Corgoň liga souhrn - 33. kolo

31.05.2008, 19:29
Aktuality
S letošním ročníkem nejvyšší slovenské soutěže se nejlépe rozloučili fotbalisté stříbrné Žiliny, díky dvěma střelcům vyhráli ve Zlatých Moravcích 6:1. Nezaváhala ani mistrovská Artmedia, která uspěla v Dubnici. Také prestižní duel a šlágr kola Trnava - Slovan vyzněl lépe pro hosty.

FC Senec - MFK Ružomberok 2:2

31.05.2008 17:30

Góly: 22. Gaucho, 24. Jurč (vl.) - 4. (pen.) a 45. M. Bakoš

Senec sa nedokázal rozlúčiť s pôsobením v najvyššej súťaži výhrou, v zápase s Ružomberkom sa body delili.

Hostia sa rýchlo ujali vedenie, keď už v 4. minúte nariadil rozhodca po faule Rzeszota na Kúkoľa pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Bakoš a otvoril skóre zápasu. V 16. minúte prišla ďalšia rana pre senecký tím. Drahno fauloval prenikajúceho Števka a videl červenú kartu. Senec však tieto dva momenty nezlomili a už v 22. minúte bol stav zápasu vyrovnaný. Hajdúch nedokázal udržať loptu v rukách a Gaucho sa už nemýlil. O dve minúty neskôr už Senec dokonca viedol! Po rohovom kope si loptu do vlastnej siete zrazil Jurč. Tesne pred odchodom do kabín padol ešte jeden gól, Ružomberku sa opäť zásluhou Bakoša podarilo vyrovnať na 2:2.

V druhom polčase sa oba tímy zamerali hlavne na defenzívnu činnosť a hral sa pomerne nezáživný medzišestnástkový futbal, šancí sa rodilo pomenej. Za hostí mali šance Bakoš so Števkom, avšak Rzeszoto bol pozorný. Výhru mohol na stranu hostí zvrátiť aj Božok, avšak z bránkovej čiary vykopával jeho strelu Sľuka. Na záver sa ešte do dvoch šancí dostali domáci, najskôr Gaucho mieril vedľa a potom Volf nebezpečne z krídla centroval do šestnástky, na jeho loptu si však nikto nenabehol. Senec tak zakončil sezónu na 10. mieste s 28 bodmi, Ružomberok na 7. so 44 bodmi.

Více informací k zápasu

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 0:1

Góly: 67. Slovák

108. derby medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava sa tentoraz odohralo vďaka dobrej organizácií bez vážnejších incidentov a tri body si v žičlivej atmosfére tentoraz pripísali Slovanisti.

Prvú veľkú príležitosť si v 4. minúte vytvorili domáci. Hruška mal gól doslova na kopačke, strelu však zblokoval na roh Janek. Z následnej štandardnej situácie sa dostal k strele Ďuriš, jeho prízemnú loptu ale Rodinger zlikvidoval. Slovan mohol skórovať najmä po chybách v trnavskej defenzíve, no chyby Cíferského či Rybánskeho potrestané neboli.

19. minúta priniesla pokutový kop v prospech domácej Trnavy. Dobrotka fauloval Kožucha, no penaltu kopol Hruška zle a Rodinger loptu vyrazil. Po viacerých obojstranných pokusoch, ktoré ale neboli dotiahnuté do konca mohol z gólovej šance streliť gól Černák. Záložník Slovana ale sám pred Rybánskym zlyhal a trafil len gólmana hostí. Po strele Meszároša, ktorú Rybánsky zneškodnil mohol otvoriť skóre opäť Černák, smolu v zakončovaní ale neprelomil ani v 42. minúte.

Po prestávke sa obe mužstvá dlho nedokázali presadiť a tak sa v úvodných minútach druhého polčasu žiadna zaujímavá akcia nezrodila. Po pokusoch Kopúnka a Sedláka sa však po viac ako hodine hry dostal k slovu kapitán belasých Samuel Slovák.

Ten sa v 67. minúte zmocnil lopty, po ľavej strane sa dostal cez troch obrancov domácich a bez problémov prekonal aj Rybánskeho. Kapitán Slovana tak rozhodol o osude celého duelu, pretože po prvom a ako sa neskôr ukázalo aj poslednom góle stretnutia útočila takmer výhradne Trnava. V 76. minúte strieľal z priameho kopu Barčík, jeho technický pokus ale Rodinger vyškriabal na roh. O šesť minút neskôr spálil najväčšiu šancu celého zápasu Ďuriš, ktorý zhruba z desiatich metrov prekonal Rodingera, no lopta tesne minula aj pravú žrď.

