Corgoň liga - souhrn 29. kola

04.05.2013, 18:57, aktualizováno 05.05.2013, 20:52
Slovan utrpěl debakl v Trenčíně a ještě si bude muset počkat na mistrovskou korunovaci. O senzaci se postarala Myjava, když vyhrála o tři branky na půdě druhé Senice. Prešov uhrál v Banské Bystrici bezbrankovou remízu a odskočil poslední Trnavě, která nestačila v Ružomberoku...

AS Trenčín - Slovan Bratislava 4:1

05.05.2013 19:00

Góly: 7. William, 9. Jakub Holúbek, 48. William, 54. František Kubík - 77. Nicolas Gorosito

Trenčín fantasticky zvládol zápas proti lídrovi tabuľky, ktorého zdolal vysoko 4:1. Slovan si po dnešnom nepriaznivom výsledku ešte musí počkať na majstrovské oslavy.

Slovan síce začal trošku aktívnejšie, no Trenčín strelil úvodný gól už v siedmej minúte. Po Holúbkovom pase sa do šance dostal William, ktorý prízemnou strelou obstrelil Putnockého - 1:0. Druhý gól Trenčanov prišiel už o necelé dve minúty. Slovanisti po neodpískanom pokutovom kope po faule Bagayoka stratili koncentráciu, čo AS skvele využili. Lopta sa pri rohu malého vápna dostala k Holúbkovi, ktorý presnou strelou zvýšil náskok domácich - 2:0. Slovan tieto dva rýchle góly pochopiteľne veľmi zaskočili, Trenčín bol naopak vo veľkej pohode. V 23. minúte mohol na rozdiel triedy zvýšiť Kubík, no útočník AS nedokázal prekonať Putnockého. Po polhodine hry si domáci futbalisti nerozumeli v rozohrávke, čo mohol potrestať Peltier. Rýchly útočník Slovana sa však ulakomil a jeho individuálna akcia napokon stroskotala na Volešákovi, ktorý s prehľadom čítal hru. V 34. minúte bol na konci krásnej akcie domácich Štefánik, ktorého prudký pokus minul bránu. V závere prvého polčasu sa už nič vážne neudialo, Trenčín teda po prvej polovici hry viedol 2:0.

Trenčín vstúpil aktívne aj do druhého polčasu a tretí gól strelil už v 48. minúte. Po Bagayokovej strate lopty nasledovala rýchla akcia Trenčanov, a po peknom centri Kubíka zvýšil William - 3:0. Klub z Považia hral s obrovskou chuťou a štvrtý gól padol už o sedem minút neskôr. Postaral sa oň František Kubík, ktorý v "samostatnom nájazde" veľmi pekným spôsobom prekonal bezmocného Putnockého - 4:0. Onedlho mohol znížiť Gorosito, no ten po odrazenej lopte v dobrej pozícii mieril vysoko nad. Tesne po hodine hry sa individuálne presadil Mazan, no jeho pekné zakončenie zneškodnil Putnocký. Trenčín bol síce v nasledujúcich minútach aktívnejší, no Slovan sa v 77. minúte dočkal čestného gólu. Autorom presného zásahu sa stal Nicolas Gorosito, ktorý sa prezentoval presnou hlavičkou po rohovom kope - 4:1. O päť minút neskôr mohol znížiť Milinković, no srbský stredopoliar v obrovskej príležitosti zlyhal. Belasí sa v závere snažili o druhý gól, no ten sa im už streliť nepodarilo. Trenčín teda prekazil predčasné oslavy Slovana, ktorý si na majstrovský titul ešte musí počkať.

Dukla Banská Bystrica - Tatran Prešov 0:0

04.05.2013 17:00

Góly: -

Diváci sa v šesťbodovom súboji Dukly s Tatranom gólu nedočkali. Domácim nepomohla ani početná prevaha. Prešov je vďaka získanému bodu pred Trnavou.

