Corgoň liga souhrn - 23. kolo

29.03.2008, 17:11, aktualizováno 30.03.2008, 12:29
Zápasy 23. kola slovenské nejvyšší soutěže ovládli domácí, kteří vyhráli všechny duely. Hned čtyřikrát se zrodil výsledek 4:0...

MFK Košice - FC Senec 4:0

29.03.2008 15:00

Góly: 11. J. Novák, 45. J. Novák, 61. J. Novák, 81. J. Novák

Košičania nastúpili na zápas so Sencom s obrovskou snahou odčiniť poslednú domácu prehru s Banskou Bystricou a od začiatku tak udávali tempo hry, ktorému Senčania nestačili.

Už v 11. minúte sa podarilo domácim streliť prvý gól. Kolbas sa dostal s loptou až pred bránu Senčanov, prihral Novákovi a ten strelil pätičkou prvý zo svojich štyroch gólov. O ďaľších desať minút si po rýchlej akcií pripravil loptu k strele Bicák, jeho delovku ale Novota vyrazil na roh. Senec bol počas celého prvého polčasu úplne neškodný a tak sa do nebezpečnejších príležitostí dostávali len domáci, keď si po strele zaknihovali Kolbas s Majerníkom.

Tesne pred prestávkou v 44. minúte ale mohli Senčania zo svojej prvej šance v zápase vyrovnať. Kuráň však trafil len brvno a následne vystrelil Pinte len vedľa. Staré pravidlo nedáš - dostaneš platilo aj v sobotu v Čermeli pretože v nadstavenom čase prvého polčasu Novák pohodlne zvýšil a gólom do šatne pochoval šance hostí už v prvom polčase.

Do druhého polčasu nastúpili hostia so zmenami v zostave, ani tie im však nepomohli k zlepšenej hre, práve naopak, po prestávke sa valil na bránku Senčanov jeden útok za druhým a hostia nevedeli kde im hlava stojí. V 55. minúte vystrelil tesne vedľa Matič, o tri minúty neskôr netrafil loptu v stopercentnej šanci po prihrávke Cicmana Novák a do tretice nedali Košičania gól ani po hodine hry keď Kolbasovu strelu vyrazil Novota a Bicák snáď z troch metrov netrafil. Už o minútu neskôr však Novák zavŕšil hetrik, keď mu po rýchlej akcií fantasticky prihral Bicák a útočník hostí nemal problém zvýšiť do opustenej brány. V ďaľsej šanci sa už o minútu ocitol opäť Bicák, Novotu však zachránila žrď.

Gólovú kanonádu zakončili Košičania v 81. minúte kedy svoj životný zápas podčiarkol štvrtým gólom Novák. Košice tak po výbornom výkone doslova rozobrali Senec a skvelým výkonom potešili hŕstku divákov ktorí si prišli pozrieť výkon svojich obľúbencov na štadión.

Více informací k zápasu

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 4:0

29.03.2008 15:30

Góly: 30. J. Maslo, 47. Kucka, 79. Sivčevič, 88. Sivčevič

Premiéra na ružomberskej lavičke vyšla Ladislavovi Jurkemikovi na výbornú. Jeho zverenci po výbornom výkone porazili Trnavu vysokým rozdielom.

Domáci začali zápas aktívne. Prvú strelu na trnavskú bránu vyslal Maslo, Vojáček bol pozorný. Následne zaznamenal strelecký pokus Kucka, ani on však nebol úspešný. Ani tretí ružomberský strelecký pokus nepriniesol zmenu skóre, Novotného strela skončila na žrdi. Prvý náznak šance si hostia vypracovali až po 20 minútach hry, veľmi dobre však zapracoval stopér domácich Novotný a zneškodnil rodiacu sa príležitosť Ďuriša. Prvý gól stretnutia padol po polhodine hry. Ďubek vyslal presný center na Masla a ten sa nemýlil. "Ruža" bola pri chuti, krátko po otváracom góle bol blízko k zvýšeniu Macko, s ktorého strelou z veľkej vzdialenosti mal brankár Spartaku problémy. Pár minút pred koncom prvého polčasu mal MFK ešte jednu šancu, Kuckovu strelu zblízka však zastavil Djurovič.

Obraz hry zostal po prestávke nezmenený, bol to opäť Ružomberok, ktorý sa staral o väčšinu ofenzívnych akcií. Krátko po zmene strán dali domáci veľmi dôležitý poisťovací gól. Kucka využil Mackovu prihrávku a obstrelil Vojáčka. Ten musel následne zasahovať aj pri Novotného hlavičkovom pokuse. Prvú vážnejšiu šancu v druhom polčase zaznamenali Trnavčania až v 63. minúte, po Vaculíkovej strele vyrážal Hajdúch pred seba, dorážka Ďuriša však medzi tri tyče nesmerovala. Bola to však ojedinelá akcia Spartaku, naďalej útočil hlavne Ružomberok. Maslova hlavička letela mimo, Kuckovu strelu Vojáček zneškodnil. V 79. minúte už Trnava prehrávala rozdielom triedy, skóre zvyšoval nádhernou hlavičkou po Maslovom centri Sivčevič. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času ten istý hráč svojim druhým gólom v zápase spečatil konečný výsledok 4:0.

