1. BUNDESLIGA - 8. KOLO

20.10.2006, 23:10, aktualizováno 22.10.2006, 19:51
Brémy v nejsledovanějším utkání podzimu porazily Bayern 3:1 a udržely se v čele, v závěsu je Schalke po těsné výhře nad Hannoverem. Hertha zdolala Gladbach a je před Bayernem třetí, šanci dotáhnout se na špici promarnil Stuttgart remízou ve Wolfsburgu, Dortmund v derby s Bochumí jen remizoval. Konečně zabral Hamburk, překvapivě vyhrál v Leverkusenu.

Že vážně pomýšlejí na titul, naznačily Brémy v zápase s Bayerem. V dlouho očekávaném souboji svého konkurenta domácí přehráli a zaslouženě zvítězili. Do první příležitosti se dostal Naldo, jeho hlavičku Kahn stačil vytáhnout nad břevno. Skóre se poprvé měnilo v 11. minutě. Frings hezky našel rozběhnutého Diega, ten si skoro zázračně zpracoval míč přesně do pohybu a vypálil bombu o břevno do sítě. Bayern se k prvnímu vážnějšímu ataku dostal až skoro po půlhodině hry. Bommel uvolnil Pizarra a jeho oblouček vykopl z brankové čáry obránce Mertesacker. Ve čtyřiatřicáté minutě se beznadějně vyprodaný Weserstadion radoval podruhé. Wome vypálil z přímého kopu přesně k tyči, Kahn byl krátký. Ještě do přestávky stihl Bayern snížit. Po přímém kopu a hlavičce Pizarra zůstal chvilku osamocen Makaay a zblízka překonal z voleje Wieseho. Bayern měl šanci na vyrovnání, když nebezpečně pálil Lucío, Wiese však dokázal nadvakrát zasáhnout. Hosty pak srazil do kolen vlastní gól. Hunt ve středu hřiště prokázal výborný přehled, Wome zleva odcentroval a Lucío jeho pas nešťastně tečoval do vlastní sítě. Od této chvíle nebylo pochyb o tom, kdo vyhraje. Bayern už na žádný zvrat neměl.

Na špici je spolu s Werderem Schalke. Zápas proti Hannoveru nezačal dobře pro hostujícího Balitshce, který se zranil při nečistém skluzu na Kobiašviliho a musel střídat. Gólový účet otevřel Zlatan Bajramovič. Bosenský reprezentant na hraně vápna přechytračil Rosenthala a šajtlí trefil přesně k tyči. Ke druhému gólu vedla pohledná akce domácích. Po autovém vhazování nejdřív nahrával patičkou Kuranyi, pak Lincoln a Kobiašvili byl zčistajasna sám před Enkem. V poslední chvíli stačil vypálit a brankáře prostřelil. Utkání ještě zdramatizoval Rosenthal, který nádhernou střelou z vápna odčinil své předchozí zaváhání.

Daří se i Hertě, berlínský klub je jen o tři body pozadu za vedoucím duem. Proti Gladbachu čekali diváci na Olympijském stadionu na první branku až do padesáté minuty. Dardai trefil parádně z první do růžku. Hosté odpověděli za třináct minut. Kirch obloučkem nalezl před brankou Neuvilla a ten nebojácně skluzem nasměroval míč do sítě. Že všechny body zůstanou v Berlíně, zajistil za dalších deset minut Marko Pantelič. Drze se proháčkoval mezi dvěma obránci až na hranici malého vápna a také dokázal úspěšně zakončit.

Mezi dalšími zápasy poutal velkou pozornost duel nováčků. Veledůležité tři body vybojovala Energie Cottbus, která otočila zápas v Aachenu. Vyhrát dokázal ještě Bielefeld nad Mainzem, ve zbylých zápasech se body dělily.