Corgoň liga - souhrn 14. kola

27.10.2012, 15:54, aktualizováno 28.10.2012, 20:52
Na čele tabulky nic nového, Žilina totiž dnes remizovala se Slovanem. Čtrnácté kolo začalo zápasem v Myjavě, odkud si vybojovaný bod odváží trnavský Spartak. Venku uspěl i Trenčín, body získal v Prešově. V Košicích a Nitře se zrodily remízy. Sobotní program bude ochuzen o utkání Bánské Bystrici s Ružomberokem.

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 0:0

28.10.2012 19:00

Góly: -

V 14. kole Corgoň ligy bol na programe zápas jesene Žilina - Slovan Bratislava. Zápas možno nemal najlepšie tempo, ale naopak mal celkom slušnú atmosféru, keďže aj napriek nepriazni počasia prišlo pod Dubeň vyše štyritisíc divákov. Škoda, že sa zápas skončil bez gólov, aj keď mali obe mužstvá niekoľko šancí na skórovanie.

Zápas mal od začiatku celkom dobrý náboj, a to nielen na ihrisku. Na tribúne sa zišlo 4212 divákov, z Bratislavy prišli asi dve stovky verných fanúškov. V 8. minúte centroval domáci Pich do ohňa smerom na Gergela, pred ktorým skvele zasiahol Putnocký. Niekoľko sekúnd po štvrťhodine hry si Barčík pekne narazil s Pichom, mladý slovenský ofenzívny stredopoliar našiel Angeloviča, ktorého následné zakončenie zastavila bočná sieť. V nasledujúcich minútach sa hra presunula do stredu poľa a mužstvá hrali na náročnom teréne jednoduchý futbal. V 36. minúte sa preštrikoval domácou obranou Milinkovič, ale jeho prízemný pokus vyrazil Dúbravka mimo brány na rohový kop. Po ňom sa dostal k zakončeniu Peltier, ale pre Dúbravku to neznamenalo väčšie ohrozenie. V nasledujúcich minútach opticky diktoval tempo hry Slovan, ale nedokázal si vypracovať vážnejšiu akciu. V závere polčasu nepríjemne vystrelil hosťujúci Halenár, ale Dúbravka si dal pozor. V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, čoho dôkazom je polčasový výsledok 0:0.

V druhom polčase sa scenár hry opakoval. Hral sa jednoduchý futbal v strede poľa. Obe mužstvá čakali na chybu svojho súpera na ťažkom teréne. V 68. minúte nepríjemne centroval Škriniar do pokutového územia, ale obranca Slovana bola dôrazná a loptu jednoducho odkopla preč. V 72. minúte zahrával hosťujúci stredopoliar Marko Milinkovič priamy kop, pokus srbského hráča bol mierne tečovaný a žilinský gólman Dúbravka musel loptu vyraziť na rohový kop. O dve minúty sa situácia opakovala. Po faule na Grendela zahrával priamy kop znovu Milinkovič a jeho pokus preveril kvality Dúbravku, ktorý technickú strelu vytlačil mimo svojej brány. V 79. minúte hrozila zo štandartky tentokrát Žilina, keďže po strieľanom centri Nunesa zakončoval Guima, ale Putnocký podržal svoj tím. V 88. minúte mal vyloženú šancu na rozhodnutie zápasu Juraj Halenár, ale jeho samostatný nájazd od polovice ihriska trestuhodne zahodil, keďže strieľal veľmi nepresne. Zápas jesene sa tak skončil neatraktívnou bezgólovou remízou.

Tatran Prešov - AS Trenčín 1:2

27.10.2012 14:30

Góly: 12. Andrij Ševčuk - 56. Karol Mondek, 86. Samuel Štefánik

Prešov prestáva zbierať body aj na domácom trávniku a momentálne je tak napriek kríze Nitry, či Trnavy iste najvážnejší kandidát na zostup. Dnes podľahol Trenčínu napriek polčasovému vedeniu 1:0 a ostáva na nelichotivom 10. mieste. Naopak, hostia sú na 5. mieste a na prvý Slovan strácajú len tri body.

To, čo si Prešov tak dlho pestoval a teda dobrú domácu formu, je dnes minulosťou. Aspoň pre stretnutie s Trenčínom. Ale poďme pekne poporiadku. Prvá šanca mohla prísť už v 2. minúte, no zaujímavý center v dobrej pozícii netrafil Papaj. Prešov to ale mrzieť nemuselo, skóre sa v ich prospech menilo o niečo neskôr. Liptákov center spracoval Ševčuk, pohral sa s brankárom a s pomocou žrde otvoril skóre - 1:0. Po polhodine hry mohlo byť vyrovnané, šancu mal na svedomí Depetris. Po chybe Adámika sa dostal nadostrel brány, ale nanešťastie pre AS ju netrafil. Hneď na to zmaril Mondekovi šancu vybehnutím Diviš a tak Trenčania nevyrovnali ani po tejto šanci. V závere polčasu mohol skóre zvýšiť opäť Ševčuk, ale center Gubu tečoval len do žrde. Prvé dejstvo tak výsledkom opanovali domáci.

