21.09.2012, 19:24, aktualizováno 22.09.2012, 19:25
Slovan podle očekávání porazil oslabenou Nitru a pojistil si vedení v tabulce. Druhá je po výhře nad Prešovem Žilina, která odskočila Trenčínu, jenž hrál bez branek s Ružomberokem. Druhé vítězství v řadě si proti Bánské Bystrici zajistila Trnava, tři body doma získala také Myjava a Senica...

AS Trenčín - MFK Ružomberok 0:0

22.09.2012 17:30

Góly: -

Gólostroj Trenčínu sa zasekol, doma s Ružomberkom tentoraz nevsietil ani jeden gól, no bol k tomu určite bližšie, ako hostia, no dnes sa AS v koncovke nedarilo. Duel skončil teda bez gólov.

Vlažný duel sa niesol v znamení pozornej defenzívy oboch tímov a veľa pekných akcií spočiatku vidieť nebolo. Až po štvrťhodine hry sa prezentoval strelou Mukendi, čo musel Volešák riešiť a predviedol výborný zákrok. Na druhej strane sa hlavičkou prezentoval Depetris, ale mieril nepresne. Z priameho kopu potom pálil Mondek, Zich musel vyrážať. Po polhodine hry pálil z diaľky Diaz, ale našiel len pozorného Zicha. V závere polčasu ešte chcel čosi s výsledkom vymyslieť Lobotka, no jeho pokus nebol nebezpečný a tak sa do kabín šlo za bezgólového stavu.

Ten druhý nezačal o nič aktívnejšie, hráči sa síce snažili, ale zároveň aj dobre bránili, čo znamenalo minimum šancí. V 58. minúte mohol otvoriť skóre Holúbek, no dobre zahratý priamy kop v sieti neskončil. S loptou si Zich poradil. Po hodine hry a rýchlom brejku minul tesne Mondek. V 69. minúte parádny volej Serečina vyrazil Volešák len s námahou, ale predsa. Skóre sa nemenilo ani po tejto šanci. O dve minúty hlavičkoval nebezpečne Depetris, ale ani on dnes nemal svoj deň a gól nedal. V 88. minúte mohol rozhodnúť Baez, ale v páde prekopol a tak sa body na Sihoti delili.

MŠK Žilina - Tatran Prešov 3:0

Góly: 4. Jakub Paur, 68. Ricardo Nunes, 79. Momodou Ceesay

Žilina si doma poradila s Prešovom bez väčších problémov, vyhrala hladko 3:0. Zápas však ovplyvnila chyba hostí a rýchly inkasovaný gól, druhý pridali šošoni až po hodine hry a prejavom určite neupútali. Tatran predviedol tradičný betón bez výrazných šancí, ale miestami hral sympatickú hru, za ktorú sa hanbiť nemusel. Nebolo to však hodné ani jediného gólu a tak zaslúžene prehral.

Prvú zaujímavú strelu vyslal v 3. minúte Kolbas, z diaľky ale mieril nepresne. Na druhej strane prišla štandardka domácich, po ktorej sa radoval Paur. Obrana Prešova neodvrátila jednoduchú loptu ani nadvakrát a bomba na bránu Diviša skončila gólom - 1:0. Po rohu v 11. minúte však mohol vyrovnať Krajník, no prudkú loptu Dúbravka chytil. Nebezpečnú strelu po štvrťhodine hry vyslal Pich, tesne minul. Propagačnú strelu vyslal neskôr na strane Prešova Dolný. V 24. minúte vyskúšal ohroziť Diviša Nožničkami Paur, no mieril vedľa. Pekný center poslal do vápna v 28. minúte Dolný a nechýbalo veľa, aby Ševčuk loptu usmernil do siete. Šancu mala aj Žilina, no Akakpo po závare vo vápne namiesto strely volil prihrávku a s tou si obrana hostí poradila. V závere ešte zaujal center Kolbasa, ktorý z veľkej diaľky napokon skončil na hornej sieti, no mohol aj v bráne.

