Corgoň liga - souhrn 6. kola

18.08.2012, 17:58, aktualizováno 19.08.2012, 21:08
Žilina se doma rozešla smírně s Ružomberokem a po nedělní dohrávce tedy kouká na záda Slovanu, který nezaváhal proti Senici. Včera Banská Bystrica vyhrála v Myjavě, Prešov doma porazil Nitru, Košice si poradily se Zlatými Moravcemi. V mizérii pokračuje Trnava, tentokráte si na ní smlsl Trenčín...

Slovan Bratislava - FK Senica 1:0

19.08.2012 19:00

Góly: 39. Kristián Kolčák

Šieste kolo Corgoň ligy uzavrel nedeľný minišláger Slovan Bratislava - Senica. Slovan drží pod vedením Samuela Slováka víťaznú sériu, keďže tentokrát zdolal najtesnejším rozdielom Senicu, ktorá však nebola ľahkým súperom, ale vďaka jej nepremeneným šanciam nemá napokon ani bod.

Slovan bol od úvodných minút aktívnejší ako Senica. Belasí niekoľkokrát strieľali na bránu Švengera, ale ani jeden z pokusov neskončil v sieti. V 14. minúte posielal Wijlaars center do pokutového územia, ale pred Blackburnom skvele zasiahol Putnocký. V 18. minúte Milinković krásne vysunul Šeba, ktorý síce prekonal Švengera, ale gól skúseného zakončovateľa nebol uznaný pre ofsajd. V 34. minúte sa po rohovom kope odrazila lopta k Hlohovskému, ktorého následný projektil tesne minul pravú žrď Švengerovej bránky. O päť minút neskôr sa Slovan dočkal gólu. Po rohovom kope najvyššie vyskočil Kolčák, ktorého krásna hlavička skončila za chrbátom gólmana Senice - 1:0. Domácich futbalistov, ktorí mimochodom nastúpili v nových bielo-belasých dresoch, tento strelený gól očividne nakopol a naďalej si vytvárali akcie. V závere prvého polčasu sa diváci opäť zbytočne tešili z gólu, keďže už druhýkrát nebol presný zásah uznaný Filipovi Šebovi pre postavenie mimo hry. Polčas sa tak skončil pomerom 1:0.

Po zmene strán sa hra presunula aj pred bránu hostí. Prvú vážnejšiu akciu však mali domáci, keď Bagayokov dobrý center nedokázali zúžitkovať ani Hlohovský, Szarka či Šebo, ktorý sa núkali v čase, keď mohli strieľať. V 54. minúte sa hlavičkoval po centrovanej lopte Masaryk, ale Putnocký si dal pozor. O päť minút neskôr opäť hrozili hostia. Pavol Masaryk sa krásne presadil cez troch protihráčov, našiel v ideálnej pozícii Blackburna, ktorý ale zahodil vyloženú šancu na vyrovnanie. Onedlho mala Senica opäť veľkú šancu. Blackburn krásnou nahrávkou vysunul Diviša, ktorý ale zahodil nemožné a prekopol bránu Slovana. V 65. minúte na druhej strane nacentroval Hlohovský na hlavu Peltiera, ale zakončenie striedajúceho hráča nebolo presné. O päť minút neskôr strieľal aktívny Hlohovský, ale Švenger si s jeho pokusom poradil. V 80. minúte nepríjemne vystrelil domáci pravý obranca Bagayoko, ale Švenger jeho pokus zneškodnil. O tri minúty neskôr sa v dobrej pozícii ocitol Kopúnek, ale Švenger opäť podržal svoj tím. Senica sa snažila v závere o vyrovnávajúci gól, ten sa jej však nepodarilo streliť. Slovan tak získal dôležité tri body a dostáva sa tak priebežne po šiestom kole do čela tabuľky.

Spartak Trnava - AS Trenčín 0:3

18.08.2012 19:30

Góly: 16. Jakub Holúbek, 29. Samuel Štefánik, 87. David Depetris

V 6. kole Corgoň ligy hostila Trnava na domácej pôde Trenčín. Spartak sa chcel po sérii neúspešných výsledkov konečne rozbehnúť troma bodmi, ale Trenčín pripravil červeno-čiernym nepríjemné prekvapenie. Po peknej hre zverencov Adriána Guľu sa v Trnave zrodila výhra AS rozdielom triedy 3:0. Trnava sa tak ocitá prekvapujúco na úplnom dne tabuľky, čo čakal asi málokto.

