Corgoň liga - souhrn 23. kola

20.03.2010, 17:35, aktualizováno 21.03.2010, 16:35
Slovan Bratislava dnes porazil Senicu a je jen bod za Žilinou, která včera podlehla Nitře. Banská Bystrica prohrála v Trnavě. Ružomberok si doma poradil s Dubnicí, Košice porazily Dunajskou Stredu a Prešov veze body z Petržalky.

Slovan Bratislava - FK Senica 2:0

21.03.2010 14:30

Góly: 57. Michal Breznaník, 62. Karim Guédé

V nedeľňajšej dohrávke 23. kola Corgoň ligy medzi Slovanom Bratislava a hosťami zo Senice sa zrodil výsledok 2:0 v prospech domácich. Zverencom Štefana Horného sa tak podarilo dotiahnuť na vedúcu Žilinu na jeden bod a týmto pádom ešte zamiešali karty v boji o titul.

Už od začiatku to bol bojovný futbal, avšak prevahu mali prevažne domáci. V 3. minúte centroval domáci Masaryk na Breznaníka, ale ten zle spracoval loptu a následný pokus bol nevydarený. O necelé dve minúty neskôr sa po centri Grendela takmer presadil Saláta, ale jeho hlavička skončila tesne nad. Teste po štvrťhodine hry sa do šance dostal Sylvestr, ale jeho strela skončila nad bránu Kamescha. Onedlho však aktívna hra upadla, hra sa pohybovala len medzi šestnástkami. Až v 42. minúte centroval domáci Breznaník na Masaryka, ale úplne voľný Masaryk loptu netrafil. Po prvom polčase tak oba tímy odchádzali do šatní za bezgólového stavu.

Domácim vyšiel druhý polčas ideálne, keď najskôr v 57. minúte otvoril skóre Breznaník, o päť minút neskôr sa presadil Guédé. Za stavu 2:0 pre Slovan sa už ofenzívne osmelili aj hostia, keď v 72. minúte nebezpečne strieľal Piroska. O dve minúty neskôr sa takmer presadil domáci Sylvestr, ale jeho pokus nemieril medzi tri žrde Kamescha. V 80. minúte vyskúšal Putnockého hosťujúci Kante, ale jeho pokus zneškodnil gólman Slovanu. O tri minúty neskôr sa do šance tentokrát dostal Sodje, ale zasahovať musel opäť Putnocký. Do konca zápasu sa ešte hostia snažili o čestný gól, ale to sa im nepodarilo a Slovan na Pasienkoch vyhral presvedčivo 2:0.

MŠK Žilina - FC Nitra 0:1

20.03.2010 17:30

Góly: 61. Róbert Valenta

Žilina v sobotu podvečer privítala Nitru. Zápas prekvapujúco vyhrali hostia spod Zobora tesne 0:1. Zverencom Ivana Galáda sa po tejto skvelej výhre podarilo zamiešať karty v boji o titul.

Hostia začali z úvodu aktívne, vypracovávali si veľa gólových šancí a napádali súpera v strede poľa. V 7. minúte kopali hostia priamy kop, avšak center Ráka zblokoval obranca domácich Leitner. Domáci pohrozili o deväť minút neskôr, keď nebezpečne až do pokutového územia prenikol Jozef Piaček, ale jeho strelu tentokrát zblokoval obranca hostí Kolmokov. O tri minúty neskôr po rohovom kope domáceho Leitnera sa k hlavičke dostal Guldan, ale jeho hlavička skončila na žrdi a následná dorážka Oravca bola nepresná. O šesť minút neskôr sa domáci dostali do šance, ale po peknej nahrávke Šoureka sa nepresadil Lietava. V 35. minúte mohli hostia otvoriť skóre, ale delovka Kóňu skončila mimo bránu Dúbravku. V záverečných minútach si domáci šošoni vytvorili mierny tlak, ale nepodarilo sa im skórovať.

