Corgoň liga súhrn - 12. kolo

06.10.2007, 02:06, aktualizováno 07.10.2007, 18:49
V dvanástom kole najvyššej slovenskej súťaže stratila všetky body Nitra na ihrisku Banskej Bystrice, zaváhala taktiež Žilina, ktorá v Trenčíne iba remizovala. Na prvé miesto sa dostala Atmedia, keď zvíťazila v Zlatých Moravciach. Dubnica si poradila s bratislavským Slovanom, Ružomberok vezie z horúcej pôdy v Trnave cenný bod.
FC Senec - MFK Košice 1:1
Branky: 26. Kozár - 43. Kolbas
V predohrávke jedenásteho kola sa od úvodných minút hral bojovný futbal, ktorým sa prezentoval najmä posledný tím tabuľky domáci Senec. Domácim sa nasadenie od začiatku vyplatilo, keď v 26. minúte po prihrávke Papaja strelil vedúci gól Senčanov Kozár – 1:0. Po polhodine hry sa ozvali dovtedy neaktívny hostia, no po Novákovom centri nemieril hlavou presne Cicman. Tesne pred koncom prvého dejstva fauloval senecký Marcin prenikajúceho Jurča v pokutovom území, hlavný arbiter neváhal a odpískal pokutový kop, ktorý s istotou premenil Kolbas – 1:1.

Po zmene strán začali diktovali tempo hry už hostia, ale tí sa nevedeli presadiť ani v čistých gólových príležitostiach. Neskôr sa k slovu dostali opäť Seneckí futbalisti. V 71. minúte vyrazil dobrú strelu Nemčeku Putnocký s veľkou námahou na roh, podobne ako strelu Pinteho o pár minút neskôr. Gólmanovi Putnockému sa môžu spoluhráči poďakovať za vybojovaný bod, keď v závere zmaril čisté príležitosti na skórovanie Ujlakymu, Pinetmu a taktiež i Papajovi, po ktorých zostal stav nezmenený 1:1, a Senec nedokázal vyhrať už dvanásť zápasov.
více informací
Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:2
Branky: 24. Filipovič, 45. Tomčák - 36. Kukoľ, 69. Zošák (pen.)
Pred takmer siedmimi tisíckami divákov bol podľa očakávania domácich priaznivcov aktívnejši Spartak. Vytvoril si hneď v úvode územnú prevahu a v 12. minúte mohol po priamom kope do poloprázdnej brány skórovať Hanzel, on však trafil len Hajdúcha. Krátko nato si domáci chytali hlavu po druhýkrát, Ďuriš totiž vystrelil len do žrde. Po štyroch žltých kartách v krátkom slede sa dostal k slovu opäť Ďuriš, skvelý Hajdúch bol ale opäť na mieste. V 24. minúte nebezpečne strilal Filipovič, jeho lopta skončila tečovaná za čiarou. Zaslúžený gól strelili Spartakovci po následnom rohovom kope. Loptu vybojoval Doležaj, dostal sa k nej Filipovič a ten ju už bez problémov umiestnil do odkrytej brány. V 36. minúte Hrdina Sivčevičov priamy kop len vyrazil a Kúkoľ z dorážky vyrovnal. Keď sa už zdalo, že mužstvá odídu na polčas s remízou, vysunul Poljovka Tomčáka a ten skvelou strelou opäť posadil domácich na koňa.

58. minúta priniesla prvú vážnu možnosť v druhom polčase, kedy Sivčevič po prihrávke Sivu netrafil bránu domácich. O desať minút fauloval Poljovka Kucku a Zošák dokázal pokutový kop bez problémov premeniť. Gólový účet stretnutia sa tak napriek ďalšej snahe Trnavčanov uzavrel a domáci po druhý raz v rade doma len remizovali.
Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 1:0
Branky: 32. Saláta
Banská Bystrica po deviatich zápasoch bez víťazstva konečne zabrala. Stalo sa tak snáď v najneočakávnejšej možnej chvíli, proti dobre hrajúcej Nitre. Druhý zápas na lavičke Dukly pre Štefan Horného tak znamenal vytúžený úspech a snáď aj vzpruhu do ďalších zápasov. V prvej časti stretnutia to ale na víťazstvo Dukly vôbec nevyzeralo. Hra sa odohrávala v strede poľa takmer bez šancí a divákov takýto futbal uspokojiť nemohol. Grajciar vystrelil v 25. minúte tesne nad a naznačil tak, že miernu prevahu ak sa to tak vôbec dá nazvať mala v týchto chvíľach Nitra. V 32. minúte ale udrela z čista jasna Dukla. Herdovu dlhú loptu z vlastnej polovice zužitkoval Saláta a otvoril a zároveň tak aj uzavrel skóre v prospech domácich. O štyri minúty neskôr sa pokúsila odpovedať Nitra, priamy kop Hrnčára však Boroš chytil.

