Corgoň liga souhrn - 27. kolo

25.04.2008, 21:28, aktualizováno 28.04.2008, 22:03
Žilina nevyužila zaváhání Artmedie a v Košicích pouze remizovala. Navíc byla nebezpečně blízko prohře, kterou odvrátila až proměněná penalta v poslední minutě.

FC Senec - Spartak Trnava 4:1

25.04.2008 19:30

Góly: 18. Botelho Gaucho, 55. Botelho Gaucho, 68. Botelho Gaucho (pen.), 88. Hoferica - 88. Hoferica

Oba tímy začali zápas opatrne. Prvú šancu zaznamenal domáci útočník Gaucho, ktorý však v 16. minúte mieril nad Rybánskeho bránku. O dve minúty si však senecký hrot svoju spálenú šancu vynahradil a otvoril skóre zápasu, keď po centri z ľavej strany nezaváhal. Gaucho bol zápase mimoriadne aktívny, čo sa potvrdilo aj pár minút po jeho úvodnom góle, tentoraz však brazílsky legionár v seneckých službách neuspel, keď po rohovom kope hlavičkoval tesne vedľa. Trnava si počas prvého polčasu vypracovala vlastne iba jednu vážnejšiu šancu. Po niečo vyše polhodine hry sa tvrdou strelou prezentoval záložník Kopúnek, brankár Novota však jeho pokus zneškodnil.

Druhý polčas bol o poznanie bohatší na góly. Prevahu mal v ňom domáci Senec, ktorý v 55. minúte zvýšil už na 2:0. Z priameho kopu skóroval kto iný ako Gaucho, ktorý prekvapil Rybánskeho. V 68. minúte Senčania zobrali Spartaku akékoľvek nádeje na dobrý výsledok. Muž zápasu Gaucho prenikal do trnavskej šestnástky, nedovolene ho zastavil Doležaj a hlavný rozhodca Havrilla neváhal a ukázal na biely bod. K exekúcii jedenástky sa postavil sám faulovaný Gaucho a završil tak svoj hetrik. Trnava vyvinula v závere stretnutia ešte akú takú snahu na aspoň skorigovanie výsledku, ale tá k ničomu neviedla. Práve naopak, dve minúty pred koncom riadneho hracieho času prenikol Gaucho s loptou do šestnástky, prihral úplne osamotenému Hofericovi a ten po štvrtýkrát prekonal Rybánskeho. V 90. minúte Trnavčania predsa len zaznamenali čestný úspech zásluhou Bernátha, ktorý po prihrávke Tomčáka pripravil Novotu o čisté konto.

Trnava sa po tomto zápase musí strachovať o svoju tretiu pozíciu v tabuľke, naopak Senec urobil ďalší výrazný krok smerom k záchrane v najvyššej súťaži.

Dukla Banská Bystrica - MFK Dubnica 3:2

26.04.2008 17:00

Góly: 58. Kulík, 66. M. Ďuriš (pen.), 73. Uškovič - 20. Bruško (pen.), 53. T. Zápotoka

V Banskej Bystrici sa v priamomom súboji o ôsmu priečku stretla domáca Dukla a Dubnica. Obe mužstvá sa zaslúžili o kvalitný futbal, s ktorým mohli byť diváci pod Urpínom spokojní.

Už v druhej minúte si domáci vytvorili zaujimavú príležitosť, ked Kulík nacentroval do šestnástky Vyskočovi, ten ale trafil hlavou len tesne vedľa. Kulík ohrozoval Perniša v 10. minúte, jeho strela z priameho kopu ale v bráne nekončila. V týchto momentoch bola Dukla aktívnejšia, kombinačnou hrou sa snažili domáci ulahodiť aj divákom. 20. minúta ale priniesla gól na druhej strane. Boroš totiž fauloval Kuzmu a Bruško penaltu premenil.

