Corgoň liga - súhrn 4. kola

05.08.2007, 10:39, aktualizováno 05.08.2007, 21:35
V 4. kole slovenskej najvyššej súťaže zbiera suverénne body Žilina, tentokrát si prehru odniesol Ružomberok. V derby zápase pred televíznymi kamerami ubránila Artmedia výsledok 2:1. Trnava zvládla svoj domáci zápas s Bystricou víťazne, podobne ako aj Trenčín, ktorý porazil Senec 2:1. Úlohu favorita potvrdila takisto Nitra, ktorá si poradila s Dubnicou.

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica   1:0
Branka:  4. Kožuch

Spartakovci začali v zápase proti Banskej Bystrici aktívnejšie. Úvodný tlak dokázal pretaviť do vedúceho gólu už v 4. minúte Kožuch, keď tiesnený Salátom otvoril skóre – 1:0. Po strelenom góle sa domáci uspokojili a hralo sa zväčša medzi šestnástkami. V 24. minúte dobre zahral priamy kop Doležaj, keď jeho pokusu chýbalo len veľmi málo. Aktívny Doležaj strieľal aj na konci prvého polčasu, no s jeho bombou si na nešťastie trnavských fanúšikov Zajac poradil.

V druhom dejstve pokračovalo dobýjanie brány hostí, ale viacerí hráči Spartaka buď nemierili presne, alebo ich vychytal gólman Zajac. Nepochodil Kožuch, no ani jeho spoluhráči Bernáth, či Barčík. Hostia taktiež neutíchli, aktívny bol najmä Fofana, no pohorel na dobre chytajúcom Kameschovi. Domáci napokon udržali tesný náskok, aj vďaka nedôraznemu útoku hostí.

AS Trenčín - FC Senec   2:1
Branky:  60. Mičenec (pen), 90. Hlohovský - 71. Kozár

Domáci Trenčín vedený trénerom McDonaldom neupustil ani v zápase proti Sencu od svojej ofenzívne ladenej taktiky. Hostia v prvom polčase bránili a do šancí sa dostávali iba minimálne. V 28. minúte strieľal tvrdo Kleščík, šance mali po hlavičkách aj Doubek s Horváthom, ale ani jeden z nich nepochodil. Po prvej 45-minutovke svietilo na svetelnej tabuli 0:0, najmä kvôli zlej koncovke domácich Trenčanov.

Po zmene strán sa začali k slovu dostávať aj hostia, ale šance Škrabára a Lukáča zostali nevyužité. Trenčania však naďalej diktovali tempo hry, no neujala sa ani akcia Doubeka, ani Hlohovského veľká šanca. V 60. minúte sa napokon Trenčania gólu dočkali, keď fauloval Hlohovského v pokutovom území Gabriš, a pokutový kop premenil Mičenec - 1:0. O jedenásť minút však už bolo 1:1, keď sa pekným volejom prezentoval Kozár. V 77. minúte už Trenčania zdvíhali ruky nad hlavu po góle Holohovského, no ten rozhodca pre ofsajd neuznal. V závere zápasu Trenčania dreli a za každú cenu chceli vyhrať, to sa im aj vyplatilo, keď v 90. minúte obišiel Hlohovský obrancu a strelou k žrdi rozhodol – 2:1.

MŠK Žilina - MFK Ružomberok   3:1
Branky:  20. Jež, 24. Jež, 76. Lietava - 37. Zošák

Žilinčania začali atraktívny zápas proti Ružomberku aktívnejšie, keď už v tretej minúte Devátý strieľal tesne vedľa ľavej žrde. Hostia o sebe dali vedieť v 17. minúte, keď skúšal šťastie Bakoš. V 20. minúte si diváci prvýkrát zakričali gól, keď po Breškovej prhrávke trafil volej fantasticky Jež – 1:0. O štyri minúty neskôr si Hajdúch ešte poradil s dobrým lobom Brešku, no po centri Leitnera na Ježa už nemal žiadnu šancu – 2:0. Hostia sa snažili streliť kontaktný gól, čo sa im podarilo v 37. minúte, Leitner nedokázal odvrátiť loptu a Zošákovi nerobilo žiaden problém znížiť – 2:1. O pár minút neskôr mohol Zošák vyrovnať, ale jeho pokus skončil tesne vedľa žilinskej svätyne.

Ako prví v druhom polčase zamestnali Žilinčania brankára Hajdúcha, keď pálil Breška. Ružomberok postupne prevzal iniciatívu, k čomu mu však svojimi nepresnosťami pomáhala domáca Žilina. V 59. minúte musel vyrážať Kuciak Kuckovu delovku na roh, a vzápätí vyrážal gólman domácich aj ďalšiu strelu, ktorú vyslal na bránu Sivčevič. Pokoj pre Žilinu zabezpečil v 76. minúte Lietava po presnej prihrávke Brešku – 3:1. Ku koncu už Žilinčania kontrolovali vývoj zápasu a získali ďalšie tri body.

