CORGOŇ LIGA - 25. KOLO

13.04.2005, 13:08, aktualizováno 14.04.2005, 10:28
Aktuality
Žilina bez trénera Jurkemika na lavičke zabodovala naplno v Ružomberku. V Rimavskej Sobote vyhrali domáci nad Spartakom Trnava vďaka gólom z priamych kopov. Artmedia sklamala v Púchove a domov cestuje bez bodu rovnako ako aj Banská Bystrica, ktorá prehrala gólom z 90.minúty. Inter, na jar najlepší tím Corgoň ligy vyhral aj v Trenčíne a už teraz získal viac bodov, ako za celú jesennú časť.

Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok   0:0

Žilina po sobotnom nepresvedčivom výkone musela v Ružomerku zabrať a už v 5. minúte poslal Čišovský dlhú loptu zo stredu ihriska dopredu a Adam Nemec sólo pretavil v úvodný gól. Domáci vyrovnali o 12 minút po peknej akcii z ľavej strany, Kotrys našiel Šventa, ten posunul loptu na Zošáka, ktorého strela sa odrazila od brvna do brány a začínalo sa odznova. V posledných minútach prvého polčasu sa pred Königom objavil Jendríšek, no tiesnený netrafil bránku Žiliny.

V druhom polčase pobúril divákov, hráčov i trénerov rozhodca Vnuk. V 49. minúte vypichol loptu Šestákovi v pokutovom uzemí Ablancourt. Prísne nariadenú penáltu premenil Bažík. Francúzsky legionár Ružomberka o 10 minút neskôr odčinil penaltu, keď po rohu Zošáka sa dostal k lopte a nekrytý vystrelil k pravej žrdi žilinskej brány a vyrovnal na 2:2. O štyri minúty neskôr rozhodol o víťazstve Žiliny Šesták. Po Kotrysovej chybe išiel sám na Muchu a nezaváhal . Výsledok sa už v závere nemenil ani po vylúčení Jendríška v 88. minúte. V Ružomberku videlo takmer 3000 nahnevaných divákov hektický zápas. Hralo sa s nasadením, bojovnosťou, padlo množstvo gólov, no hra bola príliš rozkúskovaná a rozhodca Vnuk musel opustiť hraciu plochu za asistencie polície, pretože divákom sa jeho výkon vôbec nepozdával.

ZŤS Dubnica - MŠK Žilina   0:0

Zápas medzi tímami zo spodu tabuľky začali lepšie hostia. O prvý vzruch pred domácou bránou sa postaral Ujlakyho priamy kop, ale nastrelil len hradbu tiel domácej obrany. O minútu neskôr však Pisár chyboval, k lopte sa dostal Juhász a po jeho centri strelil Ujlaky krížnou strelou vedúci gól Spartaka. Z protiútoku sa pokúsil vyrovnať Suchánek, ale mieril vysoko nad. Divákov roztlieskal v 35. minúte nádherný gól Urbana, ktorý po nepriamom kope Pisára vymietol z 25 metrov ľavý horný roh Lipčákovej bránky. Do prestávky si už domáci ani hostia navypracovali vážnejšiu šancu.

Po prestávke začali aktívnejšie domáci, hrali agresívnejšie a bolo u nich cítiť voľu po víťazstve. Od začiatku druhého polčasu si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí, z ktorých dve mohli skončiť gólom. Trnavčania hrali bez väčšieho nasadenia, ale mali šance dať góly. V polovici druhej časti hry sa po sérii žltých a červených kariet museli predčasne odísť pod sprchy domáci Sľuka a Filip zo Spartaka. V 85. minúte kanonier Pisár prekvapil z priameho kopu Lipčáka a rozhodol o zaslúženom víťazstve hráčov Rimavskej Soboty, ktorí tri cenné body venovali trénerovi Szikorovi ležiacemu v nemocnici.

