Corgoň liga - souhrn 15. kola

02.11.2012, 20:50, aktualizováno 03.11.2012, 19:24
Překvapivý výsledek se zrodil v souboji vedoucího týmu tabulky s posledním, Trnava šokovala Slovan Bratislava a z hlavního města si odvezla výhru 1:0. Na druhé místo se posunuly Zlaté Moravce, za což vedle jejich výhry může i pouze jednobodový zisk Senice, Žiliny a Trenčína...

FK Senica - MŠK Žilina 0:0

03.11.2012 17:30

Góly: -

Sobotňajším šlágrom 15. kola Corgoň ligy bol súboj Senica - Žilina. Zápas splnil očakávanie a jednalo sa o pomerne vyrovnaný súboj, sklamal však fakt, že v tomto meraní síl nepadol žiadny gól.

Úvod zápasu lepšie zachytili domáci, no tí rovnako ako hostia dlhšie zaujali len symbolickými pokusmi z diaľky. V 23. minúte si domáci vypracovali skvelú akciu, keď po zakončení Varadiho sa lopta odrazila k Piroskovi, ktorý vo vyloženej pozícii netrafil bránu. Postupne mala hra aký-taký náboj, keďže predtým sa mužstvá len oťukávali. V 27. minúte vystrelil z otočky Paur po nahrávke Barčíka, no jeho pokus nenašiel svoj cieľ. Obe mužstvá sa snažili o kombinačnú hru, v ktorej vznikalo mnoho nepresností a čo bolo pre oko diváka horšie, mužstvá si nevypracovávali akcie. V závere zaujala akurát pekná brejková akcia domácich, keď sa po Kalabiškovom pase dostal do zakončenia Diviš, ale v páde mieril tesne vedľa šibenice. V prvom polčase si tak takmer dve tisíc divákov neužilo gólový moment.

Úvod druhého polčasu nebol až tak zaujímavý, ako napríklad záver prvého polčasu. Obe mužstvá sa presadzovali len propagačnými strelami, s ktorými nemali šancu na úspech. V 58. minúte sa strela podarilo hosťujúcemu Angelovičovi, ktorého pokus takmer prekvapil Švengera. V 67. minúte sa snažil hosťujúci Pich obstreliť Švengera, ale mieril vedľa. V 71. minúte nepresne odkopával Krajčík a lopta sa dostala k hosťujúcemu Barčíkovi, ktorý však netrafil bránu a nepotrestal tak menšie zaváhanie domácej obrany. V 78. minúte po rohovom kope hostí najvyššie vyskočil Piaček a mieril tesne vedľa. O štyri minúty neskôr sa pekne uvoľnil Ceesay, no pri tomto momente sa vyznamenal český gólman Senice Milan Švenger. V závere sa obe mužstvá snažili o víťazný gól a hralo sa zo strany na stranu, no gól už ako počas celého stretnutia, ani v jeho závere, nepadol.

AS Trenčín - MFK Košice 0:0

Góly: -

V 15. kole Corgoň ligy privítal Trenčín na domácej pôde Košice. V tomto zápase nedokázal rolu menšieho favorita potvrdiť Trenčín, ktorý so svojim nižšie postaveným tabuľkovým susedom bezgólovo remizoval.

Obe mužstvá začali v úvode veľmi opatrne, o niečo aktívnejší boli domáci. V piatej minúte vystrelil domáci stredopoliar Díaz, ale Tofiloski si dal pozor. O tri minúty na druhej strane pohrozil peknou strelou Novák, ktorú Volešák vyrazil len pred seba, no jeho defenzívni kolegovia odpratali loptu preč z nebezpečia. V nasledujúcich minútach držali domáci futbalisti Trenčína loptu na svojich kopačkách a snažili sa Košice vyšachovať krátkymi nahrávkami. V 24. minúte si domáci vypracovali veľmi peknú akciu zakončenú zblokovanou strelou. V 26. minúte sa po signále z rohového kopu dostal k lopte Ostojić, ktorý následne nastrelil žrď Volešákovej brány. V 35. minúte sklepol Díaz loptu do zakončenia pre Mondeka a jeho tvrdý pokus preletel tesne ponad brvno Tofiloského bránky. Do konca prvého polčasu sme už videli iba kombinácie oboch mužstiev. Prvý polčas sa tak skončil bez gólov.