Druhý polčas začal nebezpečným centrom Marcina, ale Dúbravka sa nachytať nedal. Žilina sa mohla dostať do šance po slabej malej domov Krajníka, ale Diviš nebezpečenstvo zažehnal. Na druhej strane vyslal ďalšiu málo razantnú strelu na Dúbravku Petráš. Z tej však vyrovnanie mohlo prísť iba ťažko. Prešov sa snažil tlačiť dopredu, chcel využiť nie príliš presvedčivý výkon majstra z minulej sezóny, ale ani staronová posila Jakovlev si vpredu nevedel rady a útoky koňarov boli bezzubé. Po hodine hry predviedol peknú akciu Marcin, ale prudká nahrávka pár metrov od bránkovej čiary adresáta nenašla. Vzápätí sa nepríjemnou jedovkou prezentoval Deza, Diviš si však poradil. V 68. minúte však už bol krátky na strelu Nunesa z priameho kopu, čo znamenal stav 2:0. Nepresne vzápätí strieľal Marcin. Definitívu pridal v 79. minúte Ceesay, to sa po rýchlom brejku dostal k lopte po priťuknutí Barčíka a umiestnenou strelou zvýšil na 3:0. Viac sa nič podstatné neudialo a Žilina tak konečne pretrhla sériu zápasov bez výhry. Naopak, Prešov vonku opäť prehral a nevsietil gól už štvrtý duel v rade.

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 1:0

Góly: 66. Peter Čvirik

Trnava hostila v 10. kole na domácej pôde Banskú Bystricu. Spartaku začína získavať lepšie a lepšie výsledky, a po triumfe v Nitre zdolala pred vlastnými fanúšikmi aj Vojakov 1:0. Napriek tejto výhre je však Trnava stále na poslednej priečke.

Už v 6. minúte sa pekne uvoľnil domáci Bicák, ale jeho spätnú prihrávku na Mikoviča vystihli banskobystrickí zadáci. Onedlho na druhaj strane tvrdo vystrelil Považanec, ale Filipko si dal pozor. Po štvrťhodine hry našiel hosťujúci stredopoliar Tomáš Hučko presným centrom Hlinku, ale ten mieril vedľa. O desať minút neskôr predviedla Trnava peknú akciu po osi Sabo - Vyskočil - Mikovič - Karhan, ale posledný menovaný hlavičkoval iba do náručia Boroša. V 28. minúte nepríjemne vystrelil Karhan, ale jeho pokus Boroš na dvakrát chytil. V 41. minúte sa peknej uvoľnil Mikovič, ale jeho strele chýbala razancia. Prvý polčas sa tak skončil bezgólovou remízou. V prvej polovici hry si mužstvá vyloženú šancu nevypracovali.

Už v prvej minúte druhého polčasu mohla Trnava vyhrávať, ale strela Karhana opečiatkovala spojnicu. O tri minúty neskôr mal znovu najskúsenejší hráč na ihrisku Miroslav Karhan veľkú šancu, ale osamotený pred prázdnou bránou zlyhal. V 50. minúte sa trnavské tribúny tešili zo streleného gólu, ale ten bol správne neuznaný pre faul úspešného strelca. V 58. minúte sa individuálne presadil Martin Mikovič, ale jeho strelu Boroš skvele zneškodnil. V 66. minúte sa Trnava konečne dočkala gólu, keďže sa po rohovom kope presadil Peter Čvirik - 1:0. Trnave však tento gól akoby uškodil, keďže postupom času získala na ihrisku prevahu Banská Bystrica. V 75. minúte mohol vyrovnať z priameho kopu Považanec, ale mieril len presne do rúk Filipka. V 87. minúte bol vylúčený po druhej žltej karte obranca hostí Turňa, ktorý v úniku fauloval Vyskočila, a pravý bek Dukly tak definitívne zmaril šance svojho tímu aspoň na bod. Trnava tak ubránila svoje prvé domáce a celkovo druhé víťazstvo v tejto sezóne, ale napriek tomu je na úplnom chvoste tabuľky.

FK Senica - FC Zlaté Moravce 3:0

Góly: 63. Juraj Piroška (pen.), 66. Jaroslav Černý, 73. Jaroslav Černý

Senica v 10. kole hostila Zlaté Moravce a očakával sa vyrovnaný súboj o body. Záhoráci však prekvapili a Zlaté Moravce zdolali s prehľadom až rozdielom triedy 3:0.

