MFK Karviná Česko - MFK Karviná - Zprávy

Další články

Karviná vstupuje do baráže jako favorit. Potvrdí tuto roli již na půdě Vyškova?

Baráž o první ligu si fotbalisté Vyškova vyzkoušeli již před rokem, kdy neuspěli proti Zlínu. Chtělo by se tedy říct, že nabytí zkušenostmi budou mít nyní proti Karviné více šancí. Jenže kádr Moravanů se značně proměnil, k tomu se tým hrající v Drnovicích potýká se slabší formou. Za favorita barážového dvojzápasu jsou tedy považováni spíše Slezané.

Baráž o první ligu: Jihočeské derby a po roce druhá šance pro Vyškov

Úvodními zápasy odstartuje baráž o první ligu. Patnáctý celek nejvyšší soutěže České Budějovice přivítají třetí tým druhé ligy Táborsko a jihočeští rivalové si do velké míry zopakují 10 let starý přímý souboj o účast mezi elitou. Čtvrtý celek z druhé ligy Vyškov pak ve svém azylu v Drnovicích bude hostit čtrnácté mužstvo nejvyšší soutěže Karvinou.

Karviná si třemi body zajistila baráž, Dynamu pomohl k pikantnímu souboji Jablonec

Fotbalisté Karviné si v pátém kole nadstavbové části Fortuna ligy pojistili výhrou 1:0 nad Českými Budějovicemi místo v baráži, ve které se utkají s druholigovým Vyškovem. Domácí rozhodli o hubeném vítězství již v prvním poločase, v němž se prosadil po rychlé kombinaci kapitán Slezanů Lukáš Budínský. Dynamo muselo na svůj osud čekat, vzhledem k výhře Jablonce nad Zlínem potkal přímý sestup právě Ševce. Jihočeši se tedy díky přízni osudu mohou připravovat na pikantní barážový dvojzápas s Táborskem.

Karviná v záchranářském souboji přivítá České Budějovice

Přímý souboj o záchranu nabídne poslední kolo nadstavbové skupiny. Karviná i České Budějovice si to rozdají o jistotu baráže bez ohledu na výsledek Zlína, v příznivější pozici jsou totiž Slezané.

Kováč při domácí derniéře oslavil hattrick Krobota a jistotu pardubické záchrany

Fotbalisté Pardubic porazili ve čtvrtém kole skupiny o udržení Fortuna ligy Karvinou 4:0 a definitivně si zajistili setrvání v nejvyšší soutěži i pro příští sezonu. Jasné a třetí po sobě jdoucí domácí vítězství zařídil Východočechům především Ladislav Krobot, jenž do soupeřovy sítě nasázel hattrick. Tím bezpochyby potěšil loučícího se Radoslava Kováče, jenž své svěřence znovu dovedl k záchraně a po konci ročníku s velkou pravděpodobností usedne na lavičku Liberce. Naději na definitivní jistotu setrvání v nejvyšší soutěži naopak ztratili Slezané, kteří si zahrají přinejlepším baráž.

Karviná se v Pardubicích chce udržet v boji o přímou záchranu

Ze všech týmů ve skupině o záchranu má nejotevřenější situaci Karviná. Ta se vedle přímého pádu a baráže může stále zachránit i přímo. K tomu ovšem bezpodmínečně potřebuje uspět na hřišti Pardubic.

Karviná napravila Fleišmanovu minelu během šesti minut, Bohemians dorazil odchovanec

Hráči Karviné otočili zápas třetího kola nadstavbové skupiny o záchranu ve Fortuna lize, v němž po výsledku 3:1 oslavili historicky první výhru na hřišti Bohemians. Sestupem ohrožené Slezany nalomil ve 20. minutě jejich obránce Jiří Fleišman, jenž podcenil přihrávku vlastnímu brankáři a naservíroval jasnou gólovou šanci Janu Matouškovi. Na úvodní zásah zareagovali Karviňáci dvěma slepenými trefami zkraje druhé půle, tu vítěznou si navíc připsal odchovanec Klokanů Lukáš Budínský. Zelenobílí tak díky remíze Českých Budějovic ve Zlíně poskočili na 14. pozici a přiblížili se minimálně účasti v baráži.

Bohemians chtějí ukončit čekání na vítězství. Po třech bodech však lační též Karviná

Bohemka už si sice záchranu v nejvyšší soutěži zajistila, do konce sezóny má ale pořád o co hrát. A to především kvůli vlastním fanouškům, jimž má co vracet. Ve čtvrtek však budou v Ďolíčku bojovat též hosté z Karviné, kteří dál zůstávají ohrožení pádem do druhé ligy.

Zlín si hlavního soupeře v boji o záchranu utéct nenechal, zasahoval exkarvinský Bartošák

Fotbalisté Karviné remizovali ve druhém kole skupiny o udržení ve Fortuna lize s přímým konkurentem v boji o záchranu ze Zlína 2:2. Nervózní zápas hraný v sympatické atmosféře gólově otevřela dělovka Sebastiana Boháče, jenž se v nejvyšší české soutěži trefil poprvé. Další ránu zasadil Ševcům nikým nehlídaný Lucky Ezeh. Hosté se ale po změně stran zmohli na vyrovnání, když se dvakrát prosadil střídající Lukáš Bartošák, bývalý hráč Slezanů.

Klíčový souboj o záchranu: Karviná přivítá Zlín

Dva nejhorší celky soutěže se shodným počtem bodů se střetnou v neděli večer v Karviné. Slezané na svém hřišti přivítají Zlín, v případě vítězství přitom budou blízko tomu, že skončí alespoň na barážových pozicích.

Jablonec se v závěru nadechl k otočce, Karviné nepomohl ani výstavní kop Fleišmana

Fotbalisté Jablonce zvítězili po heroickém obratu v prvním kole skupiny o udržení ve Fortuna lize nad Karvinou 3:2. Skóre otevřel po půlhodině hry nešťastný vlastní gól Haidersona Hurtada, kterému disciplinární komise zkrátila trest za dřívější likvidační faul o dvě utkání. Na rychlé vyrovnání domácích poté zareagoval přímým kopem zkušený Jiří Fleišman, jenže ani jeho výstavní trefa Slezanům na body nestačila. Severočeši totiž vybojovali své druhé jarní vítězství před vlastním publikem díky rozhodujícímu zásahu Matěje Náprstka, jenž si v šesté minutě nastavení připsal první ligový gól v kariéře.

Jablonec se může proti Karviné přiblížit jistotě záchrany

Ukončení dlouhé série bez výhry a úspěšné vkročení do nadstavby by výrazně přiblížilo Jablonec definitivní jistotě záchrany. Naopak pokud by Karviné podlehl, přiblížil by se mu aktuálně čtrnáctý soupeř na rozdíl dvou bodů.

Karviná se po zásahu Regáliho odlepila na závěr základní části ode dna

Hráči Zlína podlehli ve 30. kole Fortuna ligy Karviné 0:1. O vítězný gól hostů se postaral již ve 12. minutě po samostatném úniku Martin Regáli. Jeho trefa zároveň zajistila Slezanům, kteří neprohráli už čtyři utkání za sebou, vyhoupnutí se z poslední příčky na 14. pozici, čímž v tabulce přeskočili právě Ševce.

Zlín v záchranářském souboji hostí Karvinou

Složení skupiny o záchranu už je jisté, přesto je v posledním kole základní části o co hrát. Střetnou se totiž dva celky, které jsou sestupem výrazně ohrožené. Poslední Karviná zamíří na hřiště čtrnáctého Zlína.