnuté, keď sa po hrubej chybe Kuciaka, ktorému lopta vypadla dostal k dorážke Tomčák a zvýšil na 3:1. V 78. minúte sa už črtal ďalší gól v žilinskej sieti, no Szorád zatiahol záchrannú brzdu a fauloval prenikajúceho Tomčáka za čo uvidel druhú žltú kartu a následne i červenú. V 83. minúte prišiel aj štvrtý vytúžený gól domácich, keď sa po faule na Tomčáka v pokutovom území pískal pokutový kop, ktorý bez problémov premenil Kopúnek.