ZŤS Dubnica - FC Nitra   0:2
Branky:  11. Gruber, 30. Gruber (pen.)

Nitrania nastupovali na zápas v Dubnici ako mierni favoriti po výsledkoch v doterajších kolách slovenskej najvyššej súťaže. Predpoklady začali hostia napĺňať už od jedenástej minúty, kedy sa presadil po rohovom kope Gruber – 0:1. Nitra hrala pozorne najmä v defenzíve cez ktorú sa útoky Dubnice nevedeli dostať. V 30. minúte strieľal parádne Hesek, ale len do brvna brány Dubnice, no k odrazenej lopte sa dostal Farkaš, ktorý bol v pokutovom území faulovaný, a následmý pokutový kop premenil sebavedome Gruber. O desať minút neskôr strieľal opäť pekne Hesek, ale pochvalu si zaslúžil aj bravúrny zákrok Perniša.

Po zmene strán sa snažili domáci tlačiť viac do útoku. V 46. minúte chýbalo Seyému veľmi málo aby dočiahol na loptu a usmernil ju do brány, a v 52. minúte hlavičkoval Obert vedľa. Nitre zachytal fantasticky aj Senecký, ktorý zmaril Dubnici viacero príležitostí za zmienku stojí zákrok proti Seyému. Nitra výsledok napokon ubránila a vezie si z Dubnice cenné tri body.

Artmedia Petržalka - Slovan Bratislava   2:1
Branky:  10. Obžera, 19. M. Ďurica - 2. Szabó

Derby zápas pred početnou diváckou kulisou začal lepšie hosťujúci Slovan, keď lopta po Szabóvom priamom kope skončila až za Kamenárom – 0:1. Belasí sa však netešili z náskoku dlho, o osem minút vyrovnával po presnej Kozákovej prihrávke z ľavej strany Obžera – 1:1. V 19. minúte už domáci viedli, keď Muchu prekonal bombou z priameho voľného kopu Ďurica. V 30. minúte prišlo v pokutovom území ku kontaktu medzi Masarykom a brankárom domácich Kamenárom, hlavný arbiter posúdil celú situáciu ako čistú, a neujali sa ani protesty viacerých hráčov Slovana. V závere prvého polčasu fauloval v strede ihriska úplne zbytočne Guedé a po druhej žltej karte musel ísť pod sprchy.

V druhom dejstve Slovan domácich zatlačil, ale jeho útočné akcie zachytávala sústredene hrajúca Artmedia. Najväčšiu šancu na vyrovnanie spálil po miekoľkých kľučkách najaktívnejší slovanista Slovák, ktorého vychytal Kamenár. V samom závere pobavil všetkých prítomných aj jeden fanúšik z belasého tábora, ktorý prebehol celým ihriskom, čím však viac pomohol hráčom Artmedie ako svojim. Artmedia si s desiatimi bojujúcimi mužmi napokon víťazstvo udržala.

FC Zlaté Moravce - MFK Košice   2:1
Branky:  82. Juska, 87. Klabal - 16. Bjedov

Zlaté Moravce po úspešnom prvom predkole pohára UEFA privítali na svojom štadióne mužstvo z Košíc. Už v siedmej minúte strieľal po priamom kope tesne vedľa Greguška. O pár minút neskôr hlavičkoval Číž po rohovom kope Ondrejku, no gólman Putnocký bol na mieste. Hostia z Košíc kopli loptu dopredu a hneď z toho bol gól, Šimko prihral zo strany Bjedovovi, a ten nedal domácemu brankárovi šancu – 0:1. Po polhodine hry poslal Greguška peknú loptu Ondrejkovi, ale ten so strelou príliš dlho čakal, až kým mu ju vypichli zadáci hostí. V 32. minúte hlavičkoval Bjedov do žrde domácej brány, lopta sa odrazila k Matičovi, no ten zo šiestich metrov nepochopiteľne prestrelil opustenú bránu.

V druhom dejstve sa sústredili východniari na defenzívu. V 66. minúte poslal Greguška po rohovom kope prihrávku na Juska, ale svojou strelou nemieril presne. O dvanásť minút neskôr netrafil loptu ideálne hlavou Číž. Domáci dokázali vyrovnať v 82. minúte, kedy Čížov pekný center usmernil zblízka do siete Číž – 1:1. Tri minúty pred koncom poslal ViOn do zaslúženého vedenia Klabal, po nechytateľnej hlavičke, a vybojoval tak pre nováčika ďalšie tri body.