Hostia začali stretnutie o niečo aktívnejšie. Už v 5. minúte mal šancu Žilák po rohovom kope Orávika, ale slovenský reprezentant do 21 rokov nedokázal ani na dvakrát prekonať pripraveného Švengera. V 13. minúte si Hodek pred súperovou šestnástkou šikovne narazil loptu so Škvarkom, a najlepší strelec ViOn-u sa takmer gólovo presadil, no Švenger vytiahol znovu dobrý zákrok. V 23. minúte sa k odrazenej lopte lopte dostal hosťujúci Pavlenda, ktorý krásnou strelou len tesne minul bránu Švengera. O tri minúty si vypracovali sľubnú šancu aj domáci, po presnom centri Kóňu sa v dobrej príležitosti ocitol Blackburn, ale Kuciak skvele zasahoval. V 35. minúte sa vydaril hosťom nacvičený signál z priameho kopu, a Majerníkova hlavička takmer skončila za chrbátom Švengera. V závere sa presným zásahom prezentoval Blackburn, ale jeho gól nebol uznaný pre postavenie mimo hry. Prvý polčas sa tak skončil bezgólovu remízou.

Hostia boli aj v druhom polčase od úvodu o niečo aktívnejší. V 53. minúte sa dostal do šance hosťujúci Andrej Hodek, ale Švenger si dal pozor. Onedlho mal dobrú šancu na kopačke Bortel, ale ani ten neodklial smolu pred bránou Senice. V ďalších minútach sa však prebrala aj Senica. V 63. minúte sa do šance rútil Diviš, ale bol nedovolene zastevený v pokutovom území a nasledovala penalta, ktorú premenil Juraj Piroska - 1:0. O tri minúty neskôr strelila Senica druhý gól, keďže po krásnej akcii strelil loptu do siete Černý - 2:0. Český stredopoliar sa "vyznamenal" aj v 73. minúte, kedy krásnou strelou nedal Kuciakovi šancu na zákrok - 3:0. Hostí tieto tri góly poriadne zaskočili, ale napriek tomu sa snažili aspoň o čestný gól. Ten sa však nepodarilo hosťom streliť, a zápas sa tak skončil trojgólovým triumfom Senice.

Spartak Myjava - MFK Košice 3:1

22.09.2012 15:00

Góly: 1. Martin Černáček, 20. Zoltán Harsányi, 34. Martin Černáček - 31. Dávid Škutka

Spartak Myjava v 10. kole hostil na domácej pôde Košice. V zaujímavom meraní síl sa lepšie vyvíjal zápas v prospech nováčika súťaže, ktorý pred vlastnou diváckou kulisou zdolal vraňare 3:1.

Takýto úvod si Myjava nepredstavovala ani v najkrajšom sne. Už v 1. minúte sa po štandartnej situácii odrazila lopta k Černáčkovi, ktorý zblízka dokopol loptu do siete - 1:0. V 11. minúte vystrelil Šinglár, ale jeho stečovaný pokus nenarobil Šullovi väčšie problémy. O tri minúty neskôr sa domácim vydaril nacvičený signál z rohového kopu, ale po centri Sládeka hlavičkoval Harsányi len na Tofiloského. Hostia sa snažili o vyrovnávajúci gól, ale domáca obrana hrala dôsledne a Košice do šance nepustila. V 20. minúte naopak Myjava zvýšila svoje vedenia. Peter Sládek sa krásne uvoľnil po pravej strane, z uhla nacentroval presne na hlavu Harsányiho, ktorý nekompromisne zasunul loptu za chrbát Tofiloského - 2:0. Košice sa v ďalších minútach herne zlepšili, a prevýšili aj Myjavu. V 31. minúte hostia znížili svoje manko, keďže sa po rohovom kope Karaša hlavičkou presadil Škutka - 2:1. O tri minúty znovu padol gól po rohovovom kope, ale na druhej strane. Kuračkov center sa dostal až k Černáčkovi, a stopér Myjavy strelil aj svoj druhý gól v stretnutí - 3:1. V 38. minúte predviedli ukážkovú akciu Košice, keďže voľného Nováka našiel Viazanko, ale skúsený kanonier neuspel proti Šullovi, ktorý predviedol skvelý zákrok. V závere stretnutia nepríjemne vystrelil Matić, ale Šulla si dal pozor. Prvý polčas sa tak skončil víťazstvom domácich 3:1.