Krátko po góle mohla Dubnica dokonca zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, Bruškovu strelu ale Boroš s problémami vyrazil a Seye po nasledujúcom rohovom kope tesne minul. 35. minúta priniesla najväčšiu šancu Dukly v prvom polčase, rohový kop ale usmernil Hučko hlavou iba do brvna. O ďaľších šesť minút sa blysol Zajac, ktorý zneškodnil brejk J. Zápotoku i následnú dorážku Seyeho. Do prestávky ešte na druhej strane ohrozil Perniša tvrdou strelou Kulík, hosťujúci gólman ale loptu vyrazil.

V druhom polčase sa Dubničanom podarilo zvýšiť nákok v 53. minúte. Kiška totiž prihral T. Zápotokovi a ten strelou po zemi prekonal bezmocného Boroša. Radosť hostí však netrvala dlho. Už o päť minút Dukla odpovedala a vďaka Uškovičovi, ktorý prešiel popri čiare, nacentroval Kulíkovi na hlavu a stredopoliar Vojakov strelil kontaktný gól. V 66. minúte vyrobil agilný Uškovič penaltu v prospech Dukly, v šestnástke ho fauloval Špendla. Nariadený pokutový kop Ďuriš premenil a vyrovnal tak skóre.

73. minúta priniesla ďaľší gól v dubnickej sieti. Ďuriš odcentroval loptu do ohňa pred bránu Perniša, tá sa dostala až k Uškovičovi ktorý dokonal obrat Dukly. Domáci si už záver duelu postrážili a vďaka obratu, ktorý zvládli za 15 minút porazili Dubnicu v pomere 3:2.

FC Nitra - FC Zlaté Moravce 2:0

26.04.2008 18:00

Góly: 29. a 45. Kolár

V derby zápase sa hosťujúcim Zlatomoravčanom darilo hrať vyrovnanú hru prvú polhodinu stretnutia. Potom sa začínala ukazovať kvalita na strane Nitry a domáci nakoniec pohodlne zvíťazili.

Nitrania sa snažili od úvodu stretnutia ukázať, kto získa pod Zoborom tri dôležité body. To sa ale domácim vďaka pozornej hre ViOnu spočiatku nedarilo, aj keď sa do náznakov šancí dostali Kolár i Karlík. Semeník mal dve nebezpečné strely v 15. a 22. minúte, v prvom prípade ale bránu skúsený útočník tesne minul a v tom druhom trafil Semeník len brankára hostí. Na druhej strane poriadne natiahol Hrošša Ujlaky, brankár Nitry ale efektným zásahom odvratil loptu na rohový kop.

29. minúta priniesla prvý gól v podaní Nitry. Akciu domácich začal Karlík, prihral Semeníkovi, ktorý priťukol Kolárovi a najmladší hráč na ihrisku otoril skóre. O sedem minút mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov Semeník, kanonier Nitry ale v obrovskej príležitosti trafil len žrď Brezinovej brány.

Čo sa nepodarilo jemu napravil opäť Kolár, vďaka ktorému Nitrania viedli v 45. minúte 2:0. V poslednej minúte prvého polčasu totiž centroval došetnástky Grajciar, lopta sa dostal až ku Kolárovi a ten popod Brezinu prakticky rozhodol o osude stretnutia.

Po polčase sa k dvom nebezpečným strelám dostali domáci hráči, ani Grajciar a ani Babic ale tretí gól nepridali. V 59. minúte odcentroval na Semeníka Kolár, útočníkovi domácich ale v sobotnom súboji nebolo súdené skórovať. Na druhej strane potom vystrašil Hrošša Kostoláni, tempo hry ale v týchto chvíľach diktovala domáca Nitra, čo potvrdzujú aj strelecké pokusy Janíčka, Karlíka. Grubera či Grajciara. 82. minúta priniesla pokus Pelgrínyho prekonať Hrošša z veľkej diaľky, jeho snaha o lob ale skončila len nad bránkou Nitry.

