Corgoň liga - souhrn 10. kola

19.09.2009, 21:44, aktualizováno 20.09.2009, 21:15
V jediném nedělním utkání slavil Prešov, ten zvítězil na hřišti posledních Košic 1:0. Žilina vyhrála nad Dunajskou Stredou a posunula se na první místo v tabulce před Nitru, která remizovala v Senici. Třetí je Slovan, který na první místo ztrácí dva body a má jeden zápas k dobru. František Straka začal dobře svou slovenskou misi, jeho Ružomberok porazil Petržalku...

FK Senica - FC Nitra 0:0

19.09.2009 15:00

Góly: -

V sobotu o 15:00 sa odohral duel medzi nováčikom FK Senica proti lídrom z Nitry. Nováčik Corgoň ligy dokázal doma uhrať aspoň zaslúženú remízu 0:0.

Domáci začali zápas aktívnejšie. Už v 4. minúte sa dostal do šance Števko, ale hlavičkoval tesne vedľa. O deväť minút neskôr ohrozil bránku hostí Piroska, ale brankár hostí Hroššo bol pozorný. V 17. minúte sa po rohu Pirosku dostal do šance Laurinc, ale hlavičkoval nad. Domáci zahodili v 35. minúte najväčšiu šancu v prvom polčase, keď opäť po rohu Pirosku sa do šance dostal Homola, ale ten radšej loptu prenechal Laurincovi a Laurinc trafil len bočnú sieť hosťujúcej bránky. Hostia sa v 43. minúte dostali do prvej šance, ale Kóňa z 20 metrov vystrelil tesne vedľa pravej tyčky domáceho brankára Kamescha. Do konca polčasu sa už nič dôležité neudialo.

Do druhého polčasu opäť začali lepšie domáci. Piroska prenikol cez obranu hostí, ale pálil tesne nad. V 53. minúte sa hostia dostali do prvej šance v druhom polčase, keď Kóňa vystrelil, ale Kamesch nemal so strelou žiadny problém. O jedenásť minút neskôr sa Piroska opäť dostal do šance, ale taktiež zopakoval predošlú strelu, ktorá letela tesne nad bránu Hrošša. Hneď po tejto akcii sa do brejku dostal aktívny Kóňa, ale Kamesch vyrazil jeho strelu na roh. V 76. minúte sa Rák dostal do šance, ale skvelý Kamesch sa nedal oklamať. V 87. minúte mohol domáci útočník Faldyna rozhodnúť zápas, ale jeho hlavička z piatich metrov nemierila medzi tri žrde Hrošša. Hostia ešte v posledných minútach ohrozovali bránku domáceho Kamescha, ale ani jeden ich pokus neohrozil domácich. V Senici sa tak skončil zápas zaslúženou remízou 0:0.

Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 3:0

19.09.2009 17:30

Góly: 5. Peter Petráš, 22. Juraj Halenár, 66. Juraj Halenár

V zápase deviateho kola Slovan dokázal poraziť Banskú Bystricu hladko 3:0.

Slovan po stredajšej dohrávke druhého kola, nastúpil v sobotu opäť doma tento krát na zápas desiateho kola, v ktorom hostil Banskú Bystricu. Už v piatej minúte domáci viedli, keď sa po presnom rohovom kope Kozáka presadil pohotový Petráš - 1:0. Po štvrťhodine hry sa dostal do sóla útočník Sylvestr, no v najnevhodnejšej chvíli sa pošmykol a neudržal rovnováhu. V 22. minúte už bolo 2:0, keď sa viacerými Kľučkami presadil Halenár a peknoe umiestenou strelou nedal gólmanovi Banskej Bystrice žiadnu šancu. Tesne pred prestávkou namieril ešte do brvna Saláta , a gól Masaryka rozhodcovská trojica neuznala.