Slovan Bratislava - MFK Dubnica 3:2

29.03.2008 17:00

Góly: 40. Masaryk, 43. Slovák, 79. Sylvestr - 46. a 80. Kiška

Slovan po dlhšej dobe opäť bodoval naplno, na domácom štadióne tesne zdolal Dubnicu a tréner Kitka tak zrejme naďalej bude pokračovať na lavičke belasých.

Zo začiatku sa veľa šancí nerodilo, aktívnym prejavom zaujal akurát mladý útočník Slovana Sylvestr, ktorý sa párkrát pokúšal o individuálne prieniky, ale tie zmenu stavu nepriniesli. Prvá vážnejšia šanca zápasu sa zrodila až po polhodine hry. Masaryk vystrelil z 20 metrov, hosťujúci brankár Perniš jeho pokus vyrazil na roh. O ďalšie ohrozenie dubnickej brány sa postaral Serrano, aj on skúšal prekonať Perniša strelou z väčšej vzdialenosti, dubnický gólman s problémami vyrážal jeho pokus na rohový kop. V 39. minúte bol v obrovskej šanci hosťujúci útočník Seye, ale nedokázal využiť zaváhanie brankára Muchu, ktorý zle vybehol. Hneď z ďalšej akcie už gól padol, radovali sa z neho domáci. Masaryk dorazil hlavičku Serrana a otvoril skóre. Už o tri minúty zvyšoval Slovák strelou pod brvno na 2:0.

Hoci Dubnica dostala dva góly do šatne, v druhom polčase sa nevzdávala. Hneď na jeho začiatku znižovala zásluhou Kišku, ktorý Muchu prekonal na dvakrát po rohovom kope. Zhruba po hodine hry strieľal Masaryk po Slovákovej prihrávke vysoko nad. O 10 minút nato skúšal Muchovu pozornosť Seye, brankár belasých bol pozorný. V 79. minúte zúročil center, ktorý vyslal ľavý obranca Slovana Mojský, mladík Sylvestr a zvyšoval na 3:1. Zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté, Dubničania však zápas hneď z následnej akcie ešte raz zdramatizovali. Kiška svojim druhým gólom znižoval na 3:2. Žiadne vážnejšie príležitosti na vyrovnanie stavu si hostia nevypracovali, naopak bol to Slovan, ktorý mohol svoje víťazstvo ešte poistiť, Serrano ani Sylvestr ale neuspeli.

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 1:0

Góly: 71. M. Bača

Duel medzi Nitrou a Banskou Bystricou bol podľa predpokladov vyrovnaný s neveľkým počtom šancí na oboch stranách. V úvode zápasu sa zastreľovali Grajciar a na druhej strane Pečovský, ani jeden z nich ale bránu netrafil. Prvú veľkú šancu mali Nitrania v 17. minúte, kedy na center z ľavej strany hlavičkoval Ďuriš, Hroššo loptu vyrazil. V 21. minúte pohrozila hosťujúca Dukla po dlhom centri Pančíka do vápna, Velický však na loptu nedosiahol. V nasledujúcich minútach si hráči na oboch stranách nedokázali dlho vytvoriť žiadnu príležitosť, až pred prestávkou zneškodnil nebezpečnú tečovanú strelu Pečovského Hroššo.

Krátko po polčase, v 51. minúte mohol otvoriť skóre domáci Bača, v rýchlom úniku prehodil Boroša, ale lopta skončila len tesne mimo brány. Už tri minúty nato mohli Vojaci na druhej strane trestať. Gajdošovu strelu ale Hroššo rovnako ako Vyskočovu dorážku vyrazil. V 71. minúte sa podarilo Nitre skórovať a rozhodnúť tak o osude stretnutia vďaka Martinovi Bačovi. Ten totiž po akcií ktorá nasledovala bezprostredne po rohovom kope hlavou otvoril skóre. Do konca stretnutia si vytvorili domáci Nitrania ešte jednu nebezpečnú príležitosť v 80. minúte, kedy sa po priťuknutí od Vránu dostal do šance Ďatko, Boroš ale včas vybehol. Domáci si tak po tuhom boji nakoniec poradili s Duklou Banská Bystrica a potvrdili svojú výbornú jarnú formu.