O dve minúty neskôr kopala Nitra pokutový kop po faule Minarčíka na Grajciara, Semeník ale len podčiarkol svoje trápenia a penaltu nepremenil. Víťazstvo domácich už ale napriek tomu nemohlo nič ohroziť a domáci si tak pripísali tri body a vrátili sa na tretiu priečku v tabuľke.

Slovan Bratislava - AS Trenčín 3:0

Góly: 10. Masaryk, 52. Ižvolt, 88. Ľ. Meszároš

Bratislavský Slovan bez väčších problémov zdolal na svojej pôde beznádejne posledný Trenčín rozdielom triedy.

Prvý gól padol už v desiatej minúte. Ľavý obranca belasých Szabó poslal vysoký center, lopty sa zmocnil Černák, prihral na úplne voľného útočníka domácich Masaryka a ten bez problémov skóroval do odkrytej brány. O niekoľko minút neskôr mal Slovan obrovskú príležitosť na zvýšenie svojho náskoku, po Švestkovej hlavičke ale na bránkovej čiare zachraňoval záložník hostí Čögley. Trenčania si vážnejšie šance nevypracovali. Dvakrát sa o ohrozenie Muchovej brány pokúšal Hlohovský, zakaždým však stroskotal na obrane Slovanu. Dve Gergelove strely domácemu brankárovi nenarobili žiadne problémy. Pár minút pred koncom prvého polčasu mohol svoj druhý gól v stretnutí pridať Masaryk, Volešák ho však vychytal, a po nasledujúcom rohovom kope zneškodnil aj Szabóvu strelu.

Na začiatku druhého polčasu, v 52. minúte, belasí poistili svoje vedenie. Slovák prenikol cez niekoľkých hráčov súpera, prihral Ižvoltovi a ten zvýšil na 2:0. Hostia sa mohli vrátiť do zápasu v 71. minúte zásluhou Hlohovského, domáci brankár bol ale na mieste. Už o pár minút na to mal ďalšiu veľkú šancu domáci Masaryk, po prihrávke Ižvolta však nechal vyniknúť brankára AS Volešáka. Ten sa prezentoval kvalitným zákrokom aj v 81. minúte, kedy zneškodnil strelu Meszároša. Striedajúci útočník belasých, ktorý po hodine hry nahradil na ihrisku Sylvestra, sa dostal aj do ďalšej šance, tentoraz však trafil iba bočnú sieť trenčianskej brány. Na tretí pokus to už Meszárošovi vyšlo, po prieniku Janeka stanovil na konečných 3:0 pre Slovan.

MFK Ružomberok - Artmedia Petržalka 2:2

26.04.2008 18:30

Góly: 18. Sivčevič, 45.+ Š. Zošák - 57. Fodrek, 90.+ Saláta

Artmedia na pôde Ružomberka zaváhala a v boji o titul stratila dva body, nakoniec je však rada aj za remízu, ktorú vybojovala až v nastavenom čase.

Do prvej šacne zápasu sa dostal už po pár sekundách od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu Petržalčan Piroška, brankár Hajdúch však dobre zakročil. Na dlhú dobu to bola jediná nebezpečnejšia akcia, ktorá sa zrodila. Na ružomberskom štadióne sa dlho hral medzišestnástkový, pre oko diváka neatraktívny futbal. Domáci MFK sa do prvej vážnejšej šance dostal až po osemnástich minútach hry a hneď z toho bol gól v Kamenárovej sieti. Sivčevič tečoval Božokovu strelu a otvoril skóre. Od tohto momentu sa oba tímy prebrali a začali sa snažiť o útočnú hru, šance sa však vo veľkom množstve nerodili ani na jednej strane. V nastavenom čase prvého polčasu však Ružomberok zaskočil Artmediu gólom do šatne z kopačky Zošáka.

