Corgoň liga 22. kolo - souhrn

22.03.2008, 19:35, aktualizováno 23.03.2008, 19:56
Žilina v 22. kole nezaváhala, vysoko vyhrála a drží si náskok před Artmedií, která v neděli dopoledne porazila Dubnici. Senec remizoval s Ružomberkem. Překvapení se naopak zrodilo v Košicích, kde domácí nestačili na Banskou Bystrici. Na domácím trávníku se nedařilo ani Slovanu Bratislava, který prohrál důležitý zápas s Trnavou.

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 1:3

22.03.2008 15:00

Góly: 38. Kolbas - 29. M. Ďuriš, 60. V. Gajdoš, 62. Šulek

Hneď v prvom zápase 22. kola Corgoň ligy sa zrodilo prekvapenie. Banská Bystrica zaznamenala svoju premiérovú výhru v jarnej časti, keď porazila Košice na ich pôde výsledkom 3:1.

Na košický štadión si našlo cestu iba 930 divákov. Oba tímy sa museli vyrovnať s ťažkým, zasneženým terénom. V úvode MFK zahodil vyloženú gólovú príležitosť. V 8. minúte išiel sám na Boroša domáci Bicák, ale ani na dvakrát nedokázal otvoriť skóre zápasu. Po polhodine hry sa hosťujúci útočník Ďuriš vyhol ofsajdovej pasci, Putnocký však jeho pokus kryl. Už o dve minúty však Ďuriš svoje zaváhanie napravil. Predral sa cez stopérsku dvojicu východniarov v zložení Kaminský - Bašista a brankára Košíc prekonal. Onedlho nato sa do šance dostal domáci Jurčo, keď vystihol Pančíkovu malú domov, mieril však tesne vedľa žrde Borošovej brány. Zanedlho už bol ale stav zápasu vyrovnaný - Kolbas prekonal Boroša strelou do protipohybu. Tesne pred odchodom do šatní mohol streliť gól do šatne košický Majoroš, mieril však iba do žrde.

Hneď z prvej zaujímavejšej akcie v 2. polčase padol gól. Zaslúžil sa o neho v 60. minúte Bystričan Gajdoš. Tesne nato Bystričania skórovali už po tretíkrát, čím prakticky zmarili šance Košičanov na plný bodový zásah. Debnár zahrával priamy kop, jeho tvrdá strela sa odrazila od Putnockéhu, na dorážku si nabehol Šulek, ktorý bol na ihrisku ešte len 4 minúty, a stanovil tak definitívne skóre zápasu. Košice sa ešte snažili niečo s výsledkom spraviť, boli však príliš nervózny a kŕčovitý nato, aby si vypracovali nejakú vyloženejšiu príležitosť. Posledné slovo tak mali hostia, Velického strelu Putnocký zneškodnil.

Bystričania predviedli kvalitný výkon a v Čermeli zaslúžene vyhrali.

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 2:3

22.03.2008 17:00

Góly: 10. Dobrotka, 76. Slovák - 70. Vaculík, 77. Barčík, 80. Kožuch

Slovan začal úvod zápasu náporom. V prvých desiatich minútach sa hralo zväčša na polovici hostí. Belasí si vypracovali 4 rohy v krátkom časovom úspechu a po štvrtom sa radovali z gólu. Zahral ho Mojský, lopta sa dostala k Dobrotkovi a ten ľavačkou otvoril skóre. O 10 minút mohol Slovan viesť už o dva góly. Po výbornej prihrávke Masaryka však Sylvestr mieril tesne vedľa. V 37. minúte mal Slovan ďalšiu veľkú príležitosť na zvýšenie svojho náskoku, Struhárovu hlavičku však český legionár v bráne Spartaka Vojáček zneškodnil. Domáci brankár Kiss v prvom dejstve nemusel riešiť prakticky žiadnu vážnejšiu situáciu.