Bolo len otázkou času, kedy sa aktívnejší Trenčín, ktorý podnikal krajšie akcie, dočká vyrovnania. Stalo sa tak v 56. minúte a zaslúžil sa o to nádherný priamy kop Mondeka, ktorý nedal Divišovi šancu a upravil na 1:1. Hneď na to našťastie pre domácich zmaril sólo Kubíka Diviš a tak sa skóre pre tento moment nemenilo. Tatranu sa prestávalo dariť a to pre brejkových hráčov AS len a len tešilo. Napriek nerozhodnému stavu to prestalo baviť aj divákov a mnohí ľutovali, že v nefutbalovom počasí prišli na štadión. Pre niektorých tak bolo lepšie, že nevideli gól Trenčína na 1:2, ktorý vsietil Štefánik. Ten sa poľahky pohral s obranou a prekonal aj bezmocného Diviša. V závere mohol výsledok prikrášliť Mondek, no mieril v šanci tesne vedľa tyče. Zlé výkony Prešova pokračujú najnovšie už aj pred vlastnými divákmi a to nie je pred jesennou pauzou pre nich a ich priaznivcov nič príjemné. Pred zápasom sa zdalo, že je tím v pohode, no opak je pravdou. Tatran bude mať čo robiť, aby sa v tomto ročníku zachránil.

MFK Košice - FK Senica 2:2

Góly: 22. Ján Novák, 42. Dávid Škutka - 9. Juraj Piroška (pen.), 72. Adam Varadi

Senica nenatiahla svoju šnúru výhier v Corgoň lige, proti boli Košice, ktoré sú doma silné a nedovolili naplno bodovať ani súperovi zo Záhoria. Duel niekoľkých zvratov tak skončil napokon nerozhodne 2:2.

Mužstvá sa na ťažšom teréne snažili o čosi ako kombinácie, no bolo to príliš náročné. Napriek tomu občas prišlo aj ku štandardke, ako v 9. minúte v prospech Senice a po trme-vrme sa pískal pokutový kop. Piroška oblúčikom z bieleho bodu nezaváhal a otvoril skóre - 0:1. Na druhej strane sa hráči okamžite pokúšali vyrovnať, stalo sa tak v 23. minúte. Opäť padol gól iba zo štandardnej situácie, ale na radosť domácich priaznivcov to bol Novák, ktorého priamy kop skončil za chrbtom brankára aj vďaka teču múru - 1:1. Nebezpečnú akciu po polhodine hry predviedli Diviš s Piroškom, no Šinglár a spol. zmenu skóre nedovolila. Naopak, na konci polčasu sa radovali opäť zverenci trénera Kozáka, presadil sa po neprehľadnej situácii a rohovom kope najlepší strelec Dávid Škutka. Košičania tak ešte do prestávky stihli otočiť výsledok z 0:1 na 2:1.

Druhé dejstvo začalo ešte pod horšou taktovkou trávnika a preto sa očakával len boj bez šancí. Opak však bol pravdou, najmä hostia išli aspoň za bodom a pokúšal sa o tom najprv v 55. minúte Černý. Jeho šancu ale obrana zblokovala na roh. Na druhej strane mohol zvýšiť vedenie domácich Ostojič, ale ani jeho koncovka neskončila gólom, chýbali centimetre. Po hodine hry a rohovom kope tesne minul bránu domáci Novák. V 72. minúte sa však Senica dočkala. Po chybe Tofiloského, ktorý loptu nevyrazil sa pred odkrytou bránou objavil Varadi a pohodlne vyrovnal na 2:2. Rozhodnúť mohol päť minút pred koncom z priameho kopu Piroška, no Tofiloski jeho šancu kryl a keď v závere nedal ani po sóle Viazanko, body sa delili.

FC Nitra - FC Zlaté Moravce 1:1

Góly: 70. Matúš Mikuš - 22. Andrej Hodek

V 14. kole Corgoň ligy bolo na programe aj regionálne derby Nitra - Zlaté Moravce. V zápase sa zrodila zaslúžená deľba bodov, no toto meranie síl sklamalo nízkou návštevou, keďže si pod Zobor našlo cestu len 310 divákov.