Do druhého polčasu vstúpil aktívnejšie Ružomberok. Ani Kuckovi, ani Sivčevičovi, a napokon ani Božokovi sa však Kamenára prekonať nepodarilo. Naopak, v 57. minúte sa podarilo Artmedii zásluhou Fodreka znížiť. Od tejto chvíle vrhli zverenci Vladimíra Weissa všetky svoje sily do útoku, Ružomberčania však úspešne odolávali. 15 minút pred koncom riadnej hracej doby zahrával autor prvého petržalského gólu Fodrek priamy kop a loptu poslal iba tesne vedľa tyčky Hajdúchovej brány. O malú chvíľu mohol pochovať petržalské nádeje aspoň na remízu domáci Maslo, jeho pokus však Kamenár zneškodnil. V nastavenom čase, ktorý trval až 6 minút, nakoniec Petržalka vyrovnala na 2:2 zásluho obrancu Salátu, ktorý hlavou prekonal Hajdúcha.

MFK Košice - MŠK Žilina 2:2

28.04.2008 20:05

Góly: 53. Bicák, 68. Kolbas - 70. Štyvar, 90.+ Vladavič

V dohrávke 27. kola Žilina nezvládla svoju úlohu znížiť náskok Artmedie a v Čermeli uhrala iba šťastnú remízu vďaka premenej penalte z 90. minúty.

Pokojný úvod zápasu sa niesol réžií Žiliny, ktorá sa snažila rozohrávať svoje akcie, ale Košičania ich pracne odvracali ešte v zárodku a vyrážali do zväčša nedotiahnutých kontier. Ohroziť Putnockého sa snažil Porázik, ale prvú, hoci nie príliš nebezpečnú strelu vyslal na brankára domácich až Jež v 11. minúte. To však bolo na veľmi dlhý čas všetko a zvyšku prvého polčasu začali jasne dominovať domáci hráči. Žilinčania začali hrať pasívne, akoby im o nič nešlo a tréner Vrba karhal svojich hráčov predovšetkým za prvý polčas.

17. minúta priniesla snáď najväčšiu šancu prvej polovice stretnutia, keď Kolbas centroval na zadnú žrď pri ktorej operoval Novák, ten loptu odhlavičkoval, ale Kuciak reflexným zárokom podržal svoj tím. Do veľkej šance sa dostával Matič v 24. minúte, s loptou ale nedokázal naložiť správnym spôsobom a tak sa vidali Košice do útoku ešte raz, v 42. minúte, no tentoraz ale Matičovu hlavičku zachytil pozorný Kuciak na čiare.

Po zmene strán začali padať konečne aj góly a hra sa viac rozprúdila. Ako prvé skórovali Košice v 53. minúte, keď Bicák nádherným spôsobom preloboval Kuciaka a zaznamenal tak svoj prvý gól v sezóne. O deväť minút neskôr sa zrodil závar pred bránou Košíc, kedy sa po údajnej Školníkovej ruke hostia vehementne dožadovali penalty. Tú ale rozhodca neodpískal a zahrmelo opäť na druhej strane. V 68. minúte sa totiž Kolbas peknou individuálnou akciou presadil v šestnástke a prudkou strelou k bližšej žrdi nedal Kuciakovi šancu.

Radosť domácich však netrvala dlho, pretože už o dve minúty sa podarilo hosťom znížiť. Vladavič odcentroval na Štyvara, ktorý prudkou hlavičkou prestrelil Putnockého a dal tak svojmu tímu nádej na zvrat. S pribúdajúcim časom vsadila Žilina všetko vabank, čo sa Šošonom skoro vypomstilo v 81. minúte, Kuciak ale Viazankovu strelu nádherne vyrazil.

Vytúžený gól prišiel v 90. minúte, kedy premenil penaltu po faule Džogana na Adauta Vladavič. Vyrovnanie ale prišlo príliš neskoro a Žilina nepremenila jednu z posledných príležitostí dobehnúť Artmediu.