V úvode druhého polčasu sa domáci tesne po výkope dostali do veľkej šance, najskôr neprekonal Chudého Rilke a odrazenú loptu napálil do žrde Kobylík. V 60. minúte v strede poľa zbytočne stratil loptu domáci Piaček, k lopte sa dostal Leško, ale jeho strelu zneškodnil Dúbravka a loptu vyrazil na roh. Po následnom rohovom kope sa presadil hosťujúci Valenta - 0:1. Od tohto gólu sa domáci snažili o strelenie gólu, ale v koncovke chýbalo len šťastie. Do záverečného hvizdu sa už ani jednému tímu nepodarilo skórovať a Nitra tak ako jediný tím Corgoň ligy zobrala na domácom prostredí Žiline plný počet bodov.

MFK Petržalka - Tatran Prešov 2:3

20.03.2010 15:30

Góly: 11. Martin Mikulič, 69. Filip Kiss - 16. Michal Hanek, 31. Peter Katona, 58. Jonathan Bernardo Mariano

V súboji dvoch tabuľkových susedov medzi Petržalkou a Prešovom skončil lepšie v prospech hostí, keď na Národnom tréningovom center v Senci vyhrali 2:3. Zápas bol mimoriadne aktívny, padali tiež góly.

Úvod zápasu bol veľmi aktívny. V 11. minúte sa do šance dostal Mikulič, ktorý si v zakončení počínal skvele a prekonal bezmocného Diviša - 1:0. O päť minút neskôr sa hráčom zo Šariša podarilo vyrovnať stav, keď skóroval hlavičkou Hanek - 1:1. Tesne po polhodine hry sa hosťom podarilo zvrátiť stav na svoju stranu, keď strelu Poliačeka zastavilo brvno a odrazená lopta sa dostala ku Katonovi, ktorý hlavičkou a následným angličákom prekonal Kissa - 1:2. Domáci sa ešte do záveru snažili streliť gól do šatne, čo sa im nepodarilo a do šatní odchádzali po prvom polčase zverenci Petra Fiebera z jednogólovým mankom.

V druhom polčase mali navrch opäť hostia. Ich aktivita sa vyplatila v 58. minúte keď zvyšoval Bernardo - 1:3. O jedenásť minút neskôr sa domácej Petržalke podarilo znížiť, keď Filipov Kissov priamy kop skončil za chrbátom Diviša - 2:3. Hostia sa v záverečných minútach mierne stiahli do defenzívy, naopak domáci sa snažili o vyrovnanie. Petržalke sa vyrovnať nepodarilo ani tentokrát a Prešov si tak pripisuje prvé jarné víťazstvo.

MFK Ružomberok - MFK Dubnica 1:0

Góly: 63. Oleksandr Pysčur

Zverenci Františka Straku v sobotu na domácom trávniku privítali predposlednú Dubnicu. Zápas sa skončil najtesnejším rozdielom 1:0 v prospech domácich.

V úvode prvého polčasu sa obom tímom len ťažko kombinovalo, pretože trávnik bol veľmi prevlhnutý. Spočiatku sa oba celky snažili, ale takmer všetky akcie končili na obranách. Prvá väčšia šanca prišla v 24. minúte nebezpečne centroval Ďubek, ale jeho center nevyužil Piščur. Onedlho mohli hostia vyhrávať, ale strelu Vavríka na bránkovej čiare vykopával Gallo. V 36. minúte sa domácim hráčom podarilo zakombinovať, ale Chovanec neprekonal hosťujúceho brankára Bajzu. Onedlho odpískal hlavný rozhodca Pavlík koniec prvej časti, tímy po hvizde odchádzali do šatní za nerozhodného stavu.

