Jihoafrická republika

Další články

Preview: Senegal - Jihoafrická republika

Oba celky jsou ještě ve hře o postup, na druhou stranu ani případné vítězství jim postup do další fáze nezaručuje. Záležet bude na výsledku druhého zápasu mezi Tuniskem a Angolou.

Tunisko nedalo JAR šanci

Skvělý první poločas Dos Santose prakticky rozhodl o vítězi. Dva góly sám dal, třetí padl zejména díky jeho tyčce. V závěru pouze snižoval Mphela. Snaha Jihoafrické republiky byla celý druhý poločas zastavována výborným taktickým výkonem tuniské obrany.

Preview: Tunisko - Jihoafrická republika

V rámci skupiny D se na stadionu v Tamale střetnou týmy Tuniska a Jihoafrické republiky. Tyto dva týmy se potkaly i na posledním africkém šampionátu. Tehdy se po brankách Dos Santose a Benachoura radovali Tunisané a pro Jihoafričany znamenala porážka konec už v základní skupině. Oplatí svěřenci trenéra Parreiry svému soupeři porážku, nebo utkání dopadne podobně jako minule?

Jihoafrická republika zachránila bod až chvíli před koncem

Pořadatelé světového šampionátu v roce 2010 ve svém úvodním vystoupení nepotvrdili roli mírného favorita a s Angolou pouze remizovali 1:1. Jihoafrická republika navíc bod zachránila až tři minuty před koncem.

APN preview: Jihoafrická republika - Angola

Úvodní kolo skupiny D svede proti sobě Jižní Afriku s Angolou. Oba týmy berou ze vzájemného střetnutí pouze výhru, remíza by byla pro ně velkým zklamáním a hlavně ztrátou do dalších bojů v nabité skupině.