Hneď po prestávke Dukla skoro zvýšila, no Semanovu prihrávku zo štandardnej situácie po faule na Fofana Debnár na gól nevyužil. Jeho lopta totiž smerovala len tesne vedľa. V 53. minúte mohla Nitra vyrovnať. To by v bráne hostí ale nesmel stáť skvelý Boroš. Po Grajciarovom centri mal na hlave gól Gruber, Boroš perfektne zasiahol. V 60 minúte mal zase gól na hlave Fofana, jeho hlavička skončila na brvne. V nasledujúcich minútach sa hra vyrovnala a väčšia šanca sa zrodila až pred koncom zápasu v podaní Dukly. Strnad sa ale zoči voči pred brankárom nepresadil, čo však ale nič nezmenilo na víťazstve Dukly nad Nitrou 1:0.
AS Trenčín - MŠK Žilina 2:2
Branky: 30. Minarčík (pen.), 67. Cs. Horváth - 17. Breška, 60. Štyvar
Trenčania nastúpili na domáci zápas proti obhajcovi majstrovského titulu Žiline v základnej zostave až s piatimi obrancami, čo nasvedčovalo, že kormidelník McDonald naordinoval defenzívnejšiu taktiku. Po opatrnom úvode prišla v sedemnástej minúte prvá veľká šanca zápase, keď Breška napálil loptu do brvna, ktorá sa odrazila od jedného z Trenčanov za bránkovú čiaru – 0:1. Žilina sa z vedenia netešila dlho, keď po faule brankára Kucika na Kamenského odpískal rozhodca pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Minarčík – 1:1. O niekoľko minút strieľal nebezpečne Vladavič, na opačnej strane pohrozil z priameho kopu Horváth.

Žilina nastúpila do druhého polčasu aktívne, s cieľom streliť gól a vyhrať zápas proti predposlednému celku súťaže. Po hodine hry poslal Jež dobrú loptu do šestnástky, a Štyvarovi nerobilo žiaden problém strhnúť vedenie na stranu "šošonov" – 1:2. O sedem minút však vyrovnal peknou strelou z priameho kopu Horváth a vyrovnal. V ďalšom priebehu zápasu sa už nič zaujímavé neudialo, a preto sa Trenčín môže tešiť z cenného bodu.
ZŤS Dubnica - Slovan Bratislava 2:1
Branky: 77. Kuzma, 90+. M. Filo ml. - 56. Mojský
V prvom polčase sa hral defenzívny futbal, bez výraznejších príležitostí na oboch stranách. Za zmienku stoja akurát dobre strely Szaboá v 28. minúte kedy musel zasahovať domáci brankár Kopčan, a na opačnej strane zaujala strela Kišku, ktorú musel vytláčať gólman Mucha v bráne Slovana.

V druhom dejstve sa diváci dočkali aj gólov. V 56. minúte sa šikovne Slovák pohral s troma brániacimi hráčmi vystrelil, a odrazenú loptu poľahky dopravil do brány Mojský – 0:1. Belasí kontrolovali hru až do 77. minúty, keď len devätnásťročný mladík Kuzma sa výborne zorientoval v pokutovom území a strelou pod brvno nedal Muchovi žiadnu šancu. V 80. minúte nepomohol Slovanu ani Ibragimov, ktorý si za úmyselné udretie Adámika vyslúžil červenú kartu a výrazne oslabil svojich spoluhráčov. V nadstavenom čase sa dostal k lopte Filo a z otočky rozhodol o výhre Dubničanov – 2:1.
FC Zlaté Moravce - Artmedia Petržalka 1:3
Branky: 90. Černák (pen.) - 4. Ondrejka (vl.), 63. Halenár, 74. Halenár
V Zlatých Moravciach sa hral od začiatku dobrý futbal, keď sa obe mužstvá snažili viac útočiť a tvoriť ako betónovať. Už v 4. minúte sa favorit ujal vedenia, Kozákov center totiž nešťastne tečoval ponad Peškoviča Ondrejka. V nasledujúcich minútach strielal Černák a aktívny bol aj Pavlenda, ktorý najprv založil útok a krátko nato skúsil sám vystreliť. V 19. minúte pohrozil na druhej strane Halenár, no krátko nato boli veľmi blízko ku gólu Zlaté Moravce. Po Juskovej akcií Pavlenda zle hlavičkoval a loptu do brány neusmernil ani Černák. Po polhodine hry hlavičkoval Kuračka, odkrytú bránu hostí ale trafiť nedokázal. Kuriózna situáciasa odohrala v 45. minúte kedy zraneného rozhodcu Kačengu vystriedal Havrilla.

Po polčase sa domáci snažili vyrovnať, Pavlendov center ale Kozák odvrátil a o pár minút neskôr rozhodca po páde Žáka penaltu nezapískal. Po viac ako hodine hry sa po príležitostiach domácich dostal k lopte Halenár a zvýšil na 0:2. O ďalších desať minút opäť po prihrávke Kozáka upravil na 3:0 prebudený kanonier hostí Juraj Halenár. Domáci sa aj po tomto góle ešte pokúšali zmeniť skóre zápasu, no strely Gregušku a ani následná dorážka Kuračku po jednej z nich do siete neprešli. V nadstavenom case aspoň znížil z penalty Černák a strelil tak zaslúžený čestný gól Zlatých Moraviec.