BUNDESLIGA SOUHRN - 18. KOLO

26.01.2007, 22:46, aktualizováno 28.01.2007, 20:03
Jarní část německé nejvyšší soutěže začala malou senzací, favorizovaný Bayern Mnichov nedokázal vyzrát na Borussii Dortmund a domů si veze porážku 2:3. Klopýtnutí bavorského klubu využily oba vedoucí týmy, Brémy i Schalke vyhrály a utekly na šest bodů. Ztratil i čtvrtý Stuttgart, důležité body v boji o záchranu si připsaly Cottbus a Mainz.

Na Vestfálském stadionu byly k vidění dva obraty. O ten první se postarali hosté, kteří dokázali dvakrát odpovědět na branku Freie z 12. minuty. Ve 25. minutě nejprve vyrovnal Van Buyten a těsně před odchodem do kabin zajistil hostujícímu týmu vedení Makaay. Jenomže Borussia se nenechala zaskočit a rovněž ona dala dvě branky v řadě. V 57. minutě srovnal krok svým druhým gólem v zápasu Frei a o pouhé dvě minuty později strhl vedení na dortmundskou stranu Tinga. Jeho trefa se nakonec ukázala býti vítěznou, Bayern se trápil a jeho jedinou šancí na bod byla nepřesná rána Lucia ze druhé minuty nastavení.

Zatímco Bayern zaváhal, další celky bojující o titul svou jarní premiéru zvládly. Brémy proti Hannoveru nastartoval už v páté minutě Borowski, vítězství pak ve druhé půli pečetili Almeida a Mertesacker. Povinnost splnilo i Schalke, vyhrálo ve Frankfurtu. Lví podíl na tom měl autor dvou branek Kuranyi.

Až příliš jednoznačný průběh měl zápas v Norimberku, kde za kratší konec tahal Stuttgart. Čtvrtý tým tabulky sice dokázal odpovědět na gól domácího Saenka, jenomže Norimberk poté přidal ještě tři trefy a vyhrál 4:1. Jednou mířil do černého také Vratislav Greško.

Pohárové šance přiživila Hertha, díky proměněné penaltě Panteliče z 86. minuty porazila Wolfsburk. V samém závěru přišel o body také Hamburk. Ten vedl v Bielefeldu po brance Ljuboji až do osudné 89. minuty, v níž dělbu bodů zařídil Borges.

Gól v závěru utkání padl také v Cottbusu, domácí Munteanu zde trefou v poslední minutě pojistil výhru nad Gladbachem, ke které položil základ autor dvou zásahů Radu.

Situace Mainzu se zdála býti kritickou, po 18. kole už to pro svěřence trenéra Kloppa vypadá mnohem veseleji. Poslední tým tabulky zvítězil v Bochumi a na 15. nesestupovou příčku ztrácí pouze čtyři body.

Velký obrat byl k vidění v Aachenu. Domácí sice po půlhodině vedli nad Leverkusenem už 2:0, jenže hosté těsně před přestávkou zásluhou Schneidera snížili a deset minut po změně stran v rozmezí tří minut úplně otočili skóre. Nejprve srovnal Voronin, krátce nato svou druhou brankou rozhodl Schneider.