Banská Bystrica sa do prvej šance dostala už v úvodnej minúte. Center z ľavej strany však v krkolomnej pozícii mieril Ľupták vedľa. A o minute neuspel po šanci z opačnej strany Šovčík. Ani v jednom prípade však Diviš zasahovať nemusel. Brankár zelenobielych ale musel riešiť situáciu aj v 4. minúte po nedorozumení v obranných radoch. Nebezpečnú strelu tesne vedľa brány neskôr vyslal Pančík. Gólom sa neskončila ani hlavička Saviča hneď na to. Prešov hrozil len platonicky, aj to po rohových kopoch, ale pred bránou Boroša sa mu nič významné vymyslieť nepodarilo. Naopak, Turňov center či strelu musel po nebezpečnej hlavičke Hlinku v 13 .minúte Diviš boxovať mimo brány. Čosi podobné musel riešiť aj o desať minút po hlavičke toho istého hráča. V 25. minúte sa do úniku po ľavej strane dostal hosťujúci Marcin, ale kvôli teču poslal strelu len tesne vedľa brány. Tečovaný priamy kop Teixeiru šiel tesne nad na opačnej strane. Do vedenia sa tak mohli dostať hostia. Strieľaný center Boroš len vyrazil pred seba a na šancu tak číhal Marcin. Lenže na prvý pokus spadol a nevystrelil, následne po chybe obrany z otočky mieril pre zmenu vysoko nad. Tatran mal po polhodine viac hry a domácim výrazne podkuroval. Boroš však neinkasovali ani po strele z uhla od Dolného. V závere polčasu sa nepresadil dobrou strelou spoza vápna ani Poliaček a tak sa šlo do kabín za bezgólového stavu.

Boroš musel zasahovať proti priamemu kopu hneď v úvode druhého polčasu a následne si poradil aj s centrom hostí z pravej strany. Pekná a rýchla akcia domácich v 50. minúte skončila gólom Turňu, ale z uhla zakončoval v ofsajdovom postavení. S pribudajúcim časom sa šance pred bránami vytvárali stále ťažšie. Po hodine hry preletala lopta pred Divišom bez zakončenia, hostia si vydýchli. Problém však nastal po vylúčení Gergela, už predtým musel Bubenko dvakrát vynútene striedať. V 69. minúte sa mohol presadiť po chybe tragického Adámika z uhla Jakovlev, ale Boroša sa mu prestreliť nepodarilo. Diviša následne vystrašil nebezpečnou hlavičkou Hučko, no mieril tesne vedľa. Tatran sa hlavne bránil a domácich do ničoho vážneho nepúšťal. Pravdou ale je, že Dukla mala veľmi slabú streleckú mušku a Diviša výrazne neohrozila. Aj preto sa body napokon delili. V boji o záchranu to však veľa vecí nemení.

FK Senica - Spartak Myjava 0:3

Góly: 56. Peter Sládek, 68. Petr Pavlík (vl.), 90. Peter Kuračka

Záhoráci derby doma proti Myjave nezvládli ani na druhý pokus a z tradičného konkurenta majú už nočnú moru. Výsledok 0:3 hovorí za všetko.

Od začiatku sa v dobrej atmosfére hral len medzišestnástkový futbal. Ani jeden tím nechcel spraviť chybu a derby nemalo príchuť "výnimočné" aj z hľadiska výkonu na ihrisku. Mužstvá sa hľadali a skúšali niečo vymyslieť pred bránou, do prvú štvrťhodinu dominovali obrany. Až v 18. minúte sa po priamom kope mohol dostať k šanci Černáček, no predtým by nesmel situáciu vyboxovaním zvládnuť Švenger. O päť minút sa zastreľoval Kóňa, ale dobrý projektil mieril mimo brány. Rozvlniť sieť sa nepodarilo na druhej strane ani Kukoľovi, ktorému chýbal pokoj v spracovaní lopty. Po polhodine hry sa mohli radovať Kopaničiari. Traja z nich sa núkali k strele, napokon to vyriešil Harsányi zbytočnou nahrávkou Sivovi. Jemu strela z ťažkej pozície už nevyšla. V 35. minúte mal pre zmenu šancu Diviš, ale radšej nechal vyniknúť brankára Solničku. Po rohu nedal nemožné Kalabiška a preto sa stav nemenil ani po jeho akcii pred odkrytou bránou. Tesne vedľa následne pálil aj Diviš a aj preto gól v prvom polčase na Záhorí nepadol.