V úvode druhého polčasu sa hrala neatraktívna hra pre oko diváka. Obe mužstvá kazili rozohrávku a dlhšie sa im nedarilo vypracovať si sľubnú šancu. Tej sa domáci priaznivci dočkali v 64. minúte. Po Štefánikovom centri napokon neuspel Mazáň, následne nožničkami neúspešne strieľal Depetris a napokon sa lopta odrazila k Baezovi, ktorý tiež neprekonal prekliatie pred bránou Košíc. V 70. minúte sa pekne uvoľnil striedajúci František Kubík a následne nepríjemne vystrelil, ale jeho pokus tesne minul šibenicu. Onedlho aktívny Kubík nacentroval na Depetrisa a najlepší kanonier Corgoň ligy zakončil vedľa. V 79. minúte sa znovu pekným centrom prezentoval Štefánik, lopta bola stečovaná a Tofiloski mal šťastie, že lopta mierila presne na neho. Do konca stretnutia mali optickú prevahu domáci Trenčania, ale hostia si cennú bezgólovú remízu postrážili.

FC Nitra - Spartak Myjava 0:2

03.11.2012 14:30

Góly: 11. Peter Kuračka, 14. Peter Kuračka

Nitra opäť nezvládla domáci duel a po zlepených góloch Kuračku prehrala tentoraz s Myjavou. Na dne tabuľky tak nie je už len oficiálne, ale aj opticky a prakticky. Pre Myjavu je to ďalší povzbudivý výsledok, vonku kraľuje so Žilinou na 1. mieste.

Zápas sa ešte poriadne ani nestihol rozbehnúť a už sa menilo skóre. V 11. minúte sa dostal po Sládkovom prestrčení lopty do šance Kuračka a Kopeckému nedal šancu - 0:1. To nebol ovšetko, onedlho vysunul do možnosti Kuračku pre zmenu Kosík a keď sa dostal za obranu, s prehľadom pridal aj druhý gól. Znížiť mohol onedlho hlavičkou Struhár, ale Solničku neprekonal, i keď ten mal problém loptu skrotiť ešte pred čiarou. Zavŕšiť hattrick ešte pred polhodinou mohol Kuračka, ale hlavičkoval vedľa. V závere nedal ani Cléber a tak sa šlo do kabín za dvojgólového náskoku hostí.

Futbalovejšia Myjava bola aktívna aj v druhom dejstve a po peknej individuálnej akcii mohol pridať ďalší gól Sládek, ale napokon mu kombináciu s Kuračkom zmaril Szabó. Neskôr sa dvojgólový hrdina zápasu preštrikoval do ďalšej možnosti, ale pri zakončení nemal presnú trefu. Solnička sa príliš vzrušovať nemusel pri hlavičke Šimončiča, znížiť sa tak Jurkemikovcom nepodarilo. Kopecký potom podržal svoj tím pri šanci Sládeka a na druhej strane fauloval Siva Clebera v pokutovom území. Ten istý hráč ale z penalty trafil iba žrď a Kolárovu dorážku Solnička výborne zneškodnil. A keď v závere nepriniesol zmenu skóre ani Kropua po akcii s Mikušom, Myjava brala tri body za dva góly Kuračku. Nitra je posledná už aj neoficiálne.

MFK Ružomberok - Tatran Prešov 2:0

Góly: 33. Mulumba Mukendi, 67. Filip Serečin

Ružomberok potvrdil úlohu favorita v súboji s Prešovom a poľahky ho podľa predpokladov zdolal 2:0.

Najprv skúšal ohroziť bránu domácich ich bývalý hráč Zošák, ale strelou z diaľky minul. Nebezpečnú loptu do vápna mieril Ďubek, obrana hostí si však poradila. Neskôr po rohu hlavičkoval Mukendi, Diviš zasahovať nemusel, ale lopat šla len tesne mimo. Aktívnejší domáci zahrozili aj Pekárovou šancou, ten v možnosti poslal strelu tiež tesne vedľa brány. Neskôr mal šancu opäť Mukendi, ale zakončil iba do Diviša, následne sa obaja pri snahe získať loptu zrazili. Na druhej strane pohrozil po polhodine hry Zošák, no poslal loptu mimo. Trestal tak stále lepší Ružomberok a presadil ako inak Mukendi a gólovou hlavičkou. V závere polčasu mohol vyrovnať Ševčuk, ale aj keď prekonal Zicha, na čiare spred bránkovej čiary odkopol Nosek.