V druhom polčase začali oba tímy hrať aktívnejšie. V 51. minúte si hostia opäť vypracovali gólovú šancu, ktorú však trestuhodne nevyužil hosťujúci kanonier Michal Filo, keď netrafil prázdnu bránu Hrdličkovej brány. O dvanásť minút neskôr sa domácim podarilo otvoriť skóre, keď najskôr chybu hosťujúcej obrany využil Zošák, ten naservíroval loptu na Piščura, ktorý síce s problémami ale predsa len prekonal brankára Dubnice Bajzu - 1:0. Onedlho domáci Ďubek pekne nacentroval Piščura, ale tentokrát sa ukrajinskému útočníkovi nepodarilo spracovať loptu. Ešte v záverečných minútach sa hostia snažili o vyrovnanie, čo sa im však nepodarilo a Ružomberok si pripisuje tri cenné body.

MFK Košice - DAC Dunajská Streda 2:1

Góly: 7. Marko Milinković, 12. Antonio Megías - 90. Ján Marcin

Košice v sobotu o 15:30 na domácej pôde privítali Dunajskú Stredu. Zverenci Gorana Milojeviča po výhre 2:1 získali tri cenné body a Dubnici sa už priblížili na štyri body, čím si udržali šance na záchranu v Corgoň lige.

Domácim sa už úvode podarilo vytvoriť si dvojgólový náskok, najskôr v 7. minúte skóroval Milinkovič a o päť minút neskôr Megias. V 17. minúte hostia pohrozili priamym kopom, ale N'Kendova strela skončila v náručí brankára domácich Lopéza. Tesne po polhodine hry nebezpečne vystrelil Vaščák, ale brankár DAC-u Novota si so strelou poradil. V nadstavenom čase prvého polčasu sa hosťujúci Michellini pokúsil prekvapiť Lopéza, ale jeho pokus španielský brankár vytlačil na roh.

V druhom polčase to bol z úvodu pomalý futbal, avšak neskôr sa tímy osmelili aj smerom dopredu. V 59. minúte sa do šance dostal domáci Megias, ale jeho koncovka minula bránu Novotu. V 75. minúte sa po faule hosťujúceho Waua na Megiasa musel porúčať pod sprchy. V závere zápasu sa podarilo hosťom znížiť, keď Marcin skóroval do opustenej svätyne domácich. DAC tak ešte na jar nezískal ani bod, ale podarilo sa im v tomto zápase streliť svoj prvý jarný gól.

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 2:0

Góly: 47. Peter Doležaj (pen.), 77. Koro Koné

V sobotu Trnava na domácom prostredí privítala tretiu Banskú Bystricu. Zápas vyšiel v prospech Trnavy, keď zverencov Jozefa Jankecha porazili zaslúžene 2:0.

V úvode zápasu si domáci vytvorili tlak. Už v prvej minúte domáci Juhász pekne nahral na Koneho, ktorý však strelou po zemi neprekonal Boroša. V 17. minúte mohol opäť skórovať Kone, ale strela trnavského kanoniera skončila na pravej žrdi Borošovej bránky. Onedlho sa do šance opäť dostak aktívny Kone, síce strelil gól, ale jeho presný zásah neplatil z dôvodu postavenia mimo hry.

V druhom polčase mali domáci opäť tlak. Ten sa im vyplatil v 47. minúte, keď po faule na Nascimenta nasledoval pokutový kop a ten následne premenil Doležaj - 1:0. O deväť minút neskôr si domáci vypracovali peknú akciu, keď po centri Hanzela len tesne minul bránu Bernardini. O necelú minútu neskôr mohli hostia z ojedinelej šance vyrovnať, ale Ďuriš nastrelil len Doležaja. V 77. minúte sa domácim podarilo zvýšiť, keď chybu hostí využil Bernáth, ktorý nahral na aktívneho Koneho a ten si v protiútoku poradil a prekonal bezmocného Boroša - 2:0. Trnava tak po skvelom výkone porazila Banskú Bystricu a naďalej bojuje o pohárové priečky.