MŠK Žilina - AS Trenčín 4:0

29.03.2008 17:30

Góly: 10. a 12. Lietava, 25. a 60. Breška

Žilina potvrdila úlohu papierového favorita a zdolala Trenčín. O víťazstve pritom rozhodla už v 25. minúte, kedy strelila svoj tretí gól v zápase.

Domáci od začiatku držali opraty zápasu pevne vo svojich rukách. Dopomáhal im k tomu aj slabý herný prejav Trenčanov, ktorý smerom dopredu prakticky nič nevymysleli. Hneď prvá vážnejšia príležitosť Žiliny sa skončila gólom. Štrba prihral Ježovi, ten potiahol loptu po pravej strane a jeho center zužitkoval Lietava. Aj druhá vyložená šanca Žiliny sa skončila gólom. A opäť to bol Lietava, kto prekonal brankára hostí Volešáka. Žilinský útočník dostal prihrávku od Štrbu, prenikol pomedzi trenčianskych obrancov do šestnástky a nedal Volešákovi šancu. V 25. minúte viedla Žilina už rozdielom triedy. Po štandardnej situácii z pravej strany sa v šestnástke najlepšie zorientoval Breška a pochoval akékoľvek nádeje Trenčínu na úspešný výsledok. O tri minúty na to sa Breška dostal do obdobnej situácii, ale prestrelil.

Trenčín si jedinú vážnejšiu príležitosť vypracoval hneď po zmene strán. Vomáčka sa pošmykol v šestnástke, k lopte sa dostal holandský legionár Sluijter a išiel sám na Kuciaka. V rozhodujúcej chvíli sa však rozhodol prihrávať na Depetrisa, toho však už žilinskí obrancovia pokryli. Žilina v zápase naďalej dominovala. V 60. minúte zužitkoval spoluprácu s Ježom Breška na svoj druhý gól v zápase a stanovil tak konečný výsledok 4:0. O 8 minút neskôr mohol už na 5:0 zvyšovať práve po Breškovej prihrávke Štyvar, ale Volešák jeho pokus zneškodnil. Približne o 10 minút si obaja Žilinčania úlohy vymenili, tentoraz prihrával Štyvar Breškovi, aktívny a vo skvelej forme hrajúci Breška však svoj tretí gól v zápase nepridal. Dve minúty pred koncom mal MŠK ešte jeden náznak šance, nebezpečná Ďuricova prihrávka však svojho adresáta nenašla.

Artmedia Petržalka - FC Zlaté Moravce 4:0

30.03.2008 10:30

Góly: 38. J. Kozák (pen.), 40. Saláta, 42. Cleber Nascimento, 58. Halenár

Artmedia potrebovala v nedeľu dopoludnia na vlastnom štadióne proti Zlatým Moravciam vyhrať, pretože už o týždeň sa domáci stretnú so Žilinou. To sa Weissovcom po dobrom výkone a štyroch góloch v sieti hostí aj podarilo.

Od úvodu stretnutia boli aktívny domáci, v druhej minúte poslal Oravec loptu po Kozákovej štandardke mimo a o ďaľších sedem minút vystrelil tesne vedľa samotný špílmacher Artmedie. V nasledujúcich minútach vychytal Brezina dvakrát aj kanoniera domácich Halenára a domáci zisťovali, že prekonať hradbu tiel naskladanú pred bránkou súpera nemusí byť nijak jednoduchá úloha a po úvodnom tlaku favorita sa hra postupom času vyrovnala.

Prvú strelu hostí sme zaznamenali vďaka Ujlakymu v 35. minúte, všetko podstatné sa ale odohralo na druhej strane už o pár minút neskôr. Dosoudil totiž padol v šestnástke po súboji s Klabalom a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Ján Kozák premenil - 1:0. To ale ani zďaleka v podaní Petržalky nebolo všetko, pretože už o dve minúty nacentroval Kozák na hlavu Salátu, ktorý zvýšil na 2:0. No a zdrvujúci záver polčasu podčiarkol tretím gólom v sieti Zlatomoravčanov krásnou strelou spoza šestnástky Cleber. Artmedia tak behom štyroch minút úplne odpísala svojho súpera a mohla tak na druhý polčas nastúpiť v psychickej pohode.

Artmedia ale chcela nadviazať na koniec prvej polovice zápasu aj v druhom polčase, ktorý odštartoval nepremenou tutovkou Oravca. Na druhej strane mali v 52. minúte šancu Ujlaky s Juskom, druhý menovaný ale bránu minul a tak zahrmelo opäť pred bránou Brezinu. V 58. minúte sa totiž preštrikoval obranou hostí Piroška, prihral Halenárovi ktorý zvýšil na 4:0 a vrátil sa na čelo ligových kanonierov. V ďaľšom priebehu stretnutia už Petržalka kontrolovala vývoj stretnutia. Hráči domácich tak napodobnili Žilinu, Ružomberok a Košice a zvíťazili nad svojím súperom pohodlne 4:0.