Prvá vážnejšia akcia v zápase sa udiala v 11. minúte, kedy Karhan oblúčikom uvoľnil Tomačeka, ktorého následná strela bola zneškodnená ľavou nohou Volešáka. V 16. minúte sa hostia nečakane ujali vedenia, keďže sa po ďalekonosnej strele Holúbka zatrepotala lopta v sieti brány Rašku - 0:1. V 20. minúte sa po zahranom priamom kope hlavou presadil Nikolič, ale nová posila Trnavy netrafila bránu. V 29. minúte hostia zvýšili svoje vedenie, keďže po zaváhaní Janečku skóroval Štefánik - 0:2. Trenčín tento gól skutočne nabudil a v ďalších minútach si hral svoju hru a bol lepším tímom. Trnava sa naopak nevedela dostať z krízy a hrala oveľa slabšie napriek podpore verných fanúškov. V závere ešte vystrelil Sabo, ale jeho pokus nenarobil Volešákovi problémy. Prvý polčas sa tak skončil víťazstvom hostí 2:0, ktorí sa v Trnave priam bavia futbalom.

Trnava nastúpila do druhého polčasu s jasným cieľom: dostať zápas do svojich rúk. Spartak sa však napriek veľkej snahe nevedel presadiť pred Volešákom. V 48. minúte sa rútil na Volešáka v nájazde Tomaček, ale ten nevyužil svoje kanonierske schopnosti a nedokázal obstreliť brankára Trenčína. V 59. minúte rovnaký hráč vystrelil na Volešáka, ale domáci hráč s číslom 12 na chrbte určite nebol spokojný so svojou strelou. V 62. minúte mohli Trenčania poistiť svoje víťazstvo: Holúbek sa uvoľnil, vysrelil z hranice šestnástky a jeho pokus opečiatkoval brvno. Onedlho vystrelil hosťujúci Godál, ale jeho pokus zblízka nebol presný. V 74. minúte vystrelil po niekoľkýkrát aktívny hosťujúci záložník Jakub Holúbek, ale jeho strela tesne minula svoj cieľ. Následne mohol znížiť zblízka vo vyloženej pozícii Schranz, ale nastrelil len ľavú žrď. V 82. minúte zvonila ľavá žrď aj na druhej strane, keď vystrelil najlepší kanonier ligy David Depetris. V 87. minúte sa však argentínsky kanonier nezaprel, a strelil aj svoj siedmy gól v tejto sezóne. Po centri Čogleya nedal Raškovi šancu na zákrok - 0:3. Trenčín do posledného hvizdu arbitra Samotného držal loptu a postrážil si trojgólové vedenie, ktoré pred zápasom čakal asi málokto.

Tatran Prešov - FC Nitra 1:0

18.08.2012 17:30

Góly: 40. Miloš Šimončič (vl.)

V 6. kole Corgoň ligy bol na programe aj duel Prešov - Nitra. V menej zaujímavom stretnutí sa zrodila výhra Prešova 1:0, ktorý tak vyhral aj svoj tretí domáci zápas.

Zápas sa hral od úvodu len medzi šestnástkami, a čo je horšie, v kombináciách bolo plno nepresností. Prvý vážnejší moment prišiel až v 23. minúte, kedy strela hosťujúceho Šimončiča letela tesne vedľa pravej šibenice Divišovej brány. V 31. minúte boli diváci svedkami prvej strely na bránu v zápase. Martin Chudý však poľahky zneškodnil Poliačkov priamy kop. V 36. minúte pohrozil po centri nepríjemnou hlavičkou Kolmokov, ale Jakub Diviš loptu bez problémov kryl. Domáci priaznivci si zakričali gól v 39. minúte. Strieľaný center Adama si nešťastne poslal do vlastnej siete Šimončič - 1:0. Do konca polčasu sa už len dohrávalo, prvý polčas sa tak skončil pomerom 1:0 v prospech Tatranu.

Domáci boli spočiatku v druhom polčase menšiu prevahu, ale Nitra mala predsa šancu na skórovanie skôr. V 54. minúte nepríjemne vystrelil z 25 m Soumah, ale Diviš jeho pokus zlikvidoval. Postupom času sa hra presunula do stredu poľa, v ktorom sa hral bojovný futbal, plný nedovolených zákrokov. V 77. minúte mali domáci sľubnú šancu, ale Marcinove zakončenie po centri Petráša bravúrne zlikvidoval Chudý. O päť minút neskôr zakončoval po dobrom centri aj domáci Kostadinov, ale jeho hlavička nenašla svoj cieľ. V závere si Nitra vytvorila prevahu a takmer sa dočkala vyrovnania. V nadstavenom čase najprv Moravčíkova tvrdá strela tesne minula ľavú žrď a neskôr po dobrej akcii trafil Soumah bočnú sieť. Prešov si tak ubránil najtesnejšie víťazstvo 1:0, a vyhral tak aj svoj tretí domáci zápas, tentokrát proti Nitre, ktorá bola v posledných zápasoch skvele rozbehnutá.

