12.04.2008, 17:02, aktualizováno 14.04.2008, 21:59
Slovan v pondělní dohrávce remizoval se Žilinou bez branek. Artmedia udolala Trenčín a zůstává první. Košice doma opět úřadovaly a hráčům Dubnice nadělily šest branek. Hned pod čtyři z nich se postaral jarní kanonýr slovenské nejvyšší soutěže Novák. Doma uspěla i Banská Bystrica, která zdolala Senec. Mezi Nitrou a Trnavou se body dělily, Ružomberok si neporadil s Vionem Zlaté Moravce.

MFK Košice - MFK Dubnica 6:2

12.04.2008 15:00

Góly: 25. R. Šimko, 27. J. Novák, 40. Kolbas (pen.), 64. J. Novák, 80. J. Novák, 90. J. Novák - 35. M. Kuzma, 55. Seye

Košice si poľahky poradili s Dubnicou a diváci sa na štadióne rozhodne nenudili, k videniu bol totiž atraktívny futbal s ôsmimi gólmi. Útočník východniarov Novák zaznamenal po krátkom čase ďalší štvorgólový zápis.

Košická defenzíva nastúpila kvôli absenciám v obmenenom zložení a na začiatku zápasu to bol zreteľné, zadné rady domácich totiž nepôsobili najistejším dojmom. Už v 3. minúte mal obrovskú šancu hosťujúci Ľupták, ktorý ale po Plevovom centri mieril tesne vedľa. Hneď vzápätí sa zrodilo prečíslenie domácich, Bicákovej strele ale chýbala razancia. S priamym kopom Bruška si košický brankár Putnocký v 8. minúte poradil bez väčších problémov. Aj ďalšiu vážnejšiu šancu si vypracovali hostia z Považia. Obertova hlavička opečiatkovala brvno Putnockého brány.

Domáci tréner Kozák sa po slabom úvode svojich zverencov rozhodol už v 21. minúte pre striedanie - Školníka nahradil Pavol Jurčo. Ako ukázal ďalší priebeh stretnutia, táto zmena výrazne oživila výkon domáceho MFK. Už 4 minúty po striedaní otváral skóre Šimko. O ďalšie dve minúty nato viedli Košice 2:0, tentoraz sa presne trafil Novák, ktorý najskôr vyhral súboj s Adámikom a potom technicky obstrelil Perniša. V 35. minúte sa Dubničanom podarilo znížiť, keď využili Šimkovu chybu v rozohrávke. Ľupták odcentroval na Kuzmu a ten už nemal so skórovaním problém. Košičania však predsa len odchádzali do kabín s dvojgólovým náskokom. Dubnický obranca Adámik opäť prehral súboj s Novákom, fauloval ho v šestnástke a nasledoval pokutový kop, ktorý premenil Kolbas.

Dubnický tréner Bútora poslal na druhý polčas na ihrisko svojho najlepšieho strelca Seyeho a ten po 10 minútach na trávniku opäť znížil iba na rozdiel jediného gólu. Dubnica mala dokonca dve veľké príležitosti na vyrovnanie skóre, pokusy Kišku a Kuzmu však tretí gól hosťom nepriniesli. Od tohto momentu sa začalo predstavenia domáceho útočníka Nováka. V 65. min Ondráš stratil loptu, zmocnil sa jej práve Novák a tvrdou strelou z pravej strany zvýšil na 4:2. Desať minút pred koncom dal Novák po peknom vysunutí Milinkoviča už svoj tretí gól v zápase, ale ani to nebolo z jeho strany všetko. Už v nadstavenom čase sa Novák presadil po štvrtýkrát, keď po prihrávke Majoroša spečatil konečný stav zápasu 6:2.

Dukla Banská Bystrica - FC Senec 2:0

12.04.2008 17:00

Góly: 11. Kotrys, 84. T. Hučko

Dukla Banská Bystrica si na domácej pôde poradila so seneckým FC a po výsledku 2:0 si upevnila svoje ôsme miesto v tabuľke. Senec zostáva na predposlednej pozícii.

Na Štiavničkách sa od začiatku hral pre oko diváka nudný medzišestnástkový futbal. Prvý gól stretnutia padol už v 11. minúte. Domáci záložník Pečovský potiahol loptu po pravej strane až k rohovej zastávke, odcentroval nabiehajúcemu Kotrysovi, ktorý bez problémov prekonal brankára Novotu. V 20. minúte zahrávala Dukla priamy kop. K lopte sa postavil Gajdoš, ktorý iba priťukol Debnárovi, jeho strela však skončila v múre. Senčania si prvé príležitosti vypracovali až po vyše polhodine. Ani jeden z trojice Füzik, Bubenko a Konečný sa ale nedokázali presadiť. V závere prvého polčasu mal obrovskú šancu domáci Gajdoš, jeho hlavičku k pravej žrdi ale dokázal Novota vyraziť.