FC Senec - Slovan Bratislava   0:0

Matador Púchov si v domácom prostredí trúfal po Interi aj na ďalší bratislavský klub - Artmediu Bratislava, ale s lídrom súťaže prehrával od 10. minúty, keď Šebo chrbtom k bráne dostal Fodrekovu prihrávku a z otočky prekonal tri zápasy nepriestrelného Bernadyho. Púchovčania ostali po góle zaskočení a v prvom polčase si len ťažko nachádzali cestu k bránke hostí. V 24. minúte mal Bakoš najväčšiu šancu domácich na vyrovnanie, ale jeho dobre zahratý priamy kop vyrazil Čobej nad brvno. Bernady tiež nemal veľa práce, no tesne pred prestávkou nevedel kam skôr skočiť. Najprv zlikidoval priamy kop Bednára, a potom mu pomohol Jambor pri Šebovej šanci.

Domáci futbalisti sa v druhom polčase vyburcovali k tlaku, ale v snahe o vyrovnanie ich pribrzdilo Hrickove skolenie Hellebranda a po druhej žltej karte sa porúčal z ihriska. Prekvapivo ale hostia presilovku nezvládli a už o 10 minút sa domáci dočkali vyrovnania. Majerník prebehol s loptou celé ihrisko, narazil si ju s Bakošom a z päťky namieril pod brvno. Obe mužstvá mohli v závrečných minútach zápasu strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale kedže Mikulič zblízka nastrelil Bernadyho a na druhej strane Guľa opečiatkoval po rohovom kope brvno Čobejovej brány, zápas sa skončil nerozhodne.

Spartak Trnava - Artmedia Petržalka   0:0

Podpriemerný zápas sa hral aj v Dubnici ale domáci sa konečne dočkali prvého jarného víťazstva. Domácim sa dlho nedarilo premieňať šance. Pri finálnom zakončení chybovali najprv Dovičovič, potom Kiška a v prvom polčase ešte aj Straka. Hostia si v prvých 45. minútach nevypracovali žiadnu šancu.

Po zmene strán sa na ihrisko dostal útočník Banskej Bystrice Semeník, ale ani jeho prítomnosť nezmenila hru hostí. Chýbala im najmä dravosť, hru len kontrolovali, akoby im stačila remíza. Dubničania však chceli rozhodnúť o svojom víťazstve. Už Držíkova strela mala blízko ku gólu, no bystrický gólman Zajac bravúrne vyrazil. V 90. minúte, keď to už vyzeralo na remízu z blízka strelou pod brvno rozhodol o víťazstve Kiška. Potom si však natiahol dres na hlavu, za čo dostal od rozhodcu Olšiaka druhú žltú kartu a následne aj červenú, takže v najbližšom zápase v Rimavskej Sobote sa nepredstaví. V podpriemernom zápase, v ktorom vyhrávali obrany tímov si Banská Bytrica nevytvorila žiadnu šancu a tak si nezaslúžila ani bod.

FC Nitra - MFK Košice   0:0

V komornej atmosfére na Trenčianskom štadióne sa hral slabý futbal. Hostia nastúpili s defenzívnou taktikou, ktorá im počas celého zápasu vychádzala. Trenčania sa v prvom polčase nedostali takmer do žiadnej gólovej šance. Ich rodiace sa akcie zastavovali interisti faulami. Žlto-čierni sa spoliehali iba na rýchle protiútoky. V 19. minúte po Horváthovom rohu mohol dostať hostí do vedenia Kunzo, no jeho hlavička z päťky minula tesne ľavú žrď Buchtovej brány. O 11 minút sa hostia predsa dočkali. Burza poslal ďaléku loptu dopredu, na hranici šestnástky priťukol hlavou Tomčák Halenárovi a ten krížnou strelou nedal šancu domácemu brankárovi. Pár minút pred prestávkou zaujala Paulíkova strela z 30 metrov, ale Buchta loptu kryl.

Tréner domácich Anton Jánoš poslal do druhého polčasu ofenzívnejšiu zostavu, na ihrisko vybehla dvojica čerstvých útočníkov a štvorčlenú obrannú líniu stiahol na troch zadákov. Hostia sa už viac sústredili iba na obranu a platonickému tlaku odolávali. V 66. minúte mohol využiť Halenár jeden z mála brejkov žlto-čiernych, ale jeho strela skončila vedľa Buchtovej brány. V 84. minúte sa do dobrej streleckej pozície v pokutovom území dostal Rožník, ale tiesnený už nedokázal zakončiť. V deväťdesiatej minúte mohli interisti vsietiť druhý gól, ale Balážová strela z priameho kopu skončila na brvne domácej brány.