Košice chceli v druhom polčase streliť čo najskôr kontaktný gól, ktorý by ich dostal späť do zápasu. Síce mali hostia miernu prevahu, ale dominovali až po šestnástku, keďže domáca obrana nepustila hostí do vyloženej šance. V 52. minúte prekvapil Kuračka peknou strelou, ale Tofiloski jeho pokus zneškodnil. V 71. minúte našiel Viazanko presným centrom Dudu, ale jeho dobrý pokus bravúrne zneškodnil Šulla. V závere mali Košice na ihrisku prevahu, ale nedokázali ju pretaviť do žiadneho gólu. Myjava tak získala tretie corgoňligové víťazstvo na domácej pôde proti Košiciam po triumfe 3:1.

Slovan Bratislava - FC Nitra 5:2

21.09.2012 17:30

Góly: 11. Juraj Halenár, 18. Nicolas Gorosito, 22. Filip Hlohovský, 38. Lester Peltier, 58. Juraj Halenár - 28. Martin Boszorád, 51. Cléber

Na Pasienkoch sa v predohrávke zrodili gólové hody, Slovan rozprášil Nitru piatimi gólmi a ostáva na čele tabuľky. Hostia nepôsobili zakríknutým dojmom, ale diery v obrane, či neistý brankár zapríčinili debakel 5:2.

Svižné stretnutie začalo šancou Kroupu, po Cléberovej nahrávke však na Putnockom stroskotal a skóre neotvoril. Na druhej strane sa prezentoval po prvýkrát Hlohovský a bol z toho gól. Jeho center našiel Halenára a ten bez prípravy nemal problém s pomocou žrde rozvlniť sieť - 1:0. Obe mužstvá hýrili aktivitou a prevetrávali občas rukavice gólmanov, no napnúť sieť sa podarilo opäť Slovanistom. Center Hlohovského zúžitkoval hlavičkou Gorosito a bolo 2:0. O dve minúty sa presadil aj nahrávač stretnutia, po priťuknutí Kladrubského zvýšil Hlohovský už na 3:0. Nitra sa nevzdávala a podnikala občasné kontry, ktoré mohli znamenať niečo zaujímavé pred bránou Putnockého a jedna taká vyšla. Chybu spravil Lukšík, Cléber našiel Boszoráda a ten brankára prestrelil - 3:1. Po polhodine hlavičkoval tesne nad Peltier. Hneď na to vyskúšal rukavice Chudého pre zmenu Lukšík. V 35. minúte sa opäť menilo skóre a opäť to bola pekná akcia belasých. Muž stretnutia Hlohovský poslal po výbornej nahrávke Kladrubského do šance Peltiera a ten sa zblízka pred bránou hostí nemýlil - 4:1. V závere polčasu ešte vyslal Kladrubský na bránu nepríjemnú strelu, ale Chudý si už poradil.

Druhé dejstvo začalo znížením stavu na 4:2. Nitra vybojovala priamy kop a Cléber aj s prispením teču prekonal Putnockého. Na druhej strane prevetral Chudého Peltier, s jeho pokusom si však brankár poradil. Nie však s pokusom Halenára z 58. minúty. Po rýchlej akcii sa lopta dostala von zo šestnástky, lenže útočník domácich napriahol z veľkej diaľky a na prekvapenie všetkých skončila lopta v bráne- 5:2. Gól ide na vrub Chudého, jedovatú, ale určite chytateľnú strelu len vyrazil do siete. V 70. minúte musel Putnocký hasiť priamy kop Gajdoša. Peknú rýchlu kontru predviedol následne Cléber. Dostal sa nadostrel brány a výbornou strelou však opečiatkoval len žrď domácej brány. Podobne bol na tom v 84. minúte Bagayoko, z pravej strany posielal strieľaný center a lopta skončila na žrdi. V závere ešte pohrozil z priameho kopu Halenár, ale hattrick si v tomto zápase nepripísal. Duel tak skončil divokým výsledkom 5:2, čo znamená, že belasí sa vracajú na víťaznú vlnu a ostanú po tomto kole určite na prvom mieste. Nitra tápe a po tomto kole môže spadnúť aj na 10. miesto. Neskôr jej ešte budú odpočítané tri body. Momentálne nie je iného mužstva, ktoré by inkasovali viac gólov v lige, ako práve tím spod Zobora.