Oba tímy pokračovali v nezáživnej hre aj v druhom polčase. Veľká šanca Senca z jeho úvodu bola na dlhú dobu jediným oživením. Füzikov center nedokázal zužitkovať Botelho Gaucho, ktorý hlavičkoval iba do Boroša. Senčania boli v druhej polovici zápasu aktívnejším tímom, ale ďalšie vyložené šance si proti pozorne brániacej Dukle nedokázali vypracovať. V 84. minúte tak udrelo na druhej strane. Domácu akciu rovnako ako pri prvom góle založil Pečovský, ktorý potiahol loptu od polovice ihriska až k šestnástke, prihral Hučkovi, a ten po vniknutí do pokutového územia prestrelil Novotu. Senčania sa v závere zápasu ešte pokúsili niečo spraviť s výsledkom. Šance ale stále neprichádzali. Naopak, boli to domáci Bystričania, ktorí mohli pridať ďalšie góly.

FC Nitra - Spartak Trnava 0:0

12.04.2008 18:00

Góly: -

Slušne zaplnený nitriansky štadión videl veľmi kvalitný a rýchly zápas, na čom sa na pozápasovej tlačovej konferencii zhodli aj obaja tréneri – nitriansky Pavel Hapal a trnavský Josef Mazura. V prvom polčase mala miernu prevahu domáca Nitra. Na prvú nebezpečnejšiu príležitosť si ale diváci museli počkať až do 23. minúty. Gruberova strela z priameho kopu však trnavskému brankárovi Rybánskemu väčšie problémy nenarobila. Rybánsky si poradil aj s prudkou strelou Semeníka spoza pokutového územia. Semeník sa ocitol aj v poslednej vážnejšej situácii v prvom polčase. Po jeho priamom kope nedokázal Rybánsky udržať loptu vo svojom náručí, avšak svoje zaváhanie napravil a nedovolil dobiehajúcemu Janíčkovi, aby dorážal.

Aj v druhom polčase bola lopta viac na nitrianskych kopačkách. V 51. minúte hlavičkoval Gruber, Rybánsky však jeho pokus vyrazil na rohový kop. O niekoľko minút neskôr bola Nitra opäť veľmi blízko ku skórovaniu, Štajerov tečovaný priamy kop však trnavskú bránku tesne minul. Trnavčania sa do vyloženejších situácií prakticky vôbec nedostávali, naopak, boli to opäť domáci, ktorí si vypracovali ďalšiu streleckú možnosť. Rohový kop zahral Kostoláni a následná Gruberova strela skončila tesne mimo. V posledných dvadsiatich minútach už ani jeden z tímov nedokázal vážnejšie ohroziť súperovu bránku.

MFK Ružomberok - FC Zlaté Moravce 2:2

12.04.2008 18:30

Góly: 26. M. Bakoš, 65. Kucka - 14. Minarčík, 54. Miroslav Tóth

Domáci MFK mal od začiatku zápasu prevahu. V štvrtej minúte sa nebezpečnou strelou z veľkej diaľky prezentoval Kucka, brankár ViOnu Brezina ale stihol loptu vyraziť. Aj do ďalšej vážnejšej šance sa dostal ružomberský útočník Kucka, tentoraz hlavou mieril tesne nad Brezinovu bránku. Skóre otvorili prekvapujúco hostia. V štrnástej minúte spravil Maslo chybu v rozohrávke, lopty sa zmocnil Minarčík a nádhernou strelou z vyše dvadsiatich metrov nedal Hajdúchovi šancu. Ruža dokázala na tento zásah odpovedať už o štyri minúty zásluhou Bakoša, ktorý peknou strelou z priameho kopu vyrovnal na 1:1. V poslednej minúte prvého polčasu ale ten istý hráč citeľne oslabil svoj tím, keď po druhej žltej karte videl červenú a musel sa predčasne porúčať z ihriska.

Ružomberok, hoci oslabený, naďalej pomýšľal na zisk všetkých troch bodov a do druhého polčasu vstúpil aktívnejšie. Gólovo sa však presadili hostia. V 54. minúte Tóth preloboval Hajdúcha. Bola to iba druhá strela Zlatých Moraviec v zápase, z oboch padol gól. Ružomberčania boli aj napriek nepriaznivému stavu a početnej nevýhode lepším tímom a snažili sa zvrátiť výsledok vo svoj prospech. V 65. minúte sa v šestnástke dobre zorientoval Ďubek, posunul loptu Kuckovi a ten technickou strelou vyrovnal na 2:2. V závere stretnutia mohol striedajúci Dovičovič rozhodnúť o tom, že nováčik zo Zlatých Moraviec nezíska ani bod za remízu, jeho strela však letela tesne vedľa.

Artmedia Petržalka - AS Trenčín 1:0

13.04.2008 10:30

Góly: 86. J. Kozák ml.

V jedinom nedeľňajšom súboji 25. kola Corgoň ligy sa takmer zrodilo prekvapenie na úkor lídra tabuľky z Petržalky, ktorý o svojom víťazstve nad posledným Trenčínom rozhodol až v samom závere stretnutia.