Stretnutie začali lepšie hostia, no prvú dobrú väčšiu šancu predviedli domáci. V 7. minúte zakončoval po Mikušovom centri rybičkou Kroupa, ale Kuciak nepustil loptu za chrbát. Trávnik bol vďaka nepriaznivému počasiu veľmi podmočený a mužstvám sa len veľmi ťažko kombinovalo. V 21. minúte sa hostia ujali vedenia: Bernáth krásnou prihrávkou vysunul Hodeka, ktorý aj s prispením šťastia prekonal Kopeckého - 0:1. Onedlho mohol vyrovnať Kroupa, ale bránu zblízka nedokázal trafiť. O dve minúty neskôr strieľal z odrazenej lopty domáci Kolár, ale jeho strelu hosťujúca obrana zblokovala. V 28. minúte sa po rohovom kope Nitry ocitol vo veľkej šanci mladý stopér Filip Kinček, ale mieril tesne vedľa. Minútu po polhodine hry nepríjemne vystrelil hosťujúci krídelník Orávik, ktorého pokus Kopecký zneškodnil. V 36. minúte pekne zakončoval domáci Šimončič, ale len tesne minul svoj cieľ. V závere polčasu držali hostia loptu na svojich kopačkách, no nedokázali už nič vymyslieť.

Úvod druhého polčasu lepšie zachytili domáci, ale v 49. minúte boli radi, že neinkasovali. Po rohovom kope totiž zakončil Hodek do žrde a z odrazenej lopty vychytal Kováča Kopecký. V 56. minúte si domáci priaznivci zakričali gól po presnom zásahu Boszoráda, ale ten nebol uznaný pre jeho postavenie mimo hry. V 65. minúte Zelenický nedovolene fauloval v pokutovom území Škvarku, a hlavný arbiter správne nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Bernáth, ktorého úmysel vystihol Kopecký a rodáka z Nitry v drese ViOnu vychytal. Hostí mohla táto situácia veľmi mrzieť, onedlho sa potvrdilo staré známe porekadlo nedáš-dostaneš. V 69. minúte Šimončič vysunul Mikuša do ideálnej pozície a vyrovnal umiestnenou strelou k tyči - 1:1. V 72. minúte Bernáth nacentroval na Hodeka, ktorý však nezakončil ideálne. V závere sa obe mužstvá snažili streliť víťazný gól, no ten sa napokon nepodarilo streliť ani jednému mužstvu a pre to zápas skončil spravodlivou "plichtou" 1:1.

Spartak Myjava - Spartak Trnava 2:2

27.10.2012 14:00

Góly: 48. Peter Sládek, 72. Peter Sládek - 59. Michal Gašparík, 86. Marek Janečka

Myjava nedokázala udržať vedenie proti Trnave a doma si tak zaknihovala tretiu remízu. Poskočila aspoň na 8. miesto, Spartak Trnava sa chytá každej slamky a určite mu tento bod pomôže. Od odlepenia sa z dna tabuľky však zatiaľ veľmi nie, keďže remizovala aj Nitra..

Začiatok stretnutia sa niesol v znamení pozorných defenzív, o čosi častejšie mala loptu na kopačkách Trnava. Prvý pokus mimo vyslal Sabo v 7. minúte. Neskôr nevýrazne vystrelil aj Gašparík. Na druhej strane sa prebíjal dopredu Sládek a Rusov musel radšej vyrážať na roh a potom šancu Janečku zrazil mimo brány Černáček. V 26. minúte vo veľkej šanci strieľal nad Kukoľ. Po polhodine hry sa skóre nemenilo ani po Karhanovej hlavičke, šlo to vedľa. V závere polčasu poslal loptu nad bránu aj Čvirik, keď Trnava zahrávala rohový kop a tak sa šlo do kabín za bezgólového stavu.

Štyridsaťpäťminútovka číslo dva začala na domácej strane novými dresmi a vyplatilo sa. V 48. minúte sa po peknej kombinácii Sládka, Kuračku a Kosíka presadil prvý menovaný a bolo 1:0. Hostia samozrejme znervózneli a trochu pootvorili obranu. To domáci vyhovovalo a podnikali nebezpečné protiútoky. V dobrej pozícii prekopol v 56. minúte Častulín. To sa predtým kopal roh. Trnava sa následne dostala k priamemu kopu a ten nádherne trafil Gašparík, čím vyrovnal na 1:1. Hostia mohli viesť po šanci Pavelku, ale z jasnej pozície namieril nad. Krásnu individuálnu akciu potom predviedol Sládek a poslal svoj tím do vedenia 2:1. To však Myjave vydržalo len do 86. minúty, Janečka sa presadil po rohovom kope a stanovil konečný výsledok 2:2. V závere ešte dostal červenú kartu Kobuský, ale na nerozhodnom skóre to už nezmenilo nič.