Druhý polčas bol podstatne bohatší na góly. V 67. minúte sa skóre ešte nemenilo, Bernáth s Hruškom nevyužili prečíslenie, do ktorého sa dostali. Hneď z ďalšej akcie sa však zrodilo vyrovnanie. Mojský stratil loptu, Barčík poslal center do šestnástky, brankár Kiss ho síce vyrazil, ale zrazil sa pritom so spoluhráčom Ižvoltom. Lukáš Vaculík tak nemal problém poslať loptu do prázdnej bránky. Onedlho Slovan opäť viedol a opäť to bolo po rohu Mojského. Bol to už 8. rohový kop Slovana v zápase. Tentoraz sa hlavičkou presadil Samuel Slovák. Radosť Bratislavčanov však netrvala dlho. Presnejšie povedané, iba jednu minútu. Ku Kissom vyrazenej lopte sa dostal Barčík a nekompromisne skóroval. O zvrat v zápase sa postaral už o 4 minúty Kožuch, ktorý zužitkoval Bernáthovu prihrávku a rozhodol tak o tom, že tri body poputujú do Trnavy.

MŠK Žilina - FC Zlaté Moravce 4:1

22.03.2008 17:30

Góly: 10. Devátý, 44. a 50. Lietava, 90.+ Breška - 24. Greguška

Domáci plne kontrolovali priebeh zápasu a ViOn prakticky do ničoho nepustili. Prvým streleckým pokusom sa prezentoval v 6. minúte Breška, jeho strela však letela nad. Už o 4 minúty na to sa však domáci tešili z gólu, skóre otvoril Devátý, ktorý tečoval Breškovu prihrávku. Hneď vzápätí mali "šošoni" ďalšiu obrovskú príležitosť, po peknej kombinácii Lietava iba orazítkoval brvno Brezinovej bránky. V 17. minúte predviedli útočnú akciu krajní obrancovia Žiliny. Leitner zľava nacentroval do šestnástky, kam si nabehol z pravej strany Pekarík, ten však trafil iba brankára hostí. Tí si prvú šancu vypracovali až v 22. minúte, Minarčík vybojoval loptu po súboji s Breškom, ale nemieril presne. O dve minúty na to ale došlo k vyrovnaniu. Domáca obrana spravila chybu a jej zaváhanie využil Greguška. Do šatní však Žilina predsa len odchádzala s jednogólovým vedením, minútu pred koncom prvého polčasu sa presadil Lietava.

5 minút po zmene strán pridali Žilinčania dôležitý tretí gól. Akciu založil Lietava, Devátý potiahol loptu do šestnástky, aby ju prihral opäť Lietavovi a ten skóroval. Zhruba po hodine hry mali Žilinčania ďalšiu obrovskú príležitosť, Ježova strela skončila na spojnici. V 62. minúte sa do ojedinelej šance dostali aj hostia, Farkašova hlavička minula cieľ. O zníženie sa bezúspešne pokúšal aj bývalý hráč Žiliny Bartoš, ktorý na trávnik prišiel v 68. minúte. O pár minút opäť strieľal Jež, tentoraz to bolo tesne vedľa ľavej žrde. V posledných minútach Žilinčania na ihrisku dominovali a v nastavenom čase spečatil ich výhru gólom na 4:1 vo veľmi dobrej forme hrajúci Breška.

AS Trenčín - FC Nitra 1:2

Góly: 81. Depetris - 31. M. Farkaš, 63. M. Bača

Trenčanom chýbalo v dnešnom zápase 5 hráčov základnej zostavy, v prvých minútach sa to však na ich výkone príliš neprejavilo. Do prvej vážnejšej šance sa dostali hostia. V 23. minúte strieľal Semeník. Na opačne strane sa pokúšal presadiť Hlohovský. Ten istý hráč sa v šanci ocitol aj po polhodine hry, mieril však vedľa. Z následného protiútoku Nitry už padol gól. Nikým nekrytý Michal Farkaš využil presný center a otvoril skóre.

V prvých minútach druhého polčasu sa hra odvíjala hlavne v strede poľa. V 56. minúte bol blízko vyrovnaniu domáci Chanti, jeho lob ale dokázal odkopnúť z bránkovej čiary Štajer. O pár minút na to sa peknou individuálnou akciou prezentoval Nitran Gruber, v záverečných fázach svojho prieniku však vlastným pričinením loptu stratil. Asi o 10 minút na to chyboval holandský legionár v službách Trenčína Van der Ree, jeho zaváhanie ale Farkaš na strelenie svojho druhého gólu v zápase nevyužil. Van der Ree však v krátkom časovom úseku chyboval druhýkrát, tentoraz Nitra jeho hrúbku zásluhou Baču potrestala. Iskierku nádeje pre Trenčanov vykresal 10 minút pred koncom útočník Depretis, ktorý znížil na 1:2. Namiesto trenčianskeho tlaku však prišli tri obrovské šance Nitranov, ktoré zlikvidoval Volešák. V závere sa ešte Depretis ocitol vo vyloženej príležitosti, ale vyrovnať nedokázal.