Oba tímy delil pred týmto zápasom pripastný rozdiel päťdesiatich bodov a podľa toho vyzeral aj jeho samotný priebeh. V 18. minúte sa do prvej šance dostal domáci útočník Oravec, jeho strela ale mierila iba do brankára Volešáka. Ten následne zneškodnil aj príležitosti Kozáka a Guédého, ďalší strelecký pokus z kopačky Pirošku nemieril medzi tri žrde. Trenčania v prvom polčase pohrozili iba raz. Na Sluijterov center si naskočil Hlohovský, ale jeho hlavička smerovala mimo. V 30. minúte bol veľmi blízko k otvoreniu skóre Oravec, jeho strela, ktorá bola ešte tečovaná Horváthom však skončila iba na brvne Volešákovej bránky. Petržalčania si do prestávky vypracovali ešte niekoľko sľubných príležitostí, ani Halenár, ani Čišovský, a ani Dosoudil, ale nedokázali prekonať Volešáka.

Obraz hry sa po zmene strán nezmenil, Petržalka mala naďalej jednoznačnú prevahu. Tréner domácich Vladimír Weiss poslal na druhý polčas na trávnik Czinegeho namiesto Clebera a práve Czinege bol prvým hráčom, ktorý v druhom dejstve ohrozil trenčiansku bránku, Volešák ale loptu zo siete loviť nemusel. Petržalka sa aj naďalej dostávala do dobrých príležitostí. Po priamom kope nevyužil nacvičený signál Čišovský, v obrovskej šanci neuspel ani Saláta a hlavičku striedajúceho Obžeru musel výborným zákrokom likvidovať hosťujúci brankár. Domáci sa nakoniec radovali 4 minúty pred koncom riadnej hracej doby. Akciu začali Obžera s Czinegem, lopta sa následne dostala ku kapitánovi Kozákovi, ktorý v šestnástke vystrelil ľavou nohou a zariadil tak jediný gól zápasu.

Petržalka, hoci bola podstatne lepším tímom, sa na víťazstvo veľmi natrápila. Nakoniec však dokázala navýšiť svoj náskok pred druhou Žilinou na 5 bodov a vytvorila tak na Vrbových zverencov, ktorý zajtra uzatvárajú 25. kolo na pôde bratislavského Slovana, veľký tlak.

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 0:0

14.04.2008 20:05

Góly: -

MŠK Žilina v pondelkovej dohrávke 25. kola iba remizovala na pôde bratislavského Slovana a na Tehelnom poli neoslnila ani dobrou hrou. Na Artmediu tak stráca už 4 body a titul sa jej začína pomaly vzďalovať.

V prvej polovici stretnutia bola Žilina prakticky nulová. Šošoni sa v prvých tridsiatich minútach ani nedokázali dostať na polovicu domácich a Slovan hral celú prvú polhodinu stretnutia v útoku.

Prvú príležitosť mal už v 3. minúte Dobrotka, ktorý skákal na Szabóov center, mieril však len tesne mimo brány. V ďaľšom priebehu hry domáci skvele veľmi aktívnou hrou zachytávali každý pokus Žiliny o rozohrávku a tak útočil Slovan aj naďalej. V závere prvej dvadsaťminútovky po dvoch rohových kopoch dvakrát vystrelil Serrano, obe lopty ale skončili zblokované hosťujúcimi obrancami. Najkrajší moment potom prišiel v 23. minúte, kedy Masaryk z rohu šestnástky fantasticky vystrelil, ale Kuciak skvelým zákrokom zachránil Žilinu. Postupom času odchádzali Slovanu sily a Žiline sa tak podarilo v závere polčasu hru vyrovnať, majster mohol dokonca otvoriť skóre, v 40. minúte totiž po zmätkoch pred bránou Slovana neumiestnil loptu do brány Štyvar a tak sa obe mužstvá rozišli do kabín za stavu 0:0.

Po prestávke už bola o niečo aktívnejšia Žilina, v strede poľa si dokázala vypracovať miernu prevahu, prvú veľkú príležitosť však mal Dobrotka, keď hlavičkoval loptu smerom na bránu Kuciaka, ten však bol na mieste. Hra začal s pribúdajúcimi minútami upadať, pretože predchádzajúcou aktivitou vyčerpaní hráči začali častejšie chybovať. Žilina chcela vyrovnať v 68. minúte prostredníctvom Štyvara, útočník hostí ale pokazenou strelou v závere svojej akcie Muchu neohrozil. Potom mal šancu o päť minút neskôr na druhej strane Slovák, ktorý hlavičkoval po strele Masaryka len tesne nad bránu.

V poslednej desaťminútovke sa hráči na oboch stranách snažili strhnúť vedenie na svoju stranu k čomu mal bližšie Slovan, Masaryk ale nedokázal minútu pred koncom stretnutia vystreliť dostatočne presne a zároveň razantne, a striedajúci Meszároš sa už k hlavičke nedostal.