Ďalšie šance Trnavy na vyrovnanie prišli až v nadstavenom čase, no Jakubička a ani Barčík Rodingera neprekonali a tak sa z víťazstva na horúcej pôde v Trnave tešil bratislavský Slovan

MFK Dubnica - Artmedia Petržalka 0:2

Góly: 64. Cleber, 67. Kozák

Majstri Slovenska, petržalská Artmedia, nevypustila ani posledný zápas v sezóne a na pôde Dubnice zaznamenala plný bodový zisk.

Keďže v zápase už v podstate o nič nešlo, oba tímy hrali veľmi uvoľnene. Prvý náznak šance sa objavil v 15. minúte, Petržalčan Kozák však Urbánkovu prihrávku nedočiahol. Zhruba o ďalších 5 minút predviedol pekný zákrok dubnický brankár Igaz, ktorý chytil šancu Pospěchovi. Český hrotový útočník Artmedie Pospěch sa dostal aj do ďalšej šance, jeho hlavička ale mierila nad brvno. V 29. minúte si brankár Igaz pripísal na svoje konto ďalší skvelý zákrok, keď vyrazil Fodrekovu strelu, dobiehajúci Cleber sa už k dorážke nedostal. V 35. minúte zazvonila konštrukcia Igazovej brány, rozozvučal ju obranca Burák. V závere prvého dejstva sa pekným streleckým pokusom z diaľky prezentoval domáci Bruško, jeho strelu ale Kamenár zneškodnil. Po 45 minútach bol teda stav 0:0.

V druhom polčase ale Artmedia dokázal strhnúť tri body na svoju stranu. V rozpätí štyroch minút, od 64. do 67., dala Artmedia dva góly a o víťazovi zápasu bolo prakticky rozhodnuté. Prvý gól Petržalky zaznamenal Cleber po Kozákovej prihrávke a druhý dal už sám kapitán Artmedie Kozák.

Tréner Dubnice Juraj Bútora: "Chceli sme Petržalku potrápiť, ale nemali sme výkonnostne nárok. Petržalka neprehrala celú jar a zaslúžene získala body aj u nás. Chceli sme, aby zopár našich hráčov vedelo, o čom je to hrať v lige." Tréner Artmedie Vladimír Weiss: "Som rád, že sme vyhrali na pôde súpera. Kvalita bola na našej strane. Kolektívny kombinačný výkon nás priviedol k peknej bodke za veľmi úspešnou sezónou."

FC Zlaté Moravce - MŠK Žilina 1:6

Góly: 16. Hözl - 5., 37. a 54. Adauto, 9., 23. a 82. Vladavič

Žilina sa rozlúčila so sezónou 2007/08 vo veľkom štýle, keď Zlaté Moravce na ich pôde deklasovala 6:1 a dvaja jej hráči zaznamenali hetrik.

Druhý tím tabuľky sa vedenia ujal už v 5. minúte zásluhou Adauta, ktorý z uhla prekonal zlatomoraveckého brankára Brezinu. V 9. minúte už bolo 2:0 pre Žilinu, Ďurica uvoľnil Vladaviča a ten nádhernou strelou zvýšil náskok svojho tímu. V 16. minúte dokázal domáci tím pretrhnúť svoju dlhú sériu bez skórovaného gólu. Hözl sa dostal až ku Kuciakovi a strelou z krátkej vzdialenosti znížil na 1:2. Už o dve minúty mohol Hözl dokonca vyrovnať, Kuciak ale jeho streluv vyrazil. V 23. minúte mal Hözl opäť gól na kopačke, opäť však zasahoval Kuciak. Hneď z následného protiútoku Žilina zásluhou Vladaviča zvýšila už na 3:1. V 34. minúte mal ViOn obrovskú šancu vrátiť sa späť do zápasu. Pečálka v šestnástke fauloval Jusku, s Greguškovou jedenástkou si ale Kuciak poradil. V 37. minúte zavŕšil po Štyvarovej prihrávke Adauto strelou do prázdnej brány prvopolčasový strelecký účet.

O zaujímavý moment sa postaral domáci tréner Ján Rosinský, ktorý poslal do druhého polčasu hneď troch nových hráčov a už v 46. minúte tak mal vyčerpané všetky možnosti striedania. Zlatým Moravciam však tento krok nepomohol. V 54. minúte zaznamenal hetrikový gól Adauto – 1:5. O pár minút neskôr sa do šance dostal Štyvar, Brezina si však s jeho pokusom poradil. V 70. minúte mohli Zlaté Moravce zásluhou Číža aspoň zmierniť svoju vysokú prehru, zlatomoravecký obranca ale nedokázal prekonať Kuciaka ani z dvoch metrov. V 77. minúte mal opäť šancu žilinský Štyvar, ale po Vladavičovom centri hlavičkoval iba do brvna Brezinovej brány. V 82. minúte zaznamenal druhý žilinský hráč svoj hetrikový gól, po krásnej kombinačnej akcii zyšoval Vladavič už na 6:1. Tesne pred koncom stretnutia mal ViOn opäť šancu na zmiernenie vysokej prehry, Tóth ale trafil iba brvno Kuciakovej brány.