Artmedia Petržalka - MFK Dubnica 1:0

23.03.2008 10:30

Góly: 52. T. Oravec

Veľkonočné dopoludňajšie meranie síl za bratislavským Starým mostom skončilo po ťažkom boji vydretým víťazstvom domácej vysoko favorizovanej Artmedie. Medzišestnástkový futbal s minomom šancí ale domácich divákov okrem víťazstva nepotešil ničím a ako povedal tréner Vladimír Weiss, jeho zverenci hrali očividne v kŕči.

V prvej dvadsaťminútovke boli aktívnejší naopak Dubničania, ktorí si vytvorili štyri rohové kopy no ani jeden z nich nemal ku gólu blízko. V útoku Artmedie sa zase trápil Halenár, ktorý kvôli absencií Kozáka nedostával prihrávky aké by potreboval. Kanonier domácich vystrelil v 42. minúte nebezpečne, ale len mimo brány. Na druhej strane sa dostal k strele aj jediný útočník hostí, Kuzma ktorý dokázal zároveň ako jediný v prvom polčase trafiť bránu.

Do druhého polčasu nastúpila úplne po očividnom pätnásťminútovom čistení žalúdkov iná, aktívnejšia Petržalka. Weissovi hráči si vytvorili v 50.minúte šancu, ktorú ešte Piroška nevyužil ale už o dve minúty sa práve Piroška dostal cez obranu Dubnice, prihral Oravcovi, ktorý nemal problém otvoriť skóre do prázdnej brány. V 63. minúte sa dostával do šance Bruško, Kamenár ale včas zasiahol a zabránil vyrovnávajúcemu gólu. V nasledujúcich minútach sa ešte Dubnica pokúšala vytvoriť si šancu a prípadne aj vyrovnať, skúsená Artmedia ale svojho súpera už k ničomu nepustila a vydrela dôležité tri body.

MFK Ružomberok - FC Senec 1:1

23.03.2008 17:30

Góly: 90.+ Sivčevič - 39. Botelho Gaucho

Ružomberok nezískal tri body ani v štvrtom po jarnom zápase a remízous papierovým outsiderom zo Senca svojich fanúšikov rozhodne nepotešil. A to mohli byť domáci vďačný aspoň za bod, ktorý vydreli v nadstavenom čase.

Do zápasu vkročili lepšie domáci keď si už v úvode stretnutia vypracovali gólovú šancu. Siva ale hlavou po Božokovom centri gólmana hostí neprekonal. Onedlho hlavou sa snažil hlavou otvoriť skóre aj ružomberský útočník Roland Števko, ktorý ale svojim pokusom netrafil bránu.

A do tretice akcia Ružomberka - Roland Števko nacentroval loptu Pilárovi, ktorý z voleja trafil len Novotu v bráne Senčanov. Po štvrťhodine hry takmer trestali Senčania, keď Bubenko nahral Kuráňovi a jeho strelu zlikvidoval Hajdúch.

25. minúta znamenala v podaní Liptákov ďaľší pokus o strelenie gólu hlavou. Päť minút pred prestávkou tak potrestali nepremieňanie šancí domácich Senčania. Po Bubenkovom priťuknutí sa strelecky presadil Gaucho a pod Čebreťom sa začalo rodiť prekvapenie.

Od 51. minúty hrali Ružomberčania v početnej prevahe. Červenú kartu si totiž vyslúžil po druhej žltej Jelínek. O štyri minúty neskôr mohli domáci svoju prevahu premeniť na gól, v skrumáži v malom vápne sa ale nepresadili Pilár, Demeter a ani Števko. Na druhej strane pohrozil v 60. minúte Gaucho, jeho strelu z 25. metrov ale Hajdúch s vážnymi problémami skrotil. V ďalšom pribehu hry sa Ruža snažila zvrátiť nepriaznivé skóre, nepresnosti v rozohrávke a pozorný Novota v bráne hostí sa ale zdali neprekonateľnou prekážkou.

Keď sa už zdalo, že domáci vídu v zápase naprázdno prihral Macko centrovanú loptu Sivčevičovi a striedajúci obranca vykúpil domácich v nadstavenom čase.