Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Další články

Mbappé se rozloučil s působením v dresu PSG vítězstvím ve finále Coupe de France

Pařížané zvítězili ve finále Coupe de France nad Lyonem 2:1, a získali tak už 15. trofej z této soutěže. Utkání hrané na stadionu Lille rozhodli ve svůj prospěch červenomodří už během úvodní půle. Nejprve se hlavou prosadil Ousmane Dembélé, na něhož úspěšnou dorážkou navázal Fabián Ruiz. Na dokonání francouzského treblu měl podíl i Kylian Mbappé, který v dresu Paris Saint-Germain odehrál svůj poslední zápas.

Stade Pierre-Mauroy uvidí netradičně finále Coupe de France: Lyon vyzve PSG

PSG sice opětovně nesplnilo svůj hlavní cíl, a to triumfovat v Lize mistrů, účast v semifinále se ale pro něj ve finále nejeví úplně špatně. V hlavní francouzské metropoli procházeli tvrdou změnou s příchodem kouče Luise Enriqueho, mužstvo se přitom s jeho pořádky vypořádalo poměrně dobře. Teď se popere o svou druhou cennou trofej, v Coupe de France vyzve Lyon.

Sage dostane nový kontrakt. O jiném trenérovi ani neuvažujeme, ujistil Textor

Sezonu se dvěma zcela odlišnými polovinami za sebou má Lyon. Olympique tragicky odstartoval a dlouho se pohyboval na sestupových pozicích tabulky Ligue 1, přesto se nakonec může těšit na evropské poháry. Velkou zásluhu na tom má trenér Pierre Sage.

Lyon si výhrou nad Štrasburkem vybojoval účast v Evropské lize

Lyon porazil ve 34. kole Ligue 1 na domácím hřišti Štrasburk 2:1. Skóre na stranu Les Gones přiklonil chvíli před koncem dvougólový Alexandre Lacazette, jenž tak zaznamenal už svou 18. přesnou trefu v ročníku. Fanoušci tak doufají, že si obávaný kanonýr přenese formu i na vrchol jejich sezony - finále Coupe de France. To ať dopadne pro Lyon jakkoli, příští rok si jistě zahraje Evropskou ligu.

Lyon si hodlá pojistit postup do evropských pohárů, stačí mu bod z duelu se Štrasburkem

Lyonu zbývá udělat poslední krok k tomu, aby si zahrál v příští sezóně evropské poháry. Stačí mu proti Štrasburku neprohrát, a definitivně tak odstřihne od dění dotírající Marseille. Ačkoli sedmá příčka v Ligue 1 nezajišťuje účast alespoň v Konferenční lize, Les Gones zkrátka mají tu výhodu, že se ještě za týden poperou o zisk cenné trofeje s PSG v rámci Coupe de France.

Těsná porážka s ambiciózním Lyonem odsoudila Clermont k pádu do Ligue 2

Lyon potvrdil dobrou formu z posledních týdnů a v utkání 33. kola Ligue 1 zvítězil na půdě posledního Clermontu 1:0. O jedinou branku se v 53. minutě postaral kmenový hráč anglického Nottinghamu Orel Mangala, jenž na půlroční štaci u Les Gones vstřelil svůj druhý gól. Trefa 26letého Belgičana byla zároveň osudovou pro Les Lanciers, kteří mají před posledním zápasem jistotu sestupu do druhé nejvyšší francouzské soutěže.

Lyon chce proti Clermontu udělat další krok k evropským pohárům

Les Gones začali sezonu mizerně, nicméně v její druhé polovině se dokázali z krize vymanit. O jejich nejbližším soupeři nic takového napsat nelze. Les Lanciers potřebují oba zbývající duely nutně vyhrát a zároveň doufají, že konkurence ztratí, aby se vyšplhali alespoň na barážovou pozici.

Lyon ovládl exkluzivní přestřelku a po osmi letech vyhrál v Lille

Lille prohrálo ve 32. kole Ligue 1 na vlastním hřišti s Lyonem 3:4. Hrdinou Dog se zdál být obránce Bafodé Diakité, jenž v 85. minutě vrátil domácím vedení svým druhým přesným zásahem v utkání, čímž zapsal vůbec první vícególový večer v barvách tohoto klubu. Fantastický závěr ovšem nabídl obrat skóre, který načal Alexandre Lacazette a dokonal ho Mama Baldé. Les Gones díky tomu ovládli venkovní vzájemné utkání poprvé od roku 2016.