To, čo sa dialo v druhom dejstve budú mať Seničania pred očami zrejme ešte veľmi dlho. Po nepremenenom centri Diviša na gól trestali hostia. Pekný signál po rohovom kope z voleja aj so šťastím do siete prepasíroval kanonier Peter Sládek a bolo 0:1. Hneď na to bolo vedenie zvýšené, ale vinou ofsajdu napokon gól neplatil. Lenže tesný stav pre Myjavu dlho neplatil. Opäť sa Hudecovci dostali ku rozvlneniu siete po štandardnej situácii, priamy kop si do vlastnej siete totiž zrazil Pavlík - 0:2. O minútu mohol rozhodnúť Daniel, ale v poslednej chvíli mu obrana strelu zblokovala. V 77. minúte tretí gól nepadol ani po šanci Sládeka, ktorému nabil do možnosti Kuračka. Senica už hrala vabank a to bola voda na mlyn pre útok jej súpera. Harsányi pár minút pred koncom však v úniku pálil nad a zmenu skóre nepriniesla ani nepríjemná strela Pelegríniho. Kopaničiari však napokon pridali ešte poistku v záverečnej minúte nadstaveného času. Pelegríni sa pohral s obranou a keď sa jeho možnosť odrazila od brvna, hlavičkou ju do siete usmernil Kuračka - 0:3. Touto výhrou sa Spartak zachránil minimálne na 80%.

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 1:0

Góly: 47. Patrik Čarnota (vl.)

Ružomberok dokázal v 29. kole Corgoň ligy tesne zvíťaziť nad Trnavou, ktorá sa po dnešnej prehre vracia na úplné dno tabuľky. Liptáci si po získaných troch bodoch udržali teoretickú šancu na pohárovú Európu, Spartak ešte čaká veľmi ťažký boj o záchranu.

Mužstvá sa v úvode len oťukávali a v 9. minúte zaujala akurát nebezpečná strela domáceho Pekára, ktorý z diaľky tesne minul bránu. Hra sa v nasledujúcich minútach odohrávala medzi šestnástkami, no opticky aktívnejším bol Ružomberok. Liptáci si desať minút pred koncom polčasu vypracovali obrovskú šancu. Po peknej prihrávke sa do protiútoku rútil Almaský, no jeho vydarený lob napokon v bráne neskončil. V záverečných minútach hry sa už nič vážne neudialo, prvý polčas teda skončil bez gólov.

Ružomberok zažil úvod druhej časti hry ako v najlepšom sne. Už po niekoľkých sekundách sa totiž dostal do vedenia, keďže Ďubekov center tečoval Čarnota kuriózne do vlastnej brány - 1:0. O štyri minúty neskôr mohol vyrovnať Vyskočil, no jeho strela bola zneškodnená Zichom. Tesne pred hodinou nebezpečne napriahol Bartoš a jeho pokus skončil tesne nad. V 64. minúte sa dostal do ideálnej pozície Zreľák, no jeho pokus nebol úspešný. Vzápätí rovnako neuspel ani na druhej strane Vyskočil, ktorého skvele vychytal Zich. V 72. minúte mal vyrovnávajúci gól na kopačke Pavelka, no ten z bezprostrednej blízkosti mieril nad. Onedlho predviedol pekný prienik Lupták, no jeho sólová akcia stroskotala na pozornom Rusovovi. V 77. minúte sa po Karhanovom priamom kope odrazila lopta k Vyskočilovi, ktorý následne mieril iba na pripraveného Zicha. O devät minút "prevetral" hosťujúcu defenzívu rýchlym prienikom Lupták, no mladý stredopoliar mieril iba na Zicha. V závere zápasu sa Trnava snažila o vyrovnávajúci gól, no jej snaha gólom odmenená nebola.