Hneď v úvode druhého dejstva mohol zvýšiť vedenie Lupták, ale na Diviša v nájazde 1 na 1 neuspel. Nebezpečne zahrozil aj Nagy, ale aj jeho Diviš vychytal a podobne tomu bolo aj pri možnosti na zmenu skóre od Masla. Ten nedal z otočky. Hostia takmer z ničoho mohli vyrovnať, k vlastnému gólu nebol ďaleko pri snahe odvrátiť loptu Nosek. Následne hlavičkoval Lipták tesne nad brvno. Po hodine hry nedal pre zmenu Guba, strelu zblízka Zich vyrazil na roh. Tatran ožil a mal šance na vyrovnanie, no trestal opäť domáci tím. Ďubek krásne našiel Serečina a ten lobom nedal Divišovi šancu - 2:0. O výsledku bolo viac-menej rozhodnuté. V závere ešte mohl zvýšiť Serečin, ale keď sa Divišovi jeho šancu zmariť podarilo, výsledok ostal dvojgólový.

FC Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 2:0

Góly: 65. Lukáš Janič, 71. Lukáš Janič

Zlaté Moravce v 15. kole Corgoň ligy hostili na domácej pôde Banskú Bystricu. V pomerne vyrovnanom opatrnom stretnutí rozhodli dva góly domáceho striedajúceho stredopoliara Lukáša Janiča, ktorý tak posunul Zlaté Moravce o bod za prvý Slovan.

Úvod zápasu patril domácim, ktorí boli v tomto zápase pred Banskou Bystricou favorizovaní. V 6. minúte nacentroval Hodek na Bernátha, ktorý v záklone prestrelil bránu hostí. V 20. minúte našiel Turňa pekným centrom hlavu Ferenčíka, ale jeho pokus lízal pravú tyč. O päť minút neskôr vybojoval Andrej Hodek loptu a posunul ju na Škvarku, ktorý následne nezakončil podľa svojich predstáv. V nasledujúcich minútach sa hral veľmi opatrný futbal, v ktorom mal optickú prevahu domáci ViOn. V 36. minúte vypálil z hranice šestnástky hosťujúci Ferenčík a jeho pokus tesne minul brvno Kuciakovej brány. V 42. minúte musel domáci tréner Juraj Jarábek nútene a zároveň nerád striedať najlepšieho kanoniera mužstva Hodeka, ktorého po zranení nahradil Bolinha. Kreatívny stredopoliar v závere polčasu nepríjemne vystrelil, ale Belic si dal pozor. Prvá polovica hry tak skončil bez gólov.

Opatrný futbal pokračoval aj v druhom polčase. Síce mali domáci loptu často na svojich kopačkách, no hostia prehusťovali vlastné územie a nedovolili domácim ohroziť ich bránu. Defenzívne hradby Banskej Bystrice však po hodine hry upadli. V 65. minúte poslal domácich do vedenia po peknej strele Lukáš Janič, ktorý len niekoľko sekúnd pred týmto gólom vystriedal Bernátha - 1:0. Janič potešil domácich priaznivcov aj o šesť minút neskôr, kedy rovnako aj po druhýkrát poslal loptu za chrbát Belica - 2:0. Hostia sa po týchto momentoch pochopiteľne presunuli do ofenzívy a snažili sa niečo urobiť s priebehom stretnutia. Domáci však mali zápas pod kontrolou a hostia, na ktorých bolo vidieť veľkú snahu streliť aspoň kontaktný gól, robili v rozohrávke niekoľko chýb a tak sa nedokázali presadiť. V závere mohol dokonca zvýšiť vedenie domácich Škvarka po krásnej prihrávke Chrena, no zoči-voči Belicovi neuspel. Zlaté Moravce tak získali veľmi cenné víťazstvo 2:0 na domácej pôde nad Duklou Banská Bystrica. Jarábkovci sa tak priebežne dostali na druhú priečku o bod za prvý Slovan.

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 0:1

02.11.2012 18:30

Góly: 48. Michal Gašparík

Slovan nestačil v predohrávke 15. kola Corgoň ligy na Trnavu v domácom prostredí a podľahol jej 0:1. Gól strelil na začiatku druhého dejstva Gašparík a aj keď sa belasí pokúšali vyrovnať, aj kvôli rozhodeniu z rytmu vďaka neplánovanej "dymovej" prestávke gól nevsietil a ponúkol Žiline dotiahnuť sa na čelo, resp. prenechať jej v prípade výhry šošonov 1. miesto. Spartak sa naopak minimálne do zajtrajška konečne odlepil z dna, kam spadla Nitra.