Lille útočí na třetí místo, doma narazí na stále rozjetý Lyon

Dvaatřicáté kolo francouzské nejvyšší soutěže je roztažené do delšího časového úseku a v pondělí večer nabízí atraktivní souboj Lille s Lyonem. Domácí bojují o Ligu mistrů a mají možnost předskočit třetí Brest.

Evropou motivovaný Lyon doma zastavil vítěznou vlnu Monaka

Lyon dal zapomenout na poslední potupnou porážku v Paříži a ve 31. kole Ligue 1 zdolal na vlastním hřišti Monako 3:2. Hosté sice měli fantastický vstup do utkání, když se už v první minutě prosadil nakonec dvougólový Wissam Ben Yedder. Jeho skvělý večer ovšem zastínil v 84. minutě mladičký žolík Malick Fofana, jenž přisoudil vítězství na stranu domácích. Velkou měrou přispěl k zisku tří bodů i kapitán Alexandre Lacazette, který v první půli sám skóroval a právě u vítězné trefy asistoval. Les Gones se tak přiblížili šestému Lens na rozdíl pouhých dvou bodů. Knížecí klub naopak ukončil šňůru čtyř vítězství v řadě a stále musí bojovat o přímý postup do skupinové fáze Ligy mistrů.

Monaco stále ve hře o titul. Na půdě Lyonu chce na každý pád potvrdit roli vicemistra

PSG v sobotu večer nestvrdilo své ligové prvenství, nečekaně totiž remizovalo s Le Havrem, a pořád tedy je ve hře ta varianta, že by ještě druhé Monaco mohlo v tomto ohledu zamíchat kartami. Avšak pouze po matematické stránce. Knížecí celek se ve šlágru kola na půdě Lyonu hlavně vynasnaží zacílit na upevnění pozice vicemistra, k níž naposledy podnikl velký krok.

PSG deklasovalo Lyon, k raketovému nástupu nepotřebovalo ani nejsilnější motor

Fotbalisté PSG i bez odpočívajícího Kyliana Mbappého zdolali ve 30. kole Ligue 1 hosty z Lyonu jednoznačně 4:1. Pařížany k triumfu nasměrovalo již úvodních šest minut, během nichž hned dvakrát skórovali. Na vlastní gól Nemanji Matiče navázal premiérovou trefou v nejvyšší francouzské soutěži Lucas Beraldo. Ještě před přestávkou navíc přidal další dva zásahy Goncalo Ramos, a Olympique tak i ve druhém utkání této sezony proti úřadujícímu mistrovi, jemuž k obhajobě schází pět bodů, inkasoval v úvodním dějství celkem čtyřikrát.

Lyon zavítá do Parku princů. Potvrdí vzestup také proti francouzského vládci z Paříže?

PSG před pár dny zvládlo zatím ten nejdůležitější zápas sezóny. Dokázalo otočit nepříznivě se vyvíjející duel s Barcelonou a postoupilo do semifinále Ligy mistrů. Po náročném střetu se nyní představí v Ligue 1 v neméně složitém utkání, a to proti neustále se lepšímu Lyonu. Ten pokračuje v honbě za příčkami pro pohárovou Evropu a určitě si může věřit i v Parku princů.

Brest ochutnal vlastní medicínu. Del Castillova pomsta Lyonu k bodům nevedla

Hráči Lyonu v Ligue 1 popáté v řadě neprohráli, když ve 29. kole porazili na vlastním hřišti Brest 4:3. S Olympioniky už to přitom nevypadalo dobře, když v rozmezí 60. a 67. minuty zaznamenal Romain Del Castillo dva góly a jednu asistenci. Ten je přitom odchovancem domácích, avšak v A-týmu odehrál pouhé dva soutěžní duely. Les Gones ovšem nakonec v dlouhém nastavení dokonali heroický obrat zásluhou penalty Ainsleyho Maitlanda-Nilese a posunuli se v tabulce na sedmou příčku. Piráti naopak okusili druhou stranu podobné přestřelky, když před týdnem totožným výsledkem porazili Méty.