FC Nitra - AS Trenčín 3:0

Góly: 25. a 90. Grajciar, 20. Semeník

V Nitre sa s najvyššou súťažou lúčil vypadávajúci Trenčín, s ktorým si Nitrania poradili podľa očakávania bez väčších problémov. S Nitrou sa zase lúči úspešný český tréner Pavel Hapal.

Prvý raz sa k ohrozeniu súperovej brány dostali domáci vďaka Slobodovi, ktorý sa však v dobrej pozícií ešte snažil prihrať spoluhráčovi, no jeho úmysel brankár Rožník vystihol. V nasledujúcich minútach si vytvorila Nitra sériu rohových kopov a ten z poradovým číslom štyri priniesol v 20. minúte prvý gól stretnutia. Loptu odcentroval na Semeníka Gruber a skúsený kanonier otvoril skóre.

Nitrania v ofenzívnom futbale pokračovali aj naďalej a o päť minút neskôr sa tešili domáci aj po druhý raz. Strelec prvého gólu Semeník poslal do pokutového územia Kostolániho, ten prihral osamotenému Gruberovi, ktorý peknú akciu zakončil druhým gólom stretnutia.

Aj napriek dvojgólovému náskoku naďalej útočili domáci a v 33. minúte mohol Semeník pridať tretí gól stretnutia, zoči voči brankárovi hostí ale vybojoval iba siedmy rohový kop. Do polčasu mohli Trenčania ešte znížiť vďaka Sluijterovi v 44. minúte, v samostatnom úniku ale vystrelil len tesne vedľa Tujvelovej brány.

Po počiatočnom nástupe Nitry v druhom polčase tempo hry postupom času upadlo a vzruch priniesla až 61. minúta, kedy loptu po Gergelovej strele nezasunul do brány Chanti. V 72. minúte mohol na druhej strane zvýšiť Kostoláni, center Čemana ale za chrbát Rožníka neposlal. Krátko nato bol za druhú žltú kartu vylúčený Baez a tak dohrávali Trenčania zápas s desiatimi hráčmi.

Pod Zoborom bolo už každému jasné, že víťazstvo domáca Nitra len tak ľahko nepustí. Trenčania sa s desiatimi hráčmi do útočenia veľmi nepúšťali a tak domáci ešte v 90. minúte zvýšili vďaka Grajciarovej strele a následnom teči hosťujúceho obrancu Jakúbeka do vlastnej siete.

Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 3:0

Góly: 51. a 67. Uškovič, 70. Hučko

Banská Bystrica sa s ligou rozlúčila na vlastnom štadióne vo veľkom štýle. Domáci si vďaka trom gólom v druhom polčase hravo poradili s Košicami a potvrdili tak výrazné jarné zlepšenie.

Hneď v úvode mohol ale najlepší strelec ligy otvoriť skóre. Ján Novák sa rútil na Zajaca v bráne domácich, no ten jeho strelu parádne vyrazil. Na druhej strane zase ohrozil Košičanov dvakrát po centrovanej lopte Ďuriš, no center Hučka a ani Kotrysa v bráne neskončil. V 18. minúte boli vo veľkej šanci opäť Košičania, Kolbasovu prízemnú strelu ale Zajac opäť perfektne chytil. V nasledujúcich minútach bola hra vyrovnaná, šance si snažili vytvoriť obe strany, za Košice ale ohrozil Vojakov iba Kolbas a na druhej strane zaujala strela Pečovského z 30. metrov, ktorú Putnocký vyrazil spod brvna.

V druhom polčase sa začalo strelecky dariť domácej Dukle, ktorá strelila prvý gól už šesť minút po prestávke. Center Gajdoša z pravej strany preletel ponad Putnockého až k Uškovičovi, ktorý loptu poslal zblízka hlavou do siete. Po góle sa hralo na Štadióne SNP bez vzruchu na oboch stranách, ďalšia zaujímavá akcia prišla vďaka domácim až v 67. minúte a skončila opäť gólom. K lopte sa dostal opäť Gajdoš, z pravej strany nacentroval na Uškoviča a ten ako cez kopirák strelil druhý gól stretnutia.

Tri minúty nato padol na Štiavničkách aj tretí gól a rovnako do siete Košíc. Pančík poslal z rohového kopu loptu k Hučkovi, ktorý ju hlavou efektne a presne poslal za chrbát Putnockého. V zvyšnom čase sa pokúšali Košičania znížiť nákok domácich, no bez výraznejšieho efektu. Vo väčšej šanci sa ocitol iba Ďuriš po centri Kulíka, štvrtý "hlavičkový" gól ale domáci už nepridali a tak svietil na tabuli po 90. minútach stav 3:0.