Po zmene strán sa dostali konečne k slovu aj hostia, keď sa po presnom centri z kraja dostal k hlavičke Seye, ale nedokázal trafiť priestor brány. Po hodine hry sa prebil k strele Halenár, no po jeho strele sa skóre na svetelnej tabuli nemenilo. O niekoľko okamihov si však Halenár vymenil loptu s Masarykom a Kozákom, a jeho technická strela skončila v bránke - 3:0. V 69. minúte skúšal pozornosť Putnockého Uškovič, ale bezúspešne. V 79. minúte pekne vysunul Uškovič Pichu, ale brankár Putnocký opäť podržal Slovan. Keďže v samom závere Ivana prestrelil zblízka bránu výsledok 3:0 ostal v platnosti aj po hvizde hlavného arbitra.

MFK Ružomberok - MFK Petržalka 2:0

19.09.2009 19:30

Góly: 39. Miloš Lačný, 90. Ján Maslo

V sobotu o 19:30 sa na štadióne Pod Čebraťom odohral zápas medzi Ružomberkom proti Petržalke. Domáci potvrdili úlohu favorita, aj keď boli na poslednej priečke, a zaslúžene vyhrali 2:0.

Zápas lepšie začal domáci klub, keď už v 6.minúte vystrelil Božok, ale jeho strela mierila vedľa brány Jenča. Hneď po tomto útoku domácich šiel hosťujúci Fodrek sám na bránku, ale domáceho brankára Penksu trestuhodne neprekonal. Zaujímavosťou je, že hosťujúci útočník Fodrek sa pri zákroku Penksu zranil, Fodreka musel vystriedať Fieber. V 16. minúte sa záložník hostí Sedlák dostal k strele, ale Penksa bol pozorný. Hostia sa po tejto akcii stiahli na svoju polovicu, domáci Ružomberok sa nevedel presadiť cez hráčov Petržalky. Ružomberok mal v 27. minúte opäť vyloženú šancu, ale Lačný sa v päťke nepresadil. V 39. minúte sa domáci dočkali gólu, keď sa aktívny Božok dostal k lopte, nahral Lačnému a ten umiestnenou strelou nedal Jenčovi šancu - 1:0. Hostia ešte v 43. minúte mohli vyrovnať, ale Hodek neprekonal Penksu. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo. Hostia sa v druhom polčase viac vytiahli vyššie, začali si vypracovávať šance.

V 49. minúte sa striedajúci Fieber dostal do šance, ale mieril tesne vedľa. O dve minúty neskôr sa Hílek preštrikoval cez obranu domácich, ale v koncovke zlyhal. Domáci Ružomberok mohol už v 56. minúte zvýšiť na 2:0, ale Zošák zblízka trafil len Jenča. O tri minúty neskôr strelil Sivčevič gól, ale nebol uznaný, z dôvodu postavenia mimo hry. V 73. minúte sa domáci mohli radovať z gólu, ale na Ďubekov center nedotiahol Lačný. O jedenásť minút neskôr sa opäť črtala šanca domácich, ale mimoriadne aktívny Ďubek netrafil bránu Jenča. V 89. minúte sa domáci dočkali zaslúženého gólu, keď Ján Maslo hlavou nedal šancu hosťujúcemu brankárovi Jenčovi - 2:0. Ružomberok sa po tomto zápase radoval zo zaslúženej výhry, v tejto sezóne zaťiaľ vyhral len dvakrát.

Spartak Trnava - MFK Dubnica 1:0

Góly: 7. Peter Doležaj (pen.)

V desiatom kole nastúpili lepšie postaveni Trnavčania na domácom ihrisku proti deviatej Dubnici a tešili sa z víťazstva 1:0.

Trnavskí futbalisti začali proti Dubnicu ako už obvykle na domácom ihrisku svojim typickým nátlakovým futbalom, ktorý im hneď v úvode priniesol v prvej desať minutovke aj gól. U6 v prvej minúte sa rútil sám na bránku Kožuch no brankár Dubnice pekne vybehol a zneškodnil trnavskému kanonierovi jeho zakončenie. V 7. minúte prenikal v šestnástke opäť aktívny Kožuch, ktorého zastavil Nosek, a po jeho zákroku ukázal hlavný rozhodca na biely bod. Penalty sa ujal Doležaj a nedal Ďurčovi žiadnu šancu - 1:0. Tesne pred prestávkou skúšal šťastie z dvadsiatich metrov Brazílčan Neto, ktorý loptu napálil do brvna a odrazenú loptu nedokázal do brány umiestniť Kožuch. V samom závere už zdvíhali hostia ruky na hlavu po akcií Poraázika, no peknou šmýkačkou zachránil domáci Schmidt.