Derby v úvode trošku ovládala Trnava, obsadila okolie pokutového územia súpera, ale nič nevymyslela. V 10. minúte na druhej strane napriahol z diaľky Kladrubský a bránu len tesne minul. Spartak sa často dostal nadostrel Putnockého, ale najmä Sabo úplne zbytočne volil prihrávky a tak nevyužil voľný priestor na strelu. Po prvom rohovom kope nadvihoval loptu do vápna Habánek, tá však len preletela šestnástkou bez zásahu hostí. Tých mohol mrzieť netečovaný center Vlaska do päťky Putnockého, Schranzovi chýbalo pár krokov, aby loptu mohol bezpečne poslať do siete. V24. minúte zakončoval center do vápna dobrým pokusom Halenár, no Rusov nemal problém loptu chytiť. Neskôr dostal priestor pred vápnom opäť hosťujúci hráč, ale Vlasko, aj keď konečne vystrelil, dobrou strelou tesne minul. Proti Vlaskovi v nájazde potom dobre vyštartoval Putnocký a zmaril mu šancu. Na druhej strane vysoko nad pálil Žofčák. Hneď na to sa dopredu prebíjal Ledesma, ale nevystrelil a ani si po kontakte s Janečkom nevypýtal penaltu. V 36. minúte zakrútil priamy kop Karhan, no len do rúk Putnockého. Nepresnou strelou nepochodil následne Ledesma. Rusov neskôr spacifikoval Milinkovičov priamy kop. Sabo sa hneď dvakrát odhodlal k strele až dve minúty pred koncom polčasu, najprv našiel brankára, potom mieril nad. Prezentoval sa aj Halenár, v úniku však jeho krížnu strelu Rusov pokryl. V závere polčasu ešte musel Putnocký vyriešiť možnosť Schranza. V slabom polčase ale diváci gól nevideli a tak si tí slovanistickí aspoň založili ohník.

Ak sa dalo v prvom polčase vyzdvihnúť nejaké meno v drese Trnavy, určite ním bol aktívny Vlasko. Ten ponúkol peknú akciu aj na začiatku druhého a keď nabil Gašparíkovi, Putnocký bol na jeho projektil prikrátky - 0:1. Gašparík strieľal spoza Lukšíka aj v 52. minúte, ale v ťažkej pozícii mieril vedľa. Slovan chcel samozrejme okamžite vyrovnať, v 58. minúte musel Rusov vyrážať na roh center Milinkoviča. Ten istý hráč potom zvolil v úniku strelu z uhla, čo trnavský brankár opäť vyriešil s prehľadom. Po hodine hry sa duel prerušil pre nespratnosť a nezodpovednosť fanúšikov Slovana, ktorí svojmu klubu naozaj pomohli; takmer ich poslali do šatne, či domov s kontumačnou prehrou. Usporiadatelia si však pomohli pesničkou od IMT Smile Kým stúpa dym a tak sa asi po sedemnástich minútach, ktoré sa neskôr k 90-tej nadstavovali, mohlo v hre pokračovať. V 83. minúte sa dostal po odrazenej lopte k nožničkám Kladrubský, ale bránu minul. Slovan naďalej útočil, vystreliť skúšal z diaľky Halenár, ale mieril veľmi nepresne. Vyrovnať mohol po Lukšíkovom centri Milinkovič, ale loptu v ceste do brány nechtiac zastavil. V poslednej minúte riadnej hracej doby si hostia nerozumeli v obrane, Rusov nemal loptu pod kontrolou a tak sa pred prázdnou bránou ale i húštinou tiel ocitol Hlohovský. Loptu si posunul do lepšej pozície, lenže odkrytú svätyňu trestuhodne netrafil. Trnava všetkým pokusom Slovana odolávala a urputne bránila.

V 101. minúte mohol rozhodnúť Mikovič, jeho strela z diaľky mala dobré parametre, Putnocký iba vyrazil pred seba. Spartak celkom kontroloval hru a na slabú ofenzívu Slovákovcov reagoval dobrou defenzívou. Keďže sa nepresadil v 106. minúte v dobrej pozícii ani Halenár, pretože vystrelil na brankára slabo a v úplnom závere nedal po centri hlavičkou z metra ani Gorosito, duel skončil víťazstvom Trnavy. Derby ale atraktívny duel neprinieslo, zato dôležité machinácie v tabuľke áno. Andeli minimálne nateraz opúšťa poslednú priečku, naopak belasí si zavarili a po veľmi slabom výkone ponúkli Žiline na zajtra prvé miesto, ktorá ho výhrou môže ukoristiť o skóre pre seba.