MFK Košice - FC Zlaté Moravce 2:1

Góly: 61. Dávid Škutka, 63. Peter Šinglár - 77. Ľubomír Bernáth

Košice hostili v 6. kole Corgoň ligy Zlaté Moravce. Zverencom Jána Kozáka sa podarilo opäť na domácej pôde zabodovať, keďže porazili ViOn pomerom 2:1. Týmto víťazstvom sa vraňare posunuli až na 4. priečku, čo je na pomery v MFK skvelé umiestnenie.

Zápas začal veľmi svižne, už v 3. minúte sa zrodila vyložená šanca pre domácich. Škutka sa rútil na Kuciaka, ale jeho následnú strelu zastavila až žrď. O šesť minút neskôr posielal nebezpečný center Novák na Škutku, Kuciak však dobrým vybehnutím zabránil jeho nebezpečenstvu. V 11. minúte dobre napriahol hosťujúci Lukáš Janič, ale Tofiloski loptu vyrazil na rohový kop. Košice mali v ďalších minútach prevahu, hostia sa na ihrisku iba oťukávali a zaujali akurát kombinovaním. V 21. minúte sa znovu opakovala spolupráca Novák - Škutka, keď skúsený útočník poslal na Škutku dobrý center, ale ten mieril druhýkrát do žrde. Po polhodine hry vyskúšal Kuciaka dobrou strelou Novák, ale gólman hostí loptu vyrazil na rohový kop. V závere polčasu sa Novák opäť dostal do šance, ale v dobrej pozícii mieril nad. Prvý polčas sa skončil bezgólovou remízou, aj keď boli Košice oveľa lepšie ako súper zo Zlatých Moraviec.

V druhom polčase sa odohrával rovnaký scenár ako v tom prvom. Košice mali stále nad domácimi prevahu, ale nedokázali sa pred bránou Kuciaka presadiť. Po hodine hry sa však Košice prebrali a dostali sa aj do vedenia. Po niekoľkých centroch na Škutku tentokrát zakončovateľ MFK nezlyhal, keďže presnou hlavičkou poslal loptu za chrbát Kuciaka - 1:0. Už o dve minúty neskôr hostí zaskočil aj druhý inkasovaný gól. Po nevydarenej akcii hostí sa k lopte dostali Košičania a strane domácich sa akcia dokonca skončila presným zásahom Šinglára - 2:0. Košice tento gól zjavne nabudil, ale postupne sa hra presúvala do stredu poľa. Hostia sa v 77. minúte dali do ofenzívy a padol z toho kontaktný gól! Bernáth skvelým zakončením po skvelom centri nedal Tofiloskému šancu na zákrok - 2:1. Hostia sa snažili v závere vyrovnať, ale to sa im proti dobre zorganizovanej obrane Košíc už nepodarilo.

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 0:0

Góly: -

V 6. kole bol na programe aj priamy súboj o prvé miesto v Corgoň lige. Stredoslovenské derby Žilina - Ružomberok sa však napokon skončilo bez gólov.

Žilina bola od úvodu stretnutia aktívnejšia ako Ružomberok. V 7. minúte si MŠK vypracoval krásnu akciu po osi Majtán - Paur - Pich, ktorú posledný menovaný nezakončil podľa svojich predstáv. Prvú strelu na bránu v zápase vyslal v 10. minúte z uhla Pich, ale jeho pokus Zicha nezaskočil. O dve minúty neskôr urobil Zich veľkú chybu, pri odkope mieril na protihráča a Pich ho takmer aj prehodil, ale napokon z toho gól nebol. Ružomberok bol do týchto chvíľ veľmi neaktívny a hráči sa na ihrisku akoby hľadali. V 18. minúte nacentroval domáci Angelovič presne na Picha, ktorého následné zakončenie nemalo potrebnú silu, aby prekvapilo Zicha. V 21. minúte si vytvorili šošoni opäť sľubnú akciu, keď po centri aktívneho Picha zakončoval Guima, ale ani ten nestrieľal podľa svojich predstáv. Hra sa v ďalších minútach viac presunula do stredu poľa, kde sa mužstvá snažili o kombináciu. Ďalšia vážnejšia akcia prišla až v 37. minúte, kedy Paur po krásnom centri Angeloviča z ľavej strany poslal hlavičkou loptu tesne mimo brány. V 43. minúte sa dobrým centrom opäť prezentoval domáci Stanislav Angelovič, ale k zakončeniu chýbalo Paurovi len niekoľko decimetrovl. Po polčasovom hvizde hlavného arbitra išli mužstvá do šatne za bezgólového stavu.