V druhom dejstve Trnava pokračovala v tlaku. V 54. minúte sa dostal na dostrel Ďurčovej brány Bernáth, ale jeho strele chýbala razancia. Po hodine hry sa Kopúnek prezentoval fantastickou strelou, ale ešte lepším zákrokom sa blysol Ďurčo. V 72. minúte opäť vynikol brankár hostí, keď hlavičkoval po peknom centri Neta striedajúci Kone Koro. V 78. minúte T. Zápotoka mohol vyrovnať, no jeho strele chýbala presnosť. Keďže Kopúnek svojou strelou trafil len brvno na výsledku 1:0 pre domácich sa už nič nezmenilo

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 1:0

Góly: 70. Róbert Jež

Žilinskí futbalisti potvrdilu rolu favorita, a na svojom trávniku zdolali Dunajskú Stredu 1:0.

Žilina vstúpila do zápasu pekne z ostra, keď už v prvej minúte musel strelu Vyskočila, vyrážať gólman Dunajskej stredy novota na roh. V 7. minúte poslal Jež dopredu Rilkeho, no ten so strelou váhal a preto z tejto polo šance nebolo nakoniec nič. Po štvrť hodine pohrozili aj hostia, keď sa strela N'Kendu z priameho kopu otrela o žrď brankára domácich Dúbravku. Ďalšiu tutovku Žiliny spálil po spolupráci Lietava Vyskočil prvý menovaný. Domáci sa snažili hrať po zemi kombinovali, ale nevedeli sa dostať do šance, ktorá by im priniesla úvodný gól. Po polhodine hry sa z ničoho nič dostal k slovu útočník hostí N'Kendo a jeho pekná strela opečiatkovala žrď bránky. Dunajksá streda v závere prvého polšasu diktovala tempo hry, a Kazlauskas trafil tentokrát pravú žrď.

Po zmene strán Žilina vrhla všetky sily do útoku a dostavili sa aj príležitosti. V 50. minúte netrafil loptu ideálne Rilke. Po hodine hry, sa dostali do konfliktu oba realizačné tímy po nezakopnutí lopty Žilinčanov do autu, keď na ihrisku ležal zranený hráč hostí. V 70. minúte Žilina na radosť svojich fanúšikov využila svoju šancu, keď sa po peknom pase Zlatkoviča presadil Jež - 1:0. V závere sa hralo pred bránou hostí, no žiilinčania si už vaážnejšiu šancu nevytvorili.

MFK Košice - Tatran Prešov 0:1

20.09.2009 19:15

Góly: 16. Ján Papaj

V dohrávke desiateho kola Corgoň ligy vetie z Košíc cenné tri body Prešov po víťazstve 1:0.

Atraktívne východniarske derby neprilákalo na tribúny počet divákov hodný tomuto zápasu. V úvode nepriniesol Košičanom ich tlak, okrem strely Nováka vôbec nič. V 16. minúte o sebe dali prvýkrát v zápase vedie5 aj hostia z Prešova a okamžite sa menilo skóre, keď sa po chybe Smreka presadil Papaj. Vyrovnať sa snažil ex - Petržalčan Vaščák, no jeho hlavičkovému pokusu chýbala presnosť. V samom závere vystrašil gólmana Diviša svojou delovkou Novák, ale skóre 0:1 zostalo po odohratí prvého polčasu v platnosti.

V druhom polčase sa Košice chceli pokúsiť aspoň vyrovnať, ale ich tlak výraznejšiu šancu nepriniesol okrem 59. minúty, kedy aktívny Vaščák vysunul Viazanka, ktorý pohorel úplne nekrytý pred brankárom Divišom. V 75. minúte sa dostal k strele Poliaček, no Schreng bol pri jeho dalekonosnom pokuse pozorný. Keď sa v závere nepresadil ani z polo šance striedajúci Hovančík, domáce Košice si pripísali už štvrtú domácu prehru v prebiehajúcej sezóne.