Liga národů UEFA - Liga národů 2020/2021 - účastníci

Česko

Další články

Koubka trošku vyděsilo, že musí do branky, pomohl mu první zákrok

Když se reprezentační brankář Tomáš Koubek o přestávce středečního závěrečného utkání Ligy národů se Slovenskem dozvěděl, že vystřídá zdravotně indisponovanou jedničku Tomáše Vaclíka, byl mírně vyděšený a v úvodu druhého poločasu také nervózní. Gólmanovi Augsburgu ale pomohl důležitý zákrok i druhý gól domácích, kteří v Plzni zvítězili 2:0.

Ondrášek chtěl vylepšit minulý výkon a gólem poděkovat za důvěru

Po nedělním utkání s Izraelem reprezentační trenéři vytýkali Zdeňku Ondráškovi menší aktivitu ve vápně. Plzeňský útočník byl proto rád, že v souboji s bývalým federálním partnerem Slovenskem znovu dostal šanci v základní sestavě a za důvěru se mohl odvděčit gólem. Ondrášek pojistil výhru 2:0, která českému celku pomohla k prvenství ve skupině B2 Ligy národů.

Češi přehráli Slováky i napodruhé a díky prohře Skotů míří do Ligy A

Čeští seniorští reprezentanti následují vzor lvíčat a skrze silný finiš opatřený dvěma výhrami s čistým kontem navzdory poněkud černým vyhlídkám končí ve skupině na prvním místě před Skotskem. Pro reprezentační áčko to znamená postup mezi smetánku Ligy národů a podstatně zvýšenou šanci na baráž o mistrovství světa 2022...

Šilhavý: Slováci budou dost nabuzeni, budou nám to chtít spočítat

Trenér Jaroslav Šilhavý dovedl reprezentaci k výhře ve všech třech dosavadních duelech proti Slovensku, před středečním dalším vzájemným soubojem na závěr Ligy národů ale očekává hodně nabuzeného soupeře. Český tým bude na dálku se Skotskem bojovat o prvenství v tabulce a postup do elitní Ligy A, který by kouč považoval za velmi přínosný.

Skupina je krásně zamotaná až do konce, řekl brankář Vaclík

Brankář reprezentace Tomáš Vaclík si před středečním soubojem s bývalým federálním partnerem Slovenskem v Plzni pochvaluje, jak je skupina B2 Ligy národů před posledním šestým kolem zamotaná. Všechny čtyři týmy mají o co hrát a český celek bude na dálku bojovat se Skotskem o konečné první místo v tabulce a postup.

Češi budou proti Slovákům bojovat o prvenství ve skupině LN

Čeští reprezentanti ve středu odehrají poslední zápas letošního roku. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého přivítají v Plzni v závěrečném šestém utkání Ligy národů bývalého federálního partnera Slovensko a budou bojovat o prvenství ve skupině B2, které znamená postup do elitní Ligy A. Vedle vlastního vítězství však musejí reprezentanti spoléhat na to, že vedoucí tým tabulky Skotsko nevyhraje v souběžném duelu v Izraeli. Český celek se pokusí porazit Slováky počtvrté za sebou.

Zimu nominace hodně překvapila, dozvěděl se o ní u snídaně

Obránce David Zima připustil, že ho dodatečná nominace do české reprezentace na středeční utkání Ligy národů se Slovenskem v Plzni velmi překvapila a že na pozvánku do národního A-týmu zatím nepomýšlel. Připustil, že za ni vděčí především Slavii a jejím trenérům. Dvacetiletý stoper věří, že u jedné nominace neskončí.

Hovorka si znovu poranil koleno, ale ne tak vážně jako loni

Obránce David Hovorka musel opustit českou reprezentaci kvůli zranění kolena, se kterým byl loni v říjnu na operaci a následně nehrál přes devět měsíců. Podle stopera pražské Slavie ale tentokrát nejde o nic vážného a čeká ho asi jen dvoutýdenní klid.

Šilhavý je přesvědčen, že Izraelci jsou schopní porazit Skotsko

Trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý považoval za povinnost zdolat v předposledním z šesti duelů Ligy národů doma Izrael poté, co odpoledne udržela národní tým ve hře o prvenství ve skupině B2 výhra Slováků nad vedoucím Skotskem. Český celek zvítězil v Plzni 1:0 a na Ostrovany ztrácí z druhého místa tabulky už jen bod.

Král: Odehráli jsme dobré utkání, i když máme co zlepšovat

Podle reprezentačního záložníka Alexe Krále odehráli čeští fotbalisté v předposledním kole Ligy národů proti Izraeli dobré utkání, i když cítí, že ve druhém poločase mohli lépe kontrolovat vedení. Po nedělním domácím vítězství 1:0 má středopolař Spartaku Moskva radost z udržení šance na celkový triumf ve skupině B2.

V nominaci české reprezentace Zima nahradil Hovorku

Českou reprezentaci před středečním závěrečným utkáním roku se Slovenskem opustí kvůli zranění obránce David Hovorka. V nominaci ho nahradí jeho klubový spoluhráč z pražské Slavie David Zima, který se dočkal premiérové pozvánky do národního A-týmu. Na tiskové konferenci po dnešní výhře 1:0 nad Izraelem o tom informoval mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

Češi udolali Izrael a v LN drží naději na výhru ve skupině

Čeští reprezentanti udolali v předposledním z šesti kol Ligy národů doma Izrael 1:0 a udrželi šanci na vítězství ve skupině B2. Zápas v Plzni rozhodl jediným gólem už v sedmé minutě Vladimír Darida. Hosté dohrávali od 81. minuty o deseti bez vyloučeného Hatema Abd Elhameda. Kvůli koronavirovým opatřením nesměli do hlediště diváci.

Darida věří v pomoc Slováků a užívá si návrat do Plzně

Záložník Vladimír Darida doufá, že Slováci v neděli neprohrají se Skotskem a pomohou tím českému týmu k udržení naděje na vítězství ve skupině B2 Ligy národů. Reprezentanti potřebují zároveň v předposledním kole doma porazit Izrael. Darida by chtěl navázat na úvodních 60 minut říjnového vzájemného duelu v Haifě, kde národní celek vyhrál 2:1.

Šilhavý čeká lépe připravený Izrael a stále věří v první místo

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý je přesvědčen, že Izraelci budou v nedělním utkání Ligy národů v Plzni lépe připraveni než před měsícem, kdy doma v Haifě podlehli Česku 1:2. Kouč národního celku stále věří v prvenství ve skupině, byť jeho svěřenci ztrácejí dvě kola před koncem čtyři body na vedoucí Skotsko a nemají situaci ve vlastních rukou.