Úvod druhého polčasu znovu aktívnejšie začala Žilina, tá sa však nedokázala presadiť proti pevnej defenzíve hostí. Hráči spod Dubňa predovšetkým málo strieľali a často si akcie zbytočne prekombinovali. V 62. minúte vystrelil domáci Káčer, ktorého stečovaná strela takmer skončila za chrbátom Zicha. V 70. minúte sa na druhej strane zastreľoval Bruno Guima, ale ani on nedokázal presne zakončiť. V 75. minúte sa za obranu domácich dostal Serečin, ale ten bol onedlho čistým spôsobom zbavený lopty s pomocou Mabouku, ktorý predviedol skvelý obranný zákrok. Žilina sa v závere snažila o rozhodujúci gól, ale defenzívna hra Ružomberka priniesla Liptákom aspoň bod po bezgólovej remíze.

Spartak Myjava - Dukla Banská Bystrica 0:1

18.08.2012 16:00

Góly: 83. Michal Pančík

V 6. kole Corgoň ligy hostil myjavský nováčik Banskú Bystricu. Myjavčania sa chceli v tomto zápase konečne presadiť troma bodmi, no napokon nezískali opäť ani jeden. Michal Pančík v závere zápasu strelil jediný gól stretnutia a urobil si tak krásny darček k 30. narodeninám, ktoré práve dnes oslavuje.

Myjava bola od úvodu o niečo aktívnejším mužstvom. Už v 5. minúte mohol Spartak poslať do vedenia Marček, ale jeho krásnu strelu z hranice šestnástky Boroš zneškodnil. Tesne po štvrťhodine hry prvýkrát pohrozili aj hostia, ale ďalekonosná strela Hučka nenašla svoj cieľ. V 28. minúte sa dožadovali domáci fanúškovia penalty, keďže bol na hranici šestnástky faulovaný Kuračka, ale píšťalka hlavného rozhodcu Vnuka ostala nemá. Onedlho znovu pohrozila Myjava: po rohovom kope Kuračku sa dostal k zakončeniu Častulín, ale Boroš bravúrne zasiahol. Myjava si vytvárala tlak a v 43. minúte mala hneď niekoľko gólových príležitostí. Najprv umiestnený priamy kop Petra Kuračku skvele vyrazil Boroš, ktorý sa podržal svoje mužstvo aj po následnej rybičke Černáčka, ktorá si pýtala gól. Do konca prvého polčasu sa nič vážne neudialo a preto sa skončil bezgólou remízou. Myjava bola v prvej polovici hry lepšia ako banskobystrický súper, ale gól z niekoľkých sľubných šancí nedokázala streliť.

Druhý polčas začala lepšie hrať aj Banská Bystrica, ktorá nebola v prvej polovici hry až taká aktívna. Hralo sa však prevažne v strede poľa, kde sa okrem kombinovania najviac kúskovala hra, keďže sa priveľa faulovalo. V 61. minúte prihral Sládek do tesnej uličky Šebekovi, ktorý z uhla namieril iba na Boroša. Postupom času hra stratila svoje dobré tempo z prvého polčasu a hralo sa iba medzi šestnástkami. V 81. minúte nebezpečne vystrelil domáci Peter Sládek, ale jeho pokus nebol presný. Hostia v 83. minúte strelili vedúci gól z vydareného brejku. Akciu krásne vyrobil Augustín, ktorý dobrou nahrávkou našiel Pančíka a ten už nemal problém prekonať Solničku - 0:1. Myjavu tento gól veľmi zaskočil, keďže bola doteraz aktívnejším mužstvom, ale zároveň bojovala do konca aspoň o bod. V úplnom závere sa nakopnutá lopta dostala k Sládkovi, ktorý osamotený vystrelil vysoko nad Borošovu bránku. Banská Bystrica si tak pripísala dôležité tri body, ktoré ju vrátili na čelo tabuľky. Myjava bola síce aktívnejšia, ale doplatila na svoju neskúsenosť a prehrala 0:1, čo ju stále drži na poslednej priečke Corgoň ligy.