Corgoň liga souhrn - 13. kolo

25.10.2008, 18:00, aktualizováno 26.10.2008, 19:07
Na prvním místě Corgoň ligy je po nedělní výhře nad Artmedií Žilina. Stejně bodů má také Slovan, který porazil Dubnici. Remíza s Banskou Bystricí znamená, že Košice ztrácejí na vedoucí duo dva body.

Góly: -

V košickom Čermeli privítali domáci MFK Banskú Bystricu a po slabom zápase remizovali 0:0. Tabuľkový prepad Košíc tak pravdepodobne bude pokračovať aj naďalej.

Prázdny štadión sledoval prvý polčas, ktorý nemohol zaujať ani hŕstku najskalnejších fanúšikov domácich. Obe mužstvá sa v prvej polovici hry nedokázali dostať do zakončenia, v hre sa kopili nepresnosti a tak nie je ani čo komentovať. Predsa len aktívnejší Vojaci si vytvorili v 39. minúte najväčšiu príležitosť Šulek, z dobrej pozície sa mu ale nepodarilo nebezpečne odhlavičkovať. Domáci vystrelili za celý prvý polčas iba raz a aj to veľmi nepresne.

Ani po prestávke nenastalo v hre oboch tímov zlepšenie. Prvá veľká príležitosť prišla až v 78. minúte pred bránou domácich. Po akcií Tótha sa k zakončeniu dostal Ďuriš, ten ale zvnútra šestnástky pred odkrytou bránou trafil iba jedného z domácich obrancov. Košičania sa pokúsili urobiť niečo s výsledkom až v 85. minúte, Novák ale pred Ďurčom medzi tri žrde netrafil. O pár sekúnd neskôr strieľal opäť Novák, tentoraz tesne nad bránku hostí a Novák netrafil medzi tri banskobystrické žrde ani do tretice.

Obe mužstvá si tak po zlých výkonoch odvážajú bod za remízu v zápase, za ktorý by si ani jedno mužstvo spomínaný bod nezaslúžilo.

Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda 1:1

25.10.2008 17:00

Góly: 83. M. Hruška - 63. K. Németh

V zápase pred slušnou a najmä hlučnou diváckou kulisou hrali obe mužstvá solídny futbal. Domáci vyskočili na svojho súpera tradične veľmi aktívne, chýbala im však šťastena v koncovke.

Prvú veľkú príležitosť mal Klinka po prihrávke Kopúnka v 13. minúte, sám pred Novotom ale nedal. Obe mužstvá hrali s veľkým nasadením a motiváciou, napriek tomu sa ale vysoké množstvo gólových šancí neurodilo. V 17. minúte uvoľnil Pončák Devátého, ktorý preloboval aj brankára hostí, Klinka ale z hranice piatich metrov ani tentoraz neskóroval. Obe mužstvá sa snažili tvoriť aj naďalej, ostalo však iba pri málo nebezpečných pokusoch na oboch stranách. V 36. minúte mali veľkú príležitosť opäť aktívnejší domáci, Hruškov center ale Guldan pre fantastický zákrok Novotu v gól nepremenil.

Aj v druhej polovici zápasu boli aktívnejší Trnavčania, vo finálnej fáze ale hrali príliš zbrklo a to ich pripravilo o trojbodový zásah. Po obrátke sa snažili domáci opäť čo najrýchlejšie skórovať, Hruška, Guldan a ani Klinka sa však nepresadili. Po prerušení hry pre nešportové správanie hosťujúcich fanúšikov padol gól do siete Spartaka. Pinteho pokus totiž vypadol domácemu Novotovi z náruče a pohotový Németh stanovil skóre na prekvapivých 0:1. Trnavčania pokračovali v snahe streliť vytúžený gól aj naďalej, nervozita v koncovke sa však len stupňovala – v 72. minúte netrafil po krásnej akcií Kopúnka s Devátým Bernáth a neujali sa ani pokusy Hrušku či Doležaja.

Trnavčania sa dočkali až sedem minút pred koncom po akcií Devátého s Hruškom, ktorý prízemnou strelou aspoň vyrovnal. Na viac sa už domáci nezmohli a tak sa v zápase tabuľkových susedov body delia.

26.10.2008 17:15

Góly: 1. Karoglan, 7. Pekarík, 25. Adauto - 68. J. Kozák ml.

V Žiline videl neveľký počet divákov štyri góly, z toho tri skutočne exportné a víťazstvo svojich 3:1 po dobrom výkone. Čo si viac fanúšik môže priať? Škoda však že zápas sa prakticky skončil po 25. minútach hry.

Perfektný vstup do stretnutia a zápas rozhodnutý behom 25. minút. To bola nedeľná realita pod Dubňom. Už po niekoľkých sekundách hry sa totiž dostal k strele Karoglan a nie prudkou, ale umiestnenou strelou prekonal Kamenára. Nádherné futbalové okamihy ale ešte len mali prísť. Už o šesť minút neskôr vystrelil spoza šestnástky Pekarík a ďalekonosnou strelou k pravej žrdi nádherne prekonal Kamenára.

O minútu neskôr mohlo byť 3:0, lopta od hosťujúceho obrancu vška lízla iba žrď. NA tretí gól si domáci počkali do 25. minúty, kedy Karoglan prihral späť na Adauta a Žilinský útočník nádhernou strelou zvýšil na rozdiel triedy. Artmedia sa dostala do prvého pokusu o ohrozenie Perniša po polhodine hry, Oravec ale skóre neprepísal. Krátko nato sa strieľal po prihrávke Hašeka Piroska tesne vedľa domácej brány.

V druhom polčase sa zápas už len prevažne dohrával. Žilinčania mali o tri body postarané a Artmedia nedokázala prekročiť svoj tieň. Žilinčania boli napriek oddychovému tempu v druhom polčase aktívnejší, diváci ale žiadne nebezpečné situácie nevideli.

Petržalčania znížili až v 67. minúte vďaka svojmu špílmachrovi Jánovi Kozákovi. Kapitán hosťujúceho celku sa oprel do lopty z dobrých 20. metrov a nádhernou strelou od žrde za bránkovú čiaru znížil na 3:1. Ani tento gól však hostí nenaštartoval k pokusu o zvrat v stretnutí. Domáci mali zápas pod kontrolou, zvýšiť mohli postupom času Adauto, či na druhej strane Czinege alebo Szabó, Žilina však vedenie bez problémov udržala a vrátila